Jump to content

rob7320

Members
 • Content Count

  156
 • Joined

 • Last visited

Kontakt

 • Imię
  Robert

Piwowarstwo

 • Miasto
  niedaleko Tarnowa

Recent Profile Visitors

545 profile views
 1. ok, to 15,4 BLG mnie mocno zastanawiało. Pomimo, że już tak raz zrobiłem przy okazji stoutów - wziąłem gęstwę po 15,5 BLG i było ok... ale tam były US-05. Zastosuj świeżą , ja robiłem portera bałtyckiego na gęstwie po kożlaku ( 17blg FM31) i wyszedł bardzo dobry , fermentacja ruszyła szybko i przebiegła prawidłowo , piwo wyszło bardzo dobre.
 2. Aby dużo nie pisać wrzucę Ci zdjęcie , kabel owinięty zygzakiem na wysokość ok 15 cm i przyklejone taśmą aluminiową , a ta buła to czujnik temperatury owinięty filią bąbelkową.
 3. Ja stosuję kabel grzewczy do terrariów i sterownik RT-2C i pewno wyjdzie Ci taki zestaw taniej niż to co proponujesz.
 4. Np taki arkusz do liczenia IBU : Tak jak radzi Jankasper trzymaj się jednego kalkulatora .
 5. Ja mam wersję dokładnie taką jak na zdjęciu z rurek miedzianych (tylko trochę mniej tych rurek) oraz podgrzewanie taboretem . Jeżeli wybierzesz taką wersję sugeruję aby taki zestaw rurek był rozbieralny , aby było lepiej umyć ( na zdjęciu masz zlutowane ) . Przy mieszadle wydaje mi się ,że filtrator ze sprężyny lub sraczweżyki może podrywać wraz z młótem podczas mieszania .
 6. Ale czas wysyłki do 25 dni roboczych i może ulec wydłużeniu + wysyłka za 25. Z Chin sam sobie mogę zamówić jeszcze taniej a tu widać, ze sterowniki są na miejscu. Piszę o polskim serwisie nie chińskim .
 7. Taka różnica temperatury nie wyjdziena dobre, a fermentacja w 19-20 otoczenia też jest za wysoka ponieważ w fermentatorze będziesz około 22 st. Tak jak koledzy radzą zrób sobie box że styropianu, a do obniżenia temperatury możesz zastosować wodę zamrozona w PET, Regularna wymiana Pet pozwoli zbić Ci temperature o kilka stopni.
 8. Ja przy sraczce też bym odradzał butelkować.
 9. Ja Grodzisza nie ryzykowałbym na takim 100% zasypie ponieważ mogłeś ubić wszystkie enzymy w słodzie i Ci się nie zatrze . Z pilzneńskim oczywiście jako eksperyment . Ja na Grodzisza używam co roku słód wędzony nawet tego samego producenta , aby uzyskać zamierzony efekt gotowego piwa .
 10. Jak to jest reprezentacja piłkarska to Ci może Peszko wypić ! 😊
 11. Postaw sobie na styropianie jak się obawiasz ,że ''ciągnie drożdżom po nogach "
 12. Wczoraj był podobny wątek , poczytaj . Jakich środków używasz do dezynfekcji sprzętu , potraktuj wszystko np ługiem sodowym Naoh i później Starsanem i może problem Ci się rozwiąże . Czasem możesz nawet nie wiedzieć ,że przyplątało Ci się jakieś g..no do sprzętu i masz infekcje i w konsekwencji fontanny.
 13. Ja parę warek temu tez uważałem ,że OXI wystarczy. Zastosuj jakiś lepszy środek do dezynfekcji ( najlepiej całego sprzętu nie tylko butelek ) np NaOH i Starsan. Jak płuczesz OXI nie trzeba już spłukiwać wodą . Przepis nie określi Ci jak długo trzeba fermentować , musisz sprawdzać BLG , jak się nie zmienia przez dłuższy czas to można uznać że się zakończyła. Jak długo trzymasz chmiel podczas chmielenia na zimno?
×
×
 • Create New...