Jump to content

marlow

Members
 • Content Count

  49
 • Joined

 • Last visited

Kontakt

 • Imię
  L

Piwowarstwo

 • Miasto
  Warszawa

Recent Profile Visitors

639 profile views
 1. Myślicie, że da się zrobić Brewpiless na takim zestawie: - Sonoff basic i grzałka akwariowa (ESP+grzanie) - iSpindel (temperatura+plato) Oczywiście tylko grzanie bez chłodzenia. ???
 2. a te białe korki to nie są z porcelany jakiejś?
 3. A jaka jest gęstość nasypowa słodu w suchym pojemniku? Czyli ile musi mieć beczka żeby do niej przesypać worek 25kg słodu?
 4. Warszawa wymienię US05 na gęstwe po belgu jakimś (Belgian Ale, Dubel/Quadrupel, etc.)
 5. W Grainfatherze jest poza warnikiem, z boku. Jak zupa wykipi to pewnie leci na ten sterownik. Ale tam jest to zdaje się dobrze zabezpieczone, gumowane przyciski itepe. A co sądzisz, gdyby zrobić element wykonawczy jednak pod warnikiem tak jak jest teraz, ale byłby to ESP8266 ze stabilizatorem napięcia zalane żywicą + 2 SSRy. Do tego Craftbeerpi na zewnątrz po wifi/mqtt. W razie czego sam ESP8266 może też służyć jako samodzielny sterownik z prostymi programami.
 6. Zastanawiam się nad podmianką sterownika w Robobrew, tam jest totalny prymityw ( płytka 2 przekaźniki, 2 tranzystory, jakieś rezystory, kondensatory i beeper). Tylko chciałbym żeby zachować przynajmniej wyświetlanie temperatury na displeju wbudowanym. Byś może tym panelem jest jeszcze jakaś elektronika ale nie zaglądałem. Połączyć Raspberaka z SSRami i czujnikiem temperatury to nie problem, ale jak zintegrować się z istniejącą elektroniką.
 7. Działa mi zwykła opaska plastikowa:
 8. 18 godzin temu, marlow napisał:

  Kupowałem od nich warzelnię Kegking Robobrew, wszystko załatwiłem przez sieć/wysyłkowo.

   

  Jestem ciekaw, jak oceniasz sprzęt?

  ---

  Widziałem że masz takiego samego.

  Nie chciałem spamować w wątku o fermentorach. Może przydałby się osobny wątek, albo wywołaj mnie na chacie to pogadamy.

 9. Kupowałem od nich warzelnię Kegking Robobrew, wszystko załatwiłem przez sieć/wysyłkowo.
 10. jest też Fermentosaurus od KegKing (plastikowy, 35l), do kupienia najbliżej w CZ: https://www.kegking.cz/kvaseni-a-lezeni-piva/fermentasaurus-35l-sada/. Cena podobna do tego białego. Zaciekawiłem się możliwością dokupienia do niego 'pressure kit' można z jego pomocą nagazować piwo już na etapie fermentacji.
 11. A czym się różnią słody MEP lager vs. pilsner? Tylko kolorem o 1EBC? Na tego lagera jakoś w tym wątku trochę narzekają, a na pilsnera nie. Z czego to wynika?
 12. Oba piwa w tym wątku są na pilzneńskim, jak myślicie czy jak dam pale ale to jaka będzie różnica (oprócz trochę ciemniejszego koloru)?
 13. Pojawił się nowy kocioł warzelny f-my Klarstein. To co go odróżnia od innych tego typu sprzętów to pojemność 50l. Dodatkowo, oczywiście pompa, kosz z fałszywym dnem, grzanie 3KW i sterownik. http://www.electronic-star.pl/Klarstein-Mundschenk-XXL-Kociol-do-produkcji-brzeczki-do-warzenia-piwa_i538562.htm Cena nadal dużo niższa od Grainfathera - 2349 zł.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.