Jump to content

rob7320

Members
 • Posts

  222
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  2

Everything posted by rob7320

 1. Naczytali się wszyscy forum , naoglądali Kopyrę , zaczeli robić własne piwa . No i efekt jak w artykule . Jak sie premier dowie to nam forum zamknie .
 2. Piwo grodziskie dobre jest do picia zaraz po nagazowaniu . Ja robię na lato zawsze i spijam je przez 3 miesiące . Po tym terminie nie jest juz takie jak na początku , znacznie traci na jakości .
 3. Ja osobiście dzielę warkę na dwie części jedna idzie do chmielenia a druga dodaje tylko mango ( oczywiście są to docelowo dwa rózne piwa na wspólnej bazie ) . Musisz wziąść pod uwagę ,że po dodaniu pulpy z mango zacznie znowu fermentować dostarczone cukry . Wg mnie powinna zakończyć się fermentacja cukrów z mango , a później można bawic się w dochmielanie .
 4. Ja filtrowałem przez pończoszki takie krótkie ( trzeba je kilka razy wygotować bo puszczą farbę ) , chyba zakładałem na rurkę 2 szt . Piwo było wcześniej solidnie schłodzone . Filtrowałem jakieś 3/4 jako bardziej klarowne , a później reszta do wcześniejszego zużycia . W obu przypadkach było czyste od " farfocli " nie wychodziło z butelki . Ja dawałem na cicha z tej racji ,ze piwo było dzielone na dwa rózne dodatki , ale z regóły właśnie dodaje sie na cichą . Po dodaniu pulpy nastąpi ponowna fermentacja ponieważ dostarcza sie dodatkowe cukry więc trzeba odczekac z butelkowaniem aż zakończy sie fermentacja .
 5. rob7320

  Pulpa z mango

  Ja dawałem takie coś i dało radę :
 6. Tak jak kolega wyżej dokup sobie kabel terariowy owiń wokół fermentatora i będzie lepszy efekt , koszt mały skoro masz juz sterownik ( no chyba że jesteś fanem Adama Słodowego to mozna i bawić się z kubusiami )
 7. Wg mnie troszkę za dużo na 12l , ja bym dał ćwiartkę .
 8. Jutro 13-tego w piatek więc jak w temacie...
 9. Raczej nie wysyła się do legalizacji , ale możesz sobie sam sprawdzic poprawność odczytu . Nalewasz wody w 20 st C i powinien pokazać 0 .
 10. Jak kolega wyżej ile cukru oraz przede wszystkim czy doprowadzasz fermentacje do końca , jak sie upewniasz ,że się zakończyła ?
 11. Ja nigdy nie wylałem, krzywiłem się przy piciu, ale nie wylałem! 🤘 Bardziej chodziło mi o infekcję i to trzeba wylać , fakt czasem wyjdzie piwo mniej udane które mozna zmeczyć .
 12. Najwiekszy problem to taki jak wyjdzie naprawde dobre piwo to te 3 litry wypijesz z kolega na raz i martw się czy nastepnym razem bedzie takie samo Ja często robie warki w okolicy 15 l i to dla mnie jest granica , mozna tak jak koledzy wyzej radza dzielic na pól i kombinować . Napewno kiedyś wyjdzie piwo do wylania ale tego nie unikniesz , nie zdaża się to tak często .
 13. rob7320

  Hopzoil

  Nie podzielam , dodałem 1,5ml dzień przed rozlewem i szału nie było wiec dodałem pozostałe czyli łącznie 2,5 na 18 l . Efekt nie zadowolił mnie co do aromatu ( nie ma bomby aromatu chmielowego ) po otwarciu butelki jak i jakosci aromatu ( swierzego chmielu ) . Sprobowałem z ciekawosci , teraz wiem ,że wróce do wczesniejszego chmielenia na zimno chmielami .
 14. Orkisz to starodawna pszenica. Ma w sobie wiecej białek co powinno przekadac sie na wielkość piany . W efektach smakowych róznic nie zauważyłem . Jest droższy od słodu pszenicznego ( z przywiązania zawsze dodaje go do grodzisza )
 15. Potwierdzam , kiedyś robiłem red ala z gozdawy i nalewało się jak colę czyli w 3 sekundy nie było piany, a słodkie takie jak melasa.
 16. Masa tego jak wpiszesz w przegladarkę internetową . Ja ostatnio kupowałem w sklepie malinowy nos .
 17. Przymierzam sie do warzenia grodziskiego tylko problem w tym ,że mam zalegajacy nie śrutowany słód wędzony co ma 3 lata . Jest w worku foliowym szczelnie zamkniety , ale nie wiem czy zaczynać zabawe , czy dać kurą podziobać sobie . Czy ktos robił z tak starych słodoów?
 18. Ja do warki 20 l uzywam 1/4 tabletki i tak jest dość dużo straty na osadzie . Można to zlac do wysokiego wąskiego słoika/butelki i póżniej jeszcze część odzyskać . Gestwę oczywiście możesz pozyskac później .
 19. Mój plan na warzenie to taki : żona mówi "jadę juto do mamusi" , a ja huuura bede warzył piłwo , pełen spontan co do czasu i terminu warzenia
 20. Tydzień bedzie troszke mało ja podnoszę w trzecim tygodniu stopniowo , teraz mija 4 tydzień i zakończyła się fermentacja i zamierzam schładzać do "temperatury garazowej " ( srednio spada 2 stopnie/dobę w boxie styropianowym .
 21. Jak robisz lekkie grodziskie to mozna pić już po 2 tygodniach . Najlepiej zużyć jak najszybciej bo po pewnym czasie stracą wędzonkę i nie będą za dobre . Ja z własnego doswiadczenia groddziskie robię coroku w maju po czym zaraz spijam , jak zostanie do września to nie nadaje się juz degustacji . W przeciwieństwie do wędzonego kozlaka , który może leżeć miesiącami i jest dobry .
 22. Przyklej czujnik temperatury do ścianek fermentora i zaizoluj folią bąbelkową , albo styropianem .Będziesz miał odczyt temperatury wewnątrz fermentora
 23. Rehydratacje warto zaczynać gdy brzeczka jest schłodzona do temperatury zadania drożdży . Niektórzy dodają równiez drożdże prosto z torebki i też można prawidłowo przeprowadzić fermentację .
 24. Oczywiście sugeruje to koniec fermentacji , ale nie jest to wyznacznikiem końca fermentacji . Aby sie upewnić ,że fermentacja sie zakończyła trzeba sprawdzać blg w odstępach kilikudniowych .
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.