Jump to content

robson6oo

Members
 • Content Count

  8
 • Joined

 • Last visited

Piwowarstwo

 • Rok założenia
  2015
 • Liczba warek
  23
 • Miasto
  Łęczna

Kontakt

 • Imię
  Karol

Recent Profile Visitors

358 profile views
 1. robson6oo

  robson6oo

 2. Nie no, grzybkami. W każdym razie czytałem o zaburzaniu fermentacji, jednak nigdzie ten wątek nie został rozwinięty. Myślałem właśnie o fermentacji cichej, przypadki piw komercyjnych znam, tylko nie były one zapewne refermentowane.
 3. Witam Czy ktoś z was ma doświadczenia z piwem zawierającym chrzan bądź czosnek? Jeśli tak, to czy ze względu na właściwości baketriobójcze nie zaburzają one fermentacji piwa?
 4. Dzięki za radę. Możesz coś więcej napisać na ten temat i na jakiej zasadzie to działa? Dłużej utrzymuje się zakładaną goryczkę w piwie przy takim rozwiązaniu?
 5. Zresztą wg BJCP można i górniakami fermentować http://www.wiki.piwo.org/Baltic_Porter
 6. Tak, to oszukany Porter Bałtycki. Mam tego świadomość, ale nie to jest dla mnie zagwozdką, tylko sam zasyp.
 7. Witam Mam w planach uwarzenie Imperialnego Porteru (ok. 27-28 Blg). Wymyśliłem sobie taką oto recepturę, warka na około 11-12 litrów: Zasyp: 3kg monachijski 2kg wędzony bukiem 0,4kg Special B 0,2kg Biscuit 0,2kg czekoladowy pszeniczny 0,2kg płatki owsiane 0,1kg Caffe Light chmielenie na ok 40 IBU Marynką, płatki dębowe macerowane w bourbonie na cichą. Fermentacja drożdżami górnymi w niskim zakresie temperatur (raczej US-05, ewentualnie Nottinghamy). I mam pytanie odnoście słodu wędzonego bukiem. W zamiarze mam użycie słodu Castle Malting Chateau Smoked. Nie używałem go jednak do tej pory i proszę o opinie na jego temat. Chciałbym uzyskać piwo o niejednoznacznym profilu, stąd taki zasyp, a wędzonka jaką chciałbym uzyskać miałaby być szynkowa, ogniskowa i miałaby być dość wyraźna, ale nie dominująca, coś w stylu Porteru z Widawy. Czy jest sens używać właśnie tego słodu, czy proponujecie jakiś inny wędzony?
 8. Dodam że styl to wędzony porter na zasypie ponad 80% słodu wędzonego z Viking Malt, jednak wędzonka w nim jest praktycznie niewyczuwalna i chciałbym tą śliwką nadać mu więcej charakteru.
 9. Chciałbym dodać śliwkę wędzoną na cichą fermentację (niestety pomyślałem o tym dodatku do piwa już po uwarzeniu, dlatego nie mogłem dodać na ostatnie minuty gotowania). Stąd moje pytanie, jak najlepiej będzie je dodać, tak aby nie zainfekować piwa? Czy ugotować klasyczny kompot i wlać całość, wraz ze śliwkami czy polecilibyście jakiś lepszy sposób na wysterylizowanie śliwek?
×
×
 • Create New...