Jump to content

Bychawa

Members
 • Content Count

  38
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by Bychawa

 1. Bychawa

  Bychawa

 2. Najchętniej jakaś ciężka zagranica albo lambik
 3. Ja chętnie odstąpie Prunum za jakieś ciekawe piwko.
 4. Wykonujesz pomiar przy filtracji na schłodzonej próbce?
 5. Zapomnieliście napisać, gdzie należy wpłacać pieniądze na serwisy i benzynę.
 6. ile tych skrzynek potrzebujesz ? Ile się da Ja również jestem zainteresowany Jest jakieś miejsce w Wawie z tanimi skrzynkami? Może skup?
 7. To ja może odświeże temat. Będę płodził niedługo portera bałtyckiego z suską i dotychczas spłodziłem taką recepturę -> http://brewness.com/pl/recipe/baltyk-ze-sliwka/view Macie może jakieś uwagi do niej albo po prostu coś byście zmienili? Dzięki wielkie!
 8. Słód najlepiej jest przechowywać w suchym i szczelnie zamkniętym fermentorze, oszczędza się też miejsce.
 9. Widzę, że pod wieloma aukcjami pytasz o te fotki, więc pozwól, że coś podpowiem. Aukcje wrzucone w zakładkę na górze strony "Market" -> Giełda wyświetlają tam zdjęcia, a tu nie
 10. Tak samo jak u kolegi Jeziera sprawa ma sie w Carrefourze Reduta na Ochocie, skrzynki bez problemu - kaucja 10zł Skrzynki na butelki 0.33 steine (czerwone, sygnowane łomżą) możesz poprosić, żeby znajomy sklep piwny wziął Ci z hurtowni. Wiem, że hurtownia na Pradze takimi dysponuje i kosztują 8zł za sztuke.
 11. Cześć, robie właśnie starter drożdzowy i jestem na etapie wyjaławiania wody z rozpuszczonym ekstraktem słodowym od Bruntala (jasny). Ekstrakt dodałem do wody o temperaturze ok 60C (i dążę do wrzątku) i stał się odrazu dość ciemny. Nie przypomina koloru starterów znanych mi z internetu - macie pomysł czemu barwa jest ciemna i czy kontynuować robienie startera?
 12. Zabutelkowałem Gretą 2000 butelek i ani jednej nie zniszczyłem. Może masz po prostu wadliwą?
 13. Przede wszystkim będzie to zależało od użytych drożdzy.
 14. Albo słabo szukam albo jest teraz niedobór kolb 3000ml z szeroką szyją... Dlatego nasunęło mi się pytanie: Czy do mieszadła zda egzamin słoik o takiej pojemności z płaskim dnem? Problem ze zrywającym rdzeniem raczej nie wystąpi, natomiast interesuje mnie czy walec zamiast stożka wpłynie istotnie na tworzenie się wiru? Dzięki
 15. Dzięki za opinie Wilhelm Eder wg mnie oferuje najlepsze płątki na rynku. Na znanym portalu aukcyjnym równie dobrze mogą sprzedawać płatki ze starego kredensu. Płatki płatkom nierówne, nie zależy mi na tym żeby prowadzić drewniany biznes. Chciałem tylko umożliwić osobom, które warzą 20L warki zakup płatków za 10zł bez konieczności wydawania 150zł w Wilhelmie. Polecam dalej kupować wszystko co najtańsze to same konkursowe piwka będą.
 16. nie mogę dojść gdzie, zacieranie: 63C -> 90min 78C -> 5min Na mój rozum powinno się zatrzeć dwa razy. Mieszane prawie nonstop.
 17. 30 litrów Weyermann - Pale Ale Malt 7 kg Monachijski 5 kg Caraaroma 1 kg Caramunich II 0.5 kg Weyermann pszeniczny jasny 0.5 kg Płatki owsiane 0.6 kg Płatki jęczmienne 0.8 kg Płatki pszenne 0.8 kg Weyermann - Carafa I 0.7 kg Jęczmień palony 1.2 kg Strzegom Czekoladowy 1200 0.3 kg Wyszło te 30litrów ale tylko 23Blg, jeszcze wygotowywuje. Nie ma błędu pomiaru jakby co.
 18. Mam do Was szybkie pytanie Jaka wychodzi Wam wydajność zacierania przy bardzo mocnych piwach >25Blg? Mi przy warzeniu RISa 28Blg wyszła wydajność ok. 55% (śrutowanie drobne/średnie, temp. wody do wysładzania 80, stosunek woda/słód 2.2/1) Zastanawiam się czy załamywać ręce, czy przyjąć z honorem, że taka wydajność jest przy takich piwach i już.
 19. Płatki są z Wilhelm Edera, chyba najlepsze do wooden aged. http://www.faesser-shop.de/holzalternativprodukte/bourbon-sherrychips.html Cena podana na górze.
 20. Podaj zasyp, kroki zacierania, drożdze i ile litrów tego cuda masz w fermentorze. Czy planujesz dawać świeże drożdze przy rozlewie?
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.