Jump to content

Jannko

Members
 • Content Count

  9
 • Joined

 • Last visited

Kontakt

 • Imię
  Jan

Piwowarstwo

 • Liczba warek
  18
 • Miasto
  Stęszew

Recent Profile Visitors

238 profile views
 1. Witam, ogłoszenie już kiedyś miało miejsce, jednak z przyczyn braku czasu i konieczności sprzedaży zdecydowałem się wystawić to ponownie z prawie 4-krotnie niższą ceną. Jestem zmuszony sprzedać moje dzieło, które tworzę od około roku. Niestety jest to siła wyższa, gdyż przeprowadzam się do bloku i nie będę miał gdzie warzyć piwka w tych kadziach. Mam wielką nadzieję, że po przeprowadzce, uda mi się zbudować coś podobnego, optymalnego do małego mieszkania.Mam do zaoferowania na sprzedaż dwie kadzie:- zacierno-filtracyjną (2x grzałka 2kW, 1x grzałka 1,4kW)-warzelną (3x grzałka 2kW)Kadzie docelowo miały współpracować. Tzn, po zacieraniu następuje przefiltrowanie, następnie otwierając zawór, grawitacyjnie brzeczka przelewana jest do kadzi warzelnej.Kadzie zrobione są z KEG-ów 100l.Wszelka konstrukcja oparta jest na stali nierdzewnej (oprócz czerwonej konstrukcji na kółkach).Kadź posiada mieszadło pospawane z blaszek i pręta nierdzewnego,-silniczek (standardowy 12V od wycieraczek)-fałszywe dno, z otworami 0,7 mm (wypalane laserowo)-sterownik PAMEL do regulacji temperatury -regulator obrotów-pokrywy na kadzie *wycięte z kadzi"Czerwoną konstrukcję na kółkach wraz z "pulpitem sterowniczym" dorzucam w cenie! ZASILANIE 400VKadzie nie są w 100% skończone ze względu na fakt iż trzeba ją do końca podłączyć elektrycznie + zamontować otulinę z wełny mineralnej (mam na stanie, odsprzedam za dodatkową opłatą), trzeba też zamontować sondę do pomiaru temperatury.Wszelkie wykonane otwory są szczelne, zaklejone silikonem. Sprzedaje jak za darmo, bo nie ukrywam potrzebuje gotówki i zależy mi na czasie.Kwota za całość: 590zł do lekkich negocjacji.Za 80zł mogę także dorzucić wyspawany stelaż wraz z zlewozmywakiem, miał docelowo służyć, jako przewoźna myjka do butelek (zdjęcie). Preferowany odbiór osobisty na terenie Gminy Stęszew, koło Poznania. (wysyłka możliwa, po uzgodnieniach). Możliwy też dowóz do 100km od Gminy Stęszew. (za dopłatą)Wszelkich informacji jestem w stanie udzielić telefonicznie: 724-738-850 (Proszę dzwonić w tygodniu po godzinie 16:00, w weekend jestem dostępny praktycznie cały czas). Wystawiłem to też na OLX. https://www.olx.pl/oferta/kadz-zacierno-filtracyjna-oraz-warzelna-100l-sprzedam-CID767-IDrfPWW.html
 2. Podbijam, schodzę dość ostro z ceny, gdyż potrzebuję gotówki Sprzedam w obecnym stanie za 1200zł (bez negocjacji) - 1300zł wraz ze zlewem). W razie pytań proszę o telefon najlepiej po godzinie 17:00 (724-738-850) po , dość rzadko zaglądam na pocztę, więc mogę długo odpisywać.
 3. Witam, Jestem zmuszony sprzedać moje dzieło, które tworzę od około roku. Niestety jest to siła wyższa, gdyż przeprowadzam się do bloku i nie będę miał gdzie warzyć piwka w tych kadziach. Mam wielką nadzieję, że po przeprowadzce, uda mi się zbudować coś podobnego, optymalnego do małego mieszkania. Mam do zaoferowania na sprzedaż dwie kadzie: - zacierno-filtracyjną (2x grzałka 2kW, 1x grzałka 1,4kW) -warzelną (3x grzałka 2kW) Kadzie docelowo miały współpracować. Tzn, po zacieraniu następuje przefiltrowanie, następnie otwierając zawór, grawitacyjnie brzeczka przelewana jest do kadzi warzelnej. Kadzie zrobione są z KEG-ów 100l. Wszelka konstrukcja oparta jest na stali nierdzewnej (oprócz czerwonej konstrukcji na kółkach). Kadź posiada mieszadło pospawane z blaszek i pręta nierdzewnego, -silniczek (standardowy 12V od wycieraczek) -fałszywe dno, z otworami 0,7 mm (wypalane laserowo) -sterownik PAMEL do regulacji temperatury -regulator obrotów -pokrywy na kadzie *wycięte z kadzi" Czerwoną konstrukcję na kółkach wraz z "pulpitem sterowniczym" dorzucam w cenie! ZASILANIE 400V Kadzie nie są w 100% skończone ze względu na fakt iż trzeba ją do końca podłączyć elektrycznie (mogę to wykonać) + zamontować otulinę z wełny mineralnej (mam na stanie, odsprzedam za dodatkową opłatą), trzeba też zamontować sondę do pomiaru temperatury. Wszelkie wykonane otwory są szczelne, zaklejone silikonem. Możliwość sprzedaży w częściach, choć nie ukrywam wolałbym sprzedać całość, gdyż zależy mi na czasie. Kwota za całość: 2000zł Za 100zł mogę także dorzucić wyspawany stelaż wraz z zlewozmywakiem, miał docelowo służyć, jako przewoźna myjka do butelek (zdjęcie). Preferowany odbiór osobisty na terenie Gminy Stęszew, koło Poznania. (wysyłka możliwa, po uzgodnieniach) Wszelkich informacji jestem w stanie udzielić telefonicznie: 724738850 (Proszę dzwonić w tygodniu po godzinie 18:00, w weekend jestem dostępny praktycznie cały czas)
 4. UWAGA Zacieram właśnie Witbiera, trwa to już żeby nie skłamać ok 3h. Próba jodowa ciągle zmienia kolor na czarny. Pytanie czy już po ptakach, filtrować dalej czy nadal czekać? Dane: Słód pilznejski 1,7kg, pszenica niesłodowana 1,7kg, platki owsiane 0,4kg, słód diastatyczny 0,3kg Zacier prowadziłem na początku w temp 62 stopni przez 30min, potem cały czas do teraz w temp 72 stopni. (Nie kleikowałem)
 5. Witam, mam pytanie jaką zastosować najlepiej szerokość szczelin FD (w KEGu 100l), tak, żeby w miarę opytmalnie pszenica też dawała radę?? 1-1,5mm?? Czy mniej?? Mogą to być same otwory czy najlepiej to przeciągnąć trochę i uzyskać taki efekt: http://www.piwo.org/gallery/image/2624-falszywe-dno-1-atebo/. Dzięki za każdą podpowiedź!
 6. Witam, zacznę od tego, że jestem tu nowy. Mam dwa KEGi 100l (warzelny i zacierny). Jakie grzałki proponujecie?? W KEGu zaciernym będzie jeszcze mieszadło i FD. Dlatego tutaj najlepsze chyba będą grzałki półokrągłe. Chcę tam też podłączyć sterownik. (Firma Pamel poleca mi 3 grzałki 2000W, czy to dobry pomysł) Jak je najlepiej rozmieścić?? Średnica wew KEGa to ok. 51cm Za każdą pomoc wielkie dziękI!
 7. http://allegro.pl/keg-tani-zbiornik-nierdzewny-kwasoodporny-20l-180l-i5122996563.html Nadaje sie takie coś na kadź zacierno-filtracyjną??
×
×
 • Create New...