Skocz do zawartości

rob7320

Members
 • Zawartość

  135
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Kontakt

 • Imię
  Robert

Piwowarstwo

 • Miasto
  niedaleko Tarnowa

Ostatnie wizyty

490 wyświetleń profilu
 1. rob7320

  Pierwszy brewkit, pierwsza klapa... Chyba.

  Zadawaj w 14 st.
 2. rob7320

  [GIEŁDA] Drożdże US05, S04, WB06

  Jak zachowujesz sterylność całego procesu przesypania łącznie z nowym opakowaniem ?
 3. rob7320

  Przygoda z infekcją

  Przelewając skażone piwo do potencjalnie czystych naczyń prosisz się o kłopoty z infekcją na przyszłość z następnymi piwami ( chyba ,że masz super skuteczną metodę dezynfekcji). Chyba ,że pracujesz w imię nauki.
 4. rob7320

  Refermentacja. Czy ruszy?

  Teraz zima może masz katar i nie czujesz 😊.
 5. rob7320

  Refermentacja. Czy ruszy?

  Spokojnie , nagazuje się . Ja ostatnio robiłem kożlaka , lagowałem go w niskich temperaturach i butelkowałem , jest nagazowany prawidłowo ( chociaż troszkę wolniej ) , a osadu na dnie jest tak jak w piwach koncernowych czyli nie ma wcale .
 6. rob7320

  Znalezione - Pelgrom Antwerpen

  Nawet nie mów ,że wylałeś w kanał . Profanacja piwa !
 7. rob7320

  Piwo po klarowaniu nie nagazowalo się

  Ja Grodziskie właśnie na S-04 zawsze klaruję żelatyną . Wymaga to troszkę dłuższego czasu refermentacji niż tradycyjnie . Tak jak radzą koledzy po trzech , czterech tygodniach piwo powinno się nagazować tym bardziej ,że Twoje piwo powinno się troszkę ułożyć . Zaczekaj jeszcze ze 2 tygodnie z próbami .
 8. rob7320

  Fermentacja lagera w obudowie styropianowej

  Ja obecnie używam kabla grzewczego do terrarium 50W, termoregulator RT-2C i box styropianowy 8cm . trzymam to w garażu gdzie temp kiedyś była minus 6 st i ładnie utrzymywało temperaturę fermentacji 9 st . Jest to tanie rozwiązanie , nie widzę w tej chwili nic lepszego . Miejscowe podgrzanie fermentatora napewno nie spowoduje niechcianych posmaków . Kupuj , będziesz zadowolony.
 9. rob7320

  Zamiana drożdży

  Oczywiście na cichą nic trudnego , poczytaj forum wszystko jest opisane . Extrakt w puszce masz już nachmielony więc nie dajemy już nic do gotowania . Masz możliwość użycia gęstwy skorzystaj . Zrobisz PA na niej , a później wykorzystasz do AIPY.
 10. rob7320

  Zamiana drożdży

  Skoro będziesz robił PA i AIPA to dokup chmielu amerykańskiego , daj drożdże US-05 i wyjdzie Ci naprawdę dobre piwo.
 11. rob7320

  Jeden brewkit bez dodatku cukru czy słodu na 11,5l?

  Producent WES ma mniejsze opakowania extraktu niechmielonego , możesz pokombinować z chmielem , warzyć mniejsze warki . Są też producenci co sprzedają w opakowaniach 5l więc możesz ulać ile chcesz i masz na kilka warek . Dodając chmiel będziesz miał większą zabawę z tego co osiągniesz .
 12. rob7320

  Słody - ilości sklepowe

  Trzeba kupować w sprawdzonych sklepach .
 13. rob7320

  Pierwszy lager dylemat

  Temperatura refermentacji nie ma już takiego wpływu na smak piwa jak temperatura podczas fermentacji.
 14. rob7320

  Pierwszy lager dylemat

  Pewno do Ejla to by wystarczyło , do lagera to za mało . powinno być ( strzelam ) 3 saszetki . Do tego są kalkulatory gdzie można wyliczyć ilość potrzebnych drożdży. Tu sobie poczytaj : https://www.wiki.piwo.org/Fermentacja_brzeczki#Obliczenie_ilo.C5.9Bci_dro.C5.BCd.C5.BCy_do_zadania Wszystkie potrzebnme info znajdziesz na WIKI
 15. rob7320

  Pierwszy lager dylemat

  Nie spiesz się z tym butelkowaniem . Jak już dojdziesz do tego etapu to cukier , lub glukoza d butelek i potrzymaj w tem fermentacji w piwnicy lub w pokoju w cieplejszym .
×