Jump to content

karollom

Members
 • Posts

  131
 • Joined

 • Last visited

Kontakt

 • Imię
  Karol

Piwowarstwo

 • Liczba warek
  6
 • Miasto
  Puszczykowo

Recent Profile Visitors

534 profile views

karollom's Achievements

 1. Mam skrzynie styro dwukomorowa na zimne wkłady z wentylatorkiem od kompa podpietym pod regulator, mogę sterować temp także tutaj mam pewność dokładnych temperatur fermentacji.
 2. Mam możliwość sterowania dokładnego także luz dziękuję bardzo
 3. Super dzięki wielkie. Oczywiście mówiąc o tych 15 czy 16 stopniach fermentacji przez pierwsze parę dni mamy na myśli temperaturę samej fermentacji a nie otoczenia prawda?
 4. Mam na myśli schłodzenie na sam koniec, kiedy już fermentacją się zakończy
 5. Ok rozumiem. Załóżmy że po paru dniach podniose temp do tych 22 stopniowo o jeden stopień na dobę. Wtedy do. Końca fermentacji utrzymać już to 22 tak? Kolejne pytanie, czy brzeczke przed zadaniem drożdży te schłodzić do temperatury w jakiej chce rozpocząć fermentacje? Tzn np 15 stopni? I kolejne... Po schłodzeniu piwa po chmieleniu na zimno nie będzie problemów z refermentacja?
 6. Do jakiej temperatury bezpiecznie podnosić?
 7. Będą dwie paczki na pewno. 20 plus mówisz o temperaturze fermentacji czy podnieść jak zacznie zwalniać do 20 plus?
 8. Podepne się pod temat o temperaturę Chce przeprowadzić fermentacji ipy około 16 blg drożdżach us-05, nastawić na termostacie temperaturę fermentacji brzeczki na 18st. Czy cały okres fermentacji burzliwej (do momentu aż blg nie będzie spadać) mam utrzymać tę temperaturę? Czy jak przestanie spadać poczekac jeszczę trochę i podnieść ją jeszcze na parę dni np do 20 st? Będę chmielil na zimno, jeśli mogę to zrobić bez przelewania to super, w jakiej temperaturze zrobić to chmielenie? Czy obniżać po chmieleniu temperature dla wyklarowania? Jeśli tak to na jak długo i do jakiej temperatury zejść zanim zacznę butelkowac? Nie będę zbierał gestwy.
 9. Hmmm. Cała masa piwowarów stosuje komory do stabilizacji i kontroli fermentacji. Czy się mylę...
 10. Tak wiem, niektórzy na S 04 w 14 st dali radę zrobić świetne podobno piwo. Nie chce jednak ryzykować porażka chce coś co wiem ze do tych 18 wejdzie na pewno, nawet jeśli będę fermentowal w jeszcze niższych zakresach. Stąd pytanie typowo o sprzęt, już nie o to czym lepiej i w jakich temp.
 11. Szanowne grono, Otóż jestem w trakcie robienia komory do fermentacji górnikaków, planuje zrobić ja że styropianu 10cm (akurat taki mam) od środka wyłożyć ekranem zagrzejnikowym takim z warstwą alu. Do tej komory chce włożyć grzalke akwariowa w sloiku zamkniętym podpiety pod regulator temperatury. Ma to działać jak grzejnik. (Nie chce niczego pakować do fermentora). Ewentualnie myślałem zeby pod regulator podpiąć kabel grzejny do terarium 50w około 6 metrów i wyłożyć go na sciankach lub zawinąć w około fermentora. I pytanie zasadnicze. Czy na strychu na który mam w tej chwili jakies 5 st. Dogrzeje grzałką lub tym przewodem fermentor w komorze do temp 18? Co się lepiej sprawdzi?
 12. Ile masz stopni w tym garażu? Zastanawiam się czy podobny patent sprawdzi się w około 10 stopniach
 13. Jasne że próbowałem, Sybilla single hop zdaje się że z browaru artezan mi podszedł dlatego ja umieściłem. Iunge wziąłem z opisu dlatego jest w recepturze. Czyli warto by było zamienić iunge na wyżej wymieniona oktawie czy izabelle? Magnat typowo na goryczka wiadomo
 14. Czyli to moje 100g pszenicznego bez sensu, jak chce uzyskac lepsza pianę dać 500 tak? Powinienem zrobić przez to dodatkowa przerwe w 72st?
 15. Pewnie chodziło koledze o 10g na litr 😜
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.