Jump to content

rob7320

Members
 • Content Count

  186
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  2

rob7320 last won the day on May 28 2019

rob7320 had the most liked content!

Kontakt

 • Imię
  Robert

Piwowarstwo

 • Miasto
  niedaleko Tarnowa

Recent Profile Visitors

863 profile views
 1. Jak nie będziesz trzymał łapek przy sobie to tą czwartą nazwiesz INFEKCJA . Na razie wszystko jest w porządku , mniej otwierania fermentatora , więcej cierpliwości .
 2. nie przejmuj sie tym wcale Na filmie widać że drożdże ostrto pracują , jak masz nieszczelnie to Ci nie będzie bulgotało , Nie przejmuj się , możesz całkiem wywalić bulkatorek
 3. Sprawdź sobie termometr może fałszuje i zacierasz w wyższych temperaturach . No to czym się jeszcze przejmujesz ? Rób tak jak do tej pory .
 4. Narazie nie otwieraj . Po tak krótkim czasie nie urósł by taki kozuch "infekcyjny " . Prawdopodobnie to drożdże i pewno słabo przelałeś po chmieleniu , może dużo jest jest osadu ( używasz mchu irlandzkiego? ) . Lepiej nie otwieraj bo wtedy napytasz sobie biedy.
 5. To zależy jaki jest reduktor : stały i się nie reguluje , lub z płynną regulacją i manometrem i te można ustawić ciśnienie . A co do Dpf to jeżdżę z wyciętym( zaczynają mną targać wyrzuty sumienia i takie tam ) i nie kopci , ale to temat na inne forum
 6. Musisz ustawić przesłonę od powietrza odpowiednio , oraz ciśnienie na reduktorze( ja u siebie mam ok 2 do 2,5 bara ) . Zły stosunek powietrza do gazu sprawia ,że pali się na żółto i kopci na czarno jak diesel z wyciętym dpf-em. Najlepiej to chyba metodą prób i błędów . Powinien się palić błękitnym płomieniem .
 7. I tu jest pies pogrzebany . Raczej poczytaj o procesie fermentacji z wiki na forum , a instrukcję wyrzuć do kosza . Miałeś trochę za wysokie temperatury więc fermentacja pewno przebiegła szybko .
 8. Dziś w programie pani Magdy Gesler jak gość posolił za dużo rosół to kazała wrzucić 4 kartofle aby ściągło sól . Może idź w tym kierunku .
 9. Instrukcje brewkitów podają trochę błedne informację co do temperatury fermentacji . Z reguły są to za wysokie temperatury , bardziej odpowiednia byłaby 17-18 st C . Bardzo dużym błędem jest także czas fermentacji w instrukcjach brewkitu . Określają np aby po 7 dniach butelkować lub gdy ustanie bulkanie w rurce . Nie są to zadne wyznaczniki końca fermentacji. Napewno najlepsze informacje uzyskasz jak poczytasz wiki na naszym forum . Często sprzedawcy są z przypadku i nie mają podstawowej wiedzy o procesie warzenia więc ich nie słuchaj . Nie czują ducha kraftu . Fermentacja jest najważniejszym procesem i warto przeprowadzić ją poprawnie , aby uzyskać dobry efekt .
 10. Starter powinien być jak najbardziej zbliżony termicznie do brzeczki , można dolewać małymi porcjami brzeczkę aby wyrównać temperaturę . Tak właśnie zrób . Ja zostawiam brzeczkę do wystudzenia w garażu całą noc , a obok w słoiku starter . Rano temperatury są takie same ( u mnie 8st C) i wtedy zadaję drożdże .
 11. Większość piw jakie będziesz robił nie będzie wymagała przelewania na cichą więc na razie niepotrzebna Ci ta "umiejętność" po co ryzykować .
 12. Po co komu w ogóle to potrzebne . Fermentacja ma się zacząć i prawidłowo zakończyć , a co jest pośrodku (ja wypijam w tym okresie 1-1,5 skrzynki piwa ) po co się spinać . A jak burzliwa przeciagnie się o 2 dni to co wtedy?
 13. Zależy w jak dużym garnku grzejesz. Jak masz małą średnicę to płomień obmywa garnek i nie grzeje efektywnie . Ja warzę w garze 30l i jak puszczę gaz na fulla to okazuje się że gar jest z mały i trzeba troszkę skręcić . Trzeba także dobrze wyregulować powietrze w palniku , abby grzać najbardziej efektywnie.
 14. Zacierasz ze słodu to muszą być kiełki , taki urok tej roboty.
 15. Nie zrażaj się , jak się nawarzyło to teraz trzeba wypić ( jak to w życiu ) . Większość kolegów pewno pisze z perspektywy kilku uwarzonych piw . Wiekszość też przechodziło etap za wysokiej temperatury fermentacji . Oczywiście piwo może nie będzie rewelacyjne , ale pierwsze zawsze smakuje ,a po kilku warkach dojdziesz do wprawy .
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.