Jump to content

rob7320

Members
 • Content Count

  162
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  2

rob7320 last won the day on May 28

rob7320 had the most liked content!

Kontakt

 • Imię
  Robert

Piwowarstwo

 • Miasto
  niedaleko Tarnowa

Recent Profile Visitors

575 profile views
 1. Spróbuj wbijać igłę między korkiem a butelką może nie uda się zapchać igły
 2. To to na własny użytek to chyba nie będzie , a jak już to pewno zapisz się już do AA 😊 .
 3. To ten górny puść sobie przez rurkę to będziesz miał te bryzę i stado koni , a dolny rozszczelnij , a diagnostykę sprawdź po jakich 2 tygodniach balingomierzem . Przynajmniej się nie orobisz . A jak jesteś totalnym ascetą rurkowym to w tym dolnym tak jak koledzy radzili wężyk zanurz w butelce PET z woda i też będzie dobrze ( albo do tego słoiczka z zielonym wieczkiem , chyba że ten słoiczek spełnia ważną rolę w całym spektaklu bryza- galop ) . A tak poważnie to tu jest dużo dobrych rozwiązań , musisz wybrać co Ci najbardziej odpowiada.
 4. Nie domykasz wieka od fermentatora i gazy uchodzą swobodnie . Chyba ,że chcesz posłuchać bulgotu w zaciszu piwnicy , no to musisz mieć rurkę .
 5. Wystarczy rozszczelnić delikatnie fermentator i tez prawidłowo przeprowadzisz fermentację , nie masz zabawy z rurkami .
 6. ok, to 15,4 BLG mnie mocno zastanawiało. Pomimo, że już tak raz zrobiłem przy okazji stoutów - wziąłem gęstwę po 15,5 BLG i było ok... ale tam były US-05. Zastosuj świeżą , ja robiłem portera bałtyckiego na gęstwie po kożlaku ( 17blg FM31) i wyszedł bardzo dobry , fermentacja ruszyła szybko i przebiegła prawidłowo , piwo wyszło bardzo dobre.
 7. Aby dużo nie pisać wrzucę Ci zdjęcie , kabel owinięty zygzakiem na wysokość ok 15 cm i przyklejone taśmą aluminiową , a ta buła to czujnik temperatury owinięty filią bąbelkową.
 8. Ja stosuję kabel grzewczy do terrariów i sterownik RT-2C i pewno wyjdzie Ci taki zestaw taniej niż to co proponujesz.
 9. Np taki arkusz do liczenia IBU : Tak jak radzi Jankasper trzymaj się jednego kalkulatora .
 10. Ja mam wersję dokładnie taką jak na zdjęciu z rurek miedzianych (tylko trochę mniej tych rurek) oraz podgrzewanie taboretem . Jeżeli wybierzesz taką wersję sugeruję aby taki zestaw rurek był rozbieralny , aby było lepiej umyć ( na zdjęciu masz zlutowane ) . Przy mieszadle wydaje mi się ,że filtrator ze sprężyny lub sraczweżyki może podrywać wraz z młótem podczas mieszania .
 11. Ale czas wysyłki do 25 dni roboczych i może ulec wydłużeniu + wysyłka za 25. Z Chin sam sobie mogę zamówić jeszcze taniej a tu widać, ze sterowniki są na miejscu. Piszę o polskim serwisie nie chińskim .
 12. Taka różnica temperatury nie wyjdziena dobre, a fermentacja w 19-20 otoczenia też jest za wysoka ponieważ w fermentatorze będziesz około 22 st. Tak jak koledzy radzą zrób sobie box że styropianu, a do obniżenia temperatury możesz zastosować wodę zamrozona w PET, Regularna wymiana Pet pozwoli zbić Ci temperature o kilka stopni.
 13. Ja przy sraczce też bym odradzał butelkować.
×
×
 • Create New...