Jump to content

chemick

Members
 • Content Count

  3
 • Joined

 • Last visited

Piwowarstwo

 • Nazwa browaru
  Browar Drozdówka
 • Rok założenia
  2015
 • Liczba warek
  14
 • Miasto
  Frysztak

Kontakt

 • Imię
  Tomek

Recent Profile Visitors

156 profile views
 1. chemick

  chemick

 2. Czy w najbliższym czasie spodziewana jest nowa dostawa chmieli?
 3. Witam Wiosną kupiłem drożdże Mangroove Jack French saisson M29 z myślą o zrobieniu sezona. Plany się zmieniły, latem nie warzyłem i drożdże zostały w lodówce. Teraz niestety nie dysponuję wysokimi temperaturami do fermentacji, w domu mam 18-20°C. Co można sensownego uwarzyć na tych drożdżach w takich temperaturach? Czy Belgian IPA wyjdzie jako taka?
 4. Witam. To mój pierwszy post tutaj, więc się przywitam. Mam na imię Tomek i mam trzydzieścikilka lat:) oraz 4 warki za sobą... Moja druga warka będzie konsumowana jako pierwsza, jako, że jest górniakiem, a pierwsza jest dolniakiem. Kilka słów o niej: blg 12*, słody pale ale, pizneński, monachijski, odrobina carahell, chmiele fuggles, EKG, drożdże S-04. Warzona była 25.11, 30.11 przelana na cichą, 6.12 butelkowana. Trochę szybko to wszystko, ale blg zeszło do 4 i utrzymywało się tak przez cały okres cichej. Na wszelki wypadek do każdej butelki wsypałem małą miarkę cukru, taką na butelkę 0,33. Piwko teraz nagazowuje się w miejscu o temp. 19-22°C, po 10 dniach jednak nadal piany nie ma, jakiś gaz jest, czuć, ale piany zero. Czy to normalne, czy może jednak za mało cukru? Chciałbym tym piwkiem poczęstować rodzinę podczas wigilii. Czy do tego czasu zdąży się nagazować, zakładam, że tak. Czy lepiej podać słabiej nagazowane z niedużą pianą, wtedy butelki z ciepłego miejsca do lodówki przeniósłbym powiedzmy za 3 dni, czy lepiej jednak czekać do oporu by się lepiej nagazowało i do lodówki przenieść dzień przed wigilią? Innymi słowy, czy ważniejsze dla odbioru piwa jest odpowiednie nagazowanie, czy leżakowanie. Wiem, wiem, powinno leżakować conajmniej 2 tygodnie, ale sami rozumiecie, wigilia, moje pierwsze piwo, ciekawość rodziny itp
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.