Jump to content

rob7320

Members
 • Content Count

  168
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  2

rob7320 last won the day on May 28

rob7320 had the most liked content!

Kontakt

 • Imię
  Robert

Piwowarstwo

 • Miasto
  niedaleko Tarnowa

Recent Profile Visitors

647 profile views
 1. Musisz zacząć od stworzenia warunków do dolnej fermentacji ( lodówka ze sterownikiem , komora styropianowa ) , kup drożdże do dolnej fermentacji ( US-05 to nie jest do końca dobry pomysł ) , warz po kolei z wykorzystaniem gęstwy .
 2. Mam nadzieję ,że robisz to w innym fermentatorze niż w tym co stał pils w lodówce miesiąc .
 3. Zrób kolejny krok i "pobaw" się w ekstrakty niechmielone z własnym chmieleniem. Z czasem możesz również zastosować minizacieranie. Zabawa przednia no i taniej niż typowe brewkity. A efekty dużo lepsze. Tak jak kolega radzi , zresztą brewkity Gozdawa to średni pomysł , są marnej jakości . Ja na początku przygody z piwem zrobiłem piwo z Gozdawy Christmas Ale , piana była jak Pepsi czyli 3 sekundy w momencie nalewania . Zapodaj WESa , nachmiel po swojemu , piwo wyjdzie dobre , a późniiej może zacieranie.
 4. Takie temperatury to gorzej jak tragedia . Lageru toto nie będzie , temperatura fermentacji jest najważniejszą zmienną podczas produkcji piwa . Lager fermentujemy w temp ok 8- 10 stC , a przy twoich 22 pomieszczenia będziesz miał 24 w fermentatorze . To nawet przyzwoity ejl nie wyjdzie .
 5. Dziś 2 dni po eksperymencie. Przeżyłeś to ?
 6. Spróbuj wbijać igłę między korkiem a butelką może nie uda się zapchać igły
 7. To to na własny użytek to chyba nie będzie , a jak już to pewno zapisz się już do AA 😊 .
 8. To ten górny puść sobie przez rurkę to będziesz miał te bryzę i stado koni , a dolny rozszczelnij , a diagnostykę sprawdź po jakich 2 tygodniach balingomierzem . Przynajmniej się nie orobisz . A jak jesteś totalnym ascetą rurkowym to w tym dolnym tak jak koledzy radzili wężyk zanurz w butelce PET z woda i też będzie dobrze ( albo do tego słoiczka z zielonym wieczkiem , chyba że ten słoiczek spełnia ważną rolę w całym spektaklu bryza- galop ) . A tak poważnie to tu jest dużo dobrych rozwiązań , musisz wybrać co Ci najbardziej odpowiada.
 9. Nie domykasz wieka od fermentatora i gazy uchodzą swobodnie . Chyba ,że chcesz posłuchać bulgotu w zaciszu piwnicy , no to musisz mieć rurkę .
 10. Wystarczy rozszczelnić delikatnie fermentator i tez prawidłowo przeprowadzisz fermentację , nie masz zabawy z rurkami .
 11. ok, to 15,4 BLG mnie mocno zastanawiało. Pomimo, że już tak raz zrobiłem przy okazji stoutów - wziąłem gęstwę po 15,5 BLG i było ok... ale tam były US-05. Zastosuj świeżą , ja robiłem portera bałtyckiego na gęstwie po kożlaku ( 17blg FM31) i wyszedł bardzo dobry , fermentacja ruszyła szybko i przebiegła prawidłowo , piwo wyszło bardzo dobre.
 12. Aby dużo nie pisać wrzucę Ci zdjęcie , kabel owinięty zygzakiem na wysokość ok 15 cm i przyklejone taśmą aluminiową , a ta buła to czujnik temperatury owinięty filią bąbelkową.
×
×
 • Create New...