Jump to content

rob7320

Members
 • Posts

  222
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  2

rob7320 last won the day on May 28 2019

rob7320 had the most liked content!

Kontakt

 • Imię
  Robert

Piwowarstwo

 • Miasto
  niedaleko Tarnowa

Recent Profile Visitors

2039 profile views

rob7320's Achievements

 1. Naczytali się wszyscy forum , naoglądali Kopyrę , zaczeli robić własne piwa . No i efekt jak w artykule . Jak sie premier dowie to nam forum zamknie .
 2. Piwo grodziskie dobre jest do picia zaraz po nagazowaniu . Ja robię na lato zawsze i spijam je przez 3 miesiące . Po tym terminie nie jest juz takie jak na początku , znacznie traci na jakości .
 3. Ja osobiście dzielę warkę na dwie części jedna idzie do chmielenia a druga dodaje tylko mango ( oczywiście są to docelowo dwa rózne piwa na wspólnej bazie ) . Musisz wziąść pod uwagę ,że po dodaniu pulpy z mango zacznie znowu fermentować dostarczone cukry . Wg mnie powinna zakończyć się fermentacja cukrów z mango , a później można bawic się w dochmielanie .
 4. Ja filtrowałem przez pończoszki takie krótkie ( trzeba je kilka razy wygotować bo puszczą farbę ) , chyba zakładałem na rurkę 2 szt . Piwo było wcześniej solidnie schłodzone . Filtrowałem jakieś 3/4 jako bardziej klarowne , a później reszta do wcześniejszego zużycia . W obu przypadkach było czyste od " farfocli " nie wychodziło z butelki . Ja dawałem na cicha z tej racji ,ze piwo było dzielone na dwa rózne dodatki , ale z regóły właśnie dodaje sie na cichą . Po dodaniu pulpy nastąpi ponowna fermentacja ponieważ dostarcza sie dodatkowe cukry więc trzeba odczekac z butelkowaniem aż zakończy sie fermentacja .
 5. rob7320

  Pulpa z mango

  Ja dawałem takie coś i dało radę :
 6. Tak jak kolega wyżej dokup sobie kabel terariowy owiń wokół fermentatora i będzie lepszy efekt , koszt mały skoro masz juz sterownik ( no chyba że jesteś fanem Adama Słodowego to mozna i bawić się z kubusiami )
 7. Wg mnie troszkę za dużo na 12l , ja bym dał ćwiartkę .
 8. Jutro 13-tego w piatek więc jak w temacie...
 9. Raczej nie wysyła się do legalizacji , ale możesz sobie sam sprawdzic poprawność odczytu . Nalewasz wody w 20 st C i powinien pokazać 0 .
 10. Jak kolega wyżej ile cukru oraz przede wszystkim czy doprowadzasz fermentacje do końca , jak sie upewniasz ,że się zakończyła ?
 11. Ja nigdy nie wylałem, krzywiłem się przy piciu, ale nie wylałem! 🤘 Bardziej chodziło mi o infekcję i to trzeba wylać , fakt czasem wyjdzie piwo mniej udane które mozna zmeczyć .
 12. Najwiekszy problem to taki jak wyjdzie naprawde dobre piwo to te 3 litry wypijesz z kolega na raz i martw się czy nastepnym razem bedzie takie samo Ja często robie warki w okolicy 15 l i to dla mnie jest granica , mozna tak jak koledzy wyzej radza dzielic na pól i kombinować . Napewno kiedyś wyjdzie piwo do wylania ale tego nie unikniesz , nie zdaża się to tak często .
 13. rob7320

  Hopzoil

  Nie podzielam , dodałem 1,5ml dzień przed rozlewem i szału nie było wiec dodałem pozostałe czyli łącznie 2,5 na 18 l . Efekt nie zadowolił mnie co do aromatu ( nie ma bomby aromatu chmielowego ) po otwarciu butelki jak i jakosci aromatu ( swierzego chmielu ) . Sprobowałem z ciekawosci , teraz wiem ,że wróce do wczesniejszego chmielenia na zimno chmielami .
 14. Orkisz to starodawna pszenica. Ma w sobie wiecej białek co powinno przekadac sie na wielkość piany . W efektach smakowych róznic nie zauważyłem . Jest droższy od słodu pszenicznego ( z przywiązania zawsze dodaje go do grodzisza )
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.