Jump to content

rob7320

Members
 • Content Count

  176
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  2

rob7320 last won the day on May 28

rob7320 had the most liked content!

Kontakt

 • Imię
  Robert

Piwowarstwo

 • Miasto
  niedaleko Tarnowa

Recent Profile Visitors

713 profile views
 1. Większość piw jakie będziesz robił nie będzie wymagała przelewania na cichą więc na razie niepotrzebna Ci ta "umiejętność" po co ryzykować .
 2. Po co komu w ogóle to potrzebne . Fermentacja ma się zacząć i prawidłowo zakończyć , a co jest pośrodku (ja wypijam w tym okresie 1-1,5 skrzynki piwa ) po co się spinać . A jak burzliwa przeciagnie się o 2 dni to co wtedy?
 3. Zależy w jak dużym garnku grzejesz. Jak masz małą średnicę to płomień obmywa garnek i nie grzeje efektywnie . Ja warzę w garze 30l i jak puszczę gaz na fulla to okazuje się że gar jest z mały i trzeba troszkę skręcić . Trzeba także dobrze wyregulować powietrze w palniku , abby grzać najbardziej efektywnie.
 4. Zacierasz ze słodu to muszą być kiełki , taki urok tej roboty.
 5. Nie zrażaj się , jak się nawarzyło to teraz trzeba wypić ( jak to w życiu ) . Większość kolegów pewno pisze z perspektywy kilku uwarzonych piw . Wiekszość też przechodziło etap za wysokiej temperatury fermentacji . Oczywiście piwo może nie będzie rewelacyjne , ale pierwsze zawsze smakuje ,a po kilku warkach dojdziesz do wprawy .
 6. Z pilsa w zamysle na etapie zacierania przepoczwarzy się w ale z cechami jakie wyżej Zasada opisał z tą różnicą że aby uzyskać California Lager to trzeba by użyć dedykowanych drożdży .
 7. Ewidentna infekcja , szkoda zawodu z przelewaniem do butelek , bo będziesz miał tylko spektakularne granaty . Ja kiedyś miałem taką sytuację jak Ty przelałem sobie jedną butelkę ( z ciekawości co będzie ) do PET 5l i po paru tygodniach odkręciłem . Nigdy nie widziałem podobnego gejzeru . Jeżeli chcesz wykorzystać ponownie fermentator do następnej warki to potraktuj go naprawdę mocną chemią . A na początek to ogarnij proces fermentacji . Temperatura 24-26 to naprawdę nie jest dobra temperatura dla tych drożdży . Przelewanie na cichą poczytaj kiedy warto stosować . Często na tym etapie zapraszamy gości do fermentatora i robią nam pajęczynkę jak u Ciebie .
 8. Raczej nie sugeruj się instrukcją z brewkita , a poczytaj forum jak zrobić piwo z brewkita . W instrukcji na pewno masz przesadzone temperatury fermentacji , nie dodawaj glukozy tylko raczej extrakt niechmielony .
 9. Ten regulator jest do podgrzewania do zadanej temperatury . W sterowaniu lodówką chyba się nie sprawdzi , bo tam trzeba będzie schładzać.
 10. Musisz zacząć od stworzenia warunków do dolnej fermentacji ( lodówka ze sterownikiem , komora styropianowa ) , kup drożdże do dolnej fermentacji ( US-05 to nie jest do końca dobry pomysł ) , warz po kolei z wykorzystaniem gęstwy .
 11. Mam nadzieję ,że robisz to w innym fermentatorze niż w tym co stał pils w lodówce miesiąc .
 12. Zrób kolejny krok i "pobaw" się w ekstrakty niechmielone z własnym chmieleniem. Z czasem możesz również zastosować minizacieranie. Zabawa przednia no i taniej niż typowe brewkity. A efekty dużo lepsze. Tak jak kolega radzi , zresztą brewkity Gozdawa to średni pomysł , są marnej jakości . Ja na początku przygody z piwem zrobiłem piwo z Gozdawy Christmas Ale , piana była jak Pepsi czyli 3 sekundy w momencie nalewania . Zapodaj WESa , nachmiel po swojemu , piwo wyjdzie dobre , a późniiej może zacieranie.
 13. Takie temperatury to gorzej jak tragedia . Lageru toto nie będzie , temperatura fermentacji jest najważniejszą zmienną podczas produkcji piwa . Lager fermentujemy w temp ok 8- 10 stC , a przy twoich 22 pomieszczenia będziesz miał 24 w fermentatorze . To nawet przyzwoity ejl nie wyjdzie .
×
×
 • Create New...