Skocz do zawartości

rob7320

Members
 • Zawartość

  96
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Kontakt

 • Imię
  Robert

Piwowarstwo

 • Miasto
  niedaleko Tarnowa

Ostatnie wizyty

407 wyświetleń profilu
 1. rob7320

  {Kraków} Cześć

  Jak w KRK nie znajdziesz przyjedź to TAR to Ci pożyczę ☺️.
 2. rob7320

  glukoza do pszenicznego

  232 to trochę życie na krawędzi , sypnij po 5g na butelkę czyli 180g i będziesz zadowolony.
 3. rob7320

  Piwo z brewkita niskie blg

  Tak masz rację , na brewkitowych wychodzą piwa, ale większa jest szansa ,że będą stare , były źle przechowywane, a na wszelki wypadek jak nie wystartują dobrze mieć saszetkę sucharów ( np US05)
 4. rob7320

  Piwo z brewkita niskie blg

  Rozumiem więc, że mogę użyć drożdży dołączonych do zestawu i - o ile nie użyję cukru i obniżę temperaturę fermentacji - to nie będzie posmaku drożdży? Drożdże dołączone do brewkitu z reguły są gorsze( nawet nie znamy nazwy )od dedykowanych do danego stylu .Polecałbym jednak użyć np S04 lub US-05. Musisz kontrolować proces fermentacji do temperatury jak długości , no i oczywiście trzeba uważać przy zlewaniu do butelek aby nie ponieść osadu drożdżowego , no i później przy przelewaniu z butelki zostawić ostatni łyk , bo tam będą same drożdże i mogą dostać się do szklaki .
 5. rob7320

  Co to takiego ?

  Nie no drożdże zadałem , fermentacja się skończyła , przymierzałem się do chmielenia na zimno , a tu coś zaatakowało . Czy to mogą być dzikusy czy bakterie ( o ile ze zdjęcia można wywnioskować ) . W smaku nie czuć kwasa lub innych efektów ubocznych ot takie piwo nieułożone po fermentacji . Pewno nie zaryzykuje wypicia go traktuje to jako lekcję na przyszłość , drożdże zadawałem na drugi dzień po schłodzeniu i w pomieszczeniu gdzie panuję nie najlepsze warunki ( piwniczka ziemna , wilgoć ) no i pewno wpuściłem pasażerów na gapę .
 6. Tak jak temacie, co tak ładnie zakwitło?
 7. rob7320

  Niedofermentowane piwo w butelkach.

  Raczej zastosuj tak jak koledzy wyżej sugerowali rajstopę ( tylko musisz ją zdezynfekować ) worek muślinowy ma za duże pory i trochę drobin chmielu może się przedostać .
 8. rob7320

  Niedofermentowane piwo w butelkach.

  Może słabo odfiltrowałeś drobiny chmielu przy przelewaniu do tanku rozlewowego ( pomimo siatki przy chmieleniu coś się dostało do piwa ) i teraz Ci piwo wychodzi z butelki .
 9. rob7320

  Początek niekończącej się przygody

  Na końcu jak już posłuchasz wszystkich kolegów powyżej - kup dobry otwieracz do butelek
 10. rob7320

  Piwo z brewkita niskie blg

  Daruj sobie przelewanie cichą , dodaj po prostu do fermentatora w którym fermentujesz.
 11. rob7320

  Piwo z brewkita niskie blg

  Nie jest to najlepsza opcja ( tak jak pisał Jancewicz wyżej), w składzie jest glukoza co da posmaki bimbrowe , lepiej dodać puszkę 1,7 niechmielonego ekstraktu np. WES no i można sypnąć trochę chmielu , piwo wyjdzie lepsze.
 12. rob7320

  Piwo z brewkita niskie blg

  Tak było napisane w instrukcji? Moim zdanie powinno byś min 3-4kg Coś to kolega przedobrzył z tym 3-4 kg . Jak robimy z brewkitu (1,7kg) i dodamy 1 kg suchego to wyjdzie nam 11- 12 blg przy 23l , jak wsypiemy 3-4 kg to pewno będzie z 18 - 22 ( no chyba że robimy RIS-a )
 13. rob7320

  Piwo z brewkita niskie blg

  Dokończ fermentacje i zabutelkuj . Jak bedzie niedobre to zdążysz wylac ( pierwsze zawsze smakuje dobrze 😊). Przy nastepnej warce zwróć uwagę na temperaturę ( bardzo ważna sprawa ), jak robisz z brewkitu to nie dodawaj cuku , lepiej płynny ekstrakt niechmielony ,a najlepiej zacząć z zacierania ( lepsze efekty niż z brewkita , i taniej )
 14. rob7320

  Czy to infekcja candida

  Jak stosuje tabletki whirlfloc to też takie mam zbite drożdże w grudki , ty sypnąłeś mech więc pewno po nim masz taki efekt.
 15. rob7320

  Pierwsza warka

  Raczej między orlikiem a trampkarzem , juniorem będziesz jak trochę poczytasz i zrobisz kilka warek 😃
×