Jump to content

rob7320

Members
 • Content Count

  208
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  2

rob7320 last won the day on May 28 2019

rob7320 had the most liked content!

Kontakt

 • Imię
  Robert

Piwowarstwo

 • Miasto
  niedaleko Tarnowa

Recent Profile Visitors

1203 profile views
 1. Orkisz to starodawna pszenica. Ma w sobie wiecej białek co powinno przekadac sie na wielkość piany . W efektach smakowych róznic nie zauważyłem . Jest droższy od słodu pszenicznego ( z przywiązania zawsze dodaje go do grodzisza )
 2. Potwierdzam , kiedyś robiłem red ala z gozdawy i nalewało się jak colę czyli w 3 sekundy nie było piany, a słodkie takie jak melasa.
 3. Masa tego jak wpiszesz w przegladarkę internetową . Ja ostatnio kupowałem w sklepie malinowy nos .
 4. Przymierzam sie do warzenia grodziskiego tylko problem w tym ,że mam zalegajacy nie śrutowany słód wędzony co ma 3 lata . Jest w worku foliowym szczelnie zamkniety , ale nie wiem czy zaczynać zabawe , czy dać kurą podziobać sobie . Czy ktos robił z tak starych słodoów?
 5. Ja do warki 20 l uzywam 1/4 tabletki i tak jest dość dużo straty na osadzie . Można to zlac do wysokiego wąskiego słoika/butelki i póżniej jeszcze część odzyskać . Gestwę oczywiście możesz pozyskac później .
 6. Mój plan na warzenie to taki : żona mówi "jadę juto do mamusi" , a ja huuura bede warzył piłwo , pełen spontan co do czasu i terminu warzenia
 7. Tydzień bedzie troszke mało ja podnoszę w trzecim tygodniu stopniowo , teraz mija 4 tydzień i zakończyła się fermentacja i zamierzam schładzać do "temperatury garazowej " ( srednio spada 2 stopnie/dobę w boxie styropianowym .
 8. Jak robisz lekkie grodziskie to mozna pić już po 2 tygodniach . Najlepiej zużyć jak najszybciej bo po pewnym czasie stracą wędzonkę i nie będą za dobre . Ja z własnego doswiadczenia groddziskie robię coroku w maju po czym zaraz spijam , jak zostanie do września to nie nadaje się juz degustacji . W przeciwieństwie do wędzonego kozlaka , który może leżeć miesiącami i jest dobry .
 9. Przyklej czujnik temperatury do ścianek fermentora i zaizoluj folią bąbelkową , albo styropianem .Będziesz miał odczyt temperatury wewnątrz fermentora
 10. Rehydratacje warto zaczynać gdy brzeczka jest schłodzona do temperatury zadania drożdży . Niektórzy dodają równiez drożdże prosto z torebki i też można prawidłowo przeprowadzić fermentację .
 11. Oczywiście sugeruje to koniec fermentacji , ale nie jest to wyznacznikiem końca fermentacji . Aby sie upewnić ,że fermentacja sie zakończyła trzeba sprawdzać blg w odstępach kilikudniowych .
 12. Sadząc sie na piwa dolnej fermentacji trzeba stworzyć warunki do poprawnej fermentacji w ok 10 stC i ewentualnie na koniec fermentacji podnieść do 14st C . Jezeli pomieszczenie jest ciepłe to lodówka ( której nie masz ) lub box styropianowy i wkłady z PET z zamrozoną wodą dla obniżenia temperatury( trochę upierdliwe jak dla mnie ) Jezeli pomieszczenie zimne to tez box styropianowy i regulacja temperatury poprzez kabel terariowy i sterownik np takie coś :
 13. Raczej pończochy , no trzeba ją wcześniej wygotować ze 2 razy , bo puszcza farbę ( dodatkowo zdezynfekujemy sobie )
 14. Nie obawiaj się pas grzewczy czy przewód terariowy to nie taboret gazowy , nie przypali Ci brzeczki . Wahania są tak małe ,że nie istotne . Dla mnie przewód grzewczy jest zadowalający , pewnie znajdzie się ktoś kto grzeje wnętrze boxa/lodówki i preferuje tą metodę . Jak widzisz sposobów jest kilka.
 15. Ja do podgrzewania ( w boxie styropianowym ) używam kabla terrariowego 90W owiniętego i przyklejonego do fermentatora , a sonda jest przyklejona do fermentatora i zaizolowana folią bąbelkową . Cały zestaw doskonale sie sprawdza .
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.