Jump to content

Rocaille'r

Members
 • Content Count

  108
 • Joined

 • Last visited

Piwowarstwo

 • Nazwa browaru
  Bronks Crafter
 • Miasto
  Skoczów / Gliwice

Kontakt

 • Imię
  Tomasz

Recent Profile Visitors

420 profile views
 1. Panowie chyba nie do końca zrozumieli pytanie Tak, ja coś próbowałem, ale stwierdziłem, że to nie ma sensu. ścianki mają za mały kąt i nie ściągniesz gęstwy. Nie testowałem tego, ale logika nie pozwala na takie zachowanie gęstwy Jeśli bardzo chcesz to przetestować to nie ma potrzeby montowania kraniku, fitting da złożyć z jedną modyfikacją tak, żeby był szczelny i działał jak zakrętka. rurka z petainera wychodzi wtedy w drugą stronę, jeśli chcesz mieć zawór to za pomocą czerwonego elementu łączysz to z rurką silikonową i na niej robisz zacisk. Brzmi trochę prowizorycznie ale jak testowałem z wodą to nie uroniła się ani kropla przez kilka dni NIestety nie pamiętam dokładnej konfiguracji wszystkiego, która była skuteczna, bo trochę się z tym pobawiłem a minął już rok. Jeśli chodzi o korek to dno ma bardzo twardy fragment w środku, najmniejsze wiertło i najmniejsza gumka do rurki powinny dać sobie radę. Ogólnie jak mówię projekt nie ma sensu przez za małe skosy, ale nie testowałem. Za to można z petainera zrobić bezinwazyjny system fermentacji z przelewaniem na cichą bez otwierania fermentora za 0zł. Podejrzewam, że możnaby to też łatwo zmechanizować dokupując pompkę do solarów, ale nie przesadzajmy Ten system z dwóch petainerów z przerobionymi fittingami działa świetnie, tylko petainery ciężko się myje, więc odpuściłem. Chociaż było to na tyle fajne, że do piwek z przelewaniem na cichą chyba znowu to tego wrócę w końcu to 0zł praktycznie bez szans na infekcje. Jak coś stworzysz daj znać, chętnie podpatrzę!
 2. Rocaille'r

  Rocaille'r

 3. mam i na tyle na ile widzę i domyślam się jej działania, to nie jest używana na czas zacierania a służy tylko do przelewania ale używacie pompy do cyrkulacji czy tak to ma po prostu stać? robiliście pomiary temperatur w różnych punktach? na tyle na ile widzę to cyrkulacja (czy to konwekcyjna czy nawet pompą, bo są jakies otwory u góry) wydaje się być na tyle mała, że w gęstym zacierze różnice będą ogromne. Opisz dokładnie jak ma przebiegać ten proces dokłądnie bo na prawdę nie umiem sobie tego wyobrazić.
 4. możęsz to wytłumaczyć? bo kompletnie tego nie rozumiem? po co dwa wiadra? "wewnętrzne wiadro z dziurkami" to przecież FD, a do tego jeszcze worek? Poza tym gdzie element mieszający? nie znam się na biabie i nie wiem czy tkoś go automatyzował w ogóle, ale standardowego dodania mieszadła z silniczkiem sobie nie wyobrażam. U Ciebie w ogóle o tym brak informacji, więc jak, machać mam sam? przepraszam ale nie umiem odnaleźć innowacyjności tego co proponujesz. jedyna szansa, że ten sterownik będzie taki super jak obiecujecie. Ale skoro ma to "samo robić piwo" to chyba brakuje informacji o mieszaniu chociażby, samo przepompowanie brzeczki do drugiego pojemnika nie brzmi jakoś bardzo korzystnie. Nie za wczesna faza, żeby to w ogóle obwieszczać i (ja to tak odebrałem) zbierać klientów? Daj więcej info bo takich projektów było już tu dużo Ps. A chłodzenie?
 5. Refraktometr inaczej załamuje światło na alkoholu, musisz zastosować pewien współczynnik, w plikach na forum jest Excel który to p przelicza, wpisz tam 'refraktometr' i na pewno wyskoczy
 6. Siema:) zapraszam do zbeera i do tematu o 'depozycie w Katowicach' gdzie organizujemy się i wymieniamy piwkami, w Gliwicach również
 7. Gasisz chłopaka a chciał dobrze i ambitnie ale fakt, szkoda twojej pracy, watek jest, gumką wycinania maszynowo z projektu to jakieś 3zł i trzonek drewniany lub plastikowy jakieś 6zl, jedynie tusze do metalu to jakiś 40zl... No ale ktoś używał uniwersalnych i mówił, że też dają radę
 8. jak dla mnie wszędzie podobnie. Po co zaprzątasz sobie tym głowę na początku? I tak nie osiągniesz prawdopodobnie maksymalnej wydajności z grubiej nawet ześrutowanego słodu. Nie warto się o to martwić, musisz wyrobić sobie sam zdanie czy wolisz drobniej czy grubiej, a wtedy pewnie przyjdzie czas na śrutownik Jeśli filtrujesz oplotem to pamiętaj jedynie żeby napisać do sklepu, że używasz oplotu i prosiłbyś o drobniejsze ześrutowanie pod oplot. Sklepy z reguły zachowawczo śrutują pod sita, oplot ma trochę łatwiej.
 9. A czy możesz mi wytłumaczyć dlaczego? Zdawało mi się, że cicha służy głównie klarowaniu piwa z drożdży pływających w toni oraz dojrzewaniu młodego piwa. Chętnie powiększę swoją wiedzę Słusznie, dlatego zrób cichą. Ale bez przelewania, w jednym fermentorze, wydłużając czas fermentacji.
 10. Tak sobie czytając wątek od początku zauważyłem problem z dezynfekcją elementów o niestandardowych wymiarach. Pomyślałem, że przecież wystarczyłaby odpowiednio duża wytrzymała reklamówka lub worek i duże żabki. Żabkami można spiac żeby zmniejszyć objętość i zamknąć szczelnie. Obrócić kilka razy i nawet odrobina płynu wystarczy żeby zdezynfekowac duży przedmiot. Podkreślam, że nie testowałem, ale to powinno zdać egzamin
 11. U mnie to kwestia odległości między magnesem a dipolem, 3mm w górę lub w dół i już wypada, jak zrobisz to dobrze to raczej każdy musi działać, jedynie jeden może lepiej inny gorzej
 12. Mój błąd, wybacz oczywiście magnes lub długość całkowita rozstawu magnesów (z rozsadkiem) ma być większa niż sam dipol, to nie jest złota reguła, ale czytając o oglądając nie widziałem jeszcze by komuś dobrze złożone nie zadziałało.
 13. Rozsądną wydaje się być reguła, by rozstaw magnesów, bądź magnes, nie był mniejszy niż rdzeń, jeśli masz dwa magnesy 15mm to idealnym powinien być rdzeń 30mm lub mniejszy. Nie widzę dużego sensu dużych rdzeni ale 20mm to jednak trochę mało pod 2l, a nie ma co za bardzo robić mieszadla pod 1l, więc przemysl to, prawie każdy się przesiada. Nie wiem czy słoik w ogóle zadziała, musiałby mieć idealnie płaskie dno, już lepsze są chyba jakieś dzbanki na herbatę.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.