Skocz do zawartości

rob7320

Members
 • Zawartość

  108
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Kontakt

 • Imię
  Robert

Piwowarstwo

 • Miasto
  niedaleko Tarnowa

Ostatnie wizyty

439 wyświetleń profilu
 1. rob7320

  Fermentacja w niskich temperaturach

  Nawet się nie waż !
 2. Na wirlfloc będą takie same farfocle jak na mchu .
 3. rob7320

  Chinina jako dodatek do piwa

  Jeżeli wybierasz się do Afryki to byłby jedyny chyba powód aby zrobić piwo z chininą aby ustrzec się malarii , poza tym chinina jest dość niebezpiecznym środkiem ponieważ wywołuje dużo niepożądanych efektów przez co była wycofana z medycyny ( stosuje się ją tylko w uzasadnionych przypadkach ) , przedawkowanie może skończyć się śmiercią . Więc jeżeli wypijasz 3 lub więcej piw po pracy to może skończyć się to tragicznie więc lepiej odpuść.
 4. Przymierzam się do wykonania komory styropianowej oraz zakupu kabla terrariowego do podgrzewania ze sterownikiem .Tu mam dylemat czy kupić 50W 5,7 mb czy 80 W 9mb . Komora będzie ze styropianu 8cm i będzie stała w garażu gdzie będzie temeratura 5C a jak będą mrozy to pewno poniżej zera , będzie fermentowany lager ok 20 l . Czy większa moc skróci tylko czas podgrzania , czy można bezpośrednio przykleić do fermentatora bez obawy o nadtopienie ścianek ?
 5. Ja pierwszy raz też zastosowałem SS i się motam .Jak dużo powstaje piany , jak rozrobię 5l , naleję do fermentatora i osiągnę połowę fermentatora to jest OK , mało czy dużo . Czy mętność po rozrobieniu jest jakimś wyznacznikiem możliwości stosowania , czy tylko kierować się aby było poniżej 3pH ( po rozrobieniu kranówką miałem mętny roztwór ale było 2,5 pH).
 6. rob7320

  Ilość produkowanego CO2 a samopoczucie

  A tak poważnie to wydzielający się CO2 nie powinien powodować takich efektów. Kilka razy fermentowałem w sypialni i duszności ani bólu głowy nie miałem . Zwróć uwagę na roślinki jakie masz w sypialni , może to powoduje takie symptomy u Ciebie . Mój kuzyn miał roślinkę o nazwie HOJA i jak franca kwitła dostawał właśnie duszności i skończył u alergologa , po usunięciu jej z domu mówi ,że zaczął oddychać pełną piersią .
 7. rob7320

  Ilość produkowanego CO2 a samopoczucie

  Z opisu to albo kac albo stan przedzawałowy . Tak jak radzi Daniel() lepiej idź do lekarza.
 8. rob7320

  Butelka 500ml

  W większości spożywczych kupisz razem ze skrzynką za 15-20 zł tylko trzeba zmyć nalepki . Po co przepłacać .
 9. rob7320

  Możliwie dobry (najlepszy) Brewkit

  Ja robiłem z Coopersa i było dobre , z Gozdawy kompletna klapa nie polecam . Oczywiście można dodać trochę chmielu to wyjdą piwka z puszki troszkę lepsze
 10. rob7320

  Obniżenie IBU brewkitu

  Skoro w zestawie masz chmiel luzem możesz sam regulować sobie końcowe IBU które zależy od ilości dodanego chmielu i czasu gotowania . Możesz skorzystać z wielu kalkulatorów dostępnych w internecie lub na naszym forum np : http://www.beer-calc.pl/obliczIBU
 11. Po tygodniu jak mierzymy przez dwa dni i jest takie same blg to wg mnie trochę za wcześnie na wyciągnięcie wniosków( tymbardziej jak jest 5bblg ) o zakończeniu fermentacji . Ja jakiś czas temu robiłem pszenicę na W-06 po 10 dniach wydawało mi się że fermentacja się zakończyła ( było 2blg ) mierzone przez sakramentalne 3dni niemniej jednak drożdże cały czas pracowały niemrawo i przez kolejne dwa tygodnie zażarły do 1blg czyli butelkując za wcześnie piwo wylazło by z butelki bez otwierania kapsla .
 12. Robiąc piwo z brewkita nie sugeruj się instrukcją ( piszą tam głupoty) . Tygodniowy czas fermentacji i brak bulgotania nie są żadnym wyznacznikiem końca fermentacji . Trzeba sprawdzać końcowe blg jeżeli się nie zmienia można butelkować , chyba że drożdże zrobią sobie siestę poobiednią i trochę się zdrzemną i nie przefermentują do końca .
 13. rob7320

  {Kraków} Cześć

  Jak w KRK nie znajdziesz przyjedź to TAR to Ci pożyczę ☺️.
 14. rob7320

  glukoza do pszenicznego

  232 to trochę życie na krawędzi , sypnij po 5g na butelkę czyli 180g i będziesz zadowolony.
 15. rob7320

  Piwo z brewkita niskie blg

  Tak masz rację , na brewkitowych wychodzą piwa, ale większa jest szansa ,że będą stare , były źle przechowywane, a na wszelki wypadek jak nie wystartują dobrze mieć saszetkę sucharów ( np US05)
×