Jump to content

szwagier

Members
 • Content Count

  28
 • Joined

 • Last visited

Recent Profile Visitors

481 profile views
 1. Jakiekolwiek domyślnie zaznaczone zgody na przetwarzanie danych czy też na zapis do newslettera przy akceptacji regulaminu to coś czego nie trawie i co zgłaszam do GIODO jeśli dana zgoda się kwalifikuje. Strasznie mnie zasmuciliście okienkiem z akceptacją nowego regulaminu
 2. Rozpocząłem warzyć 3 piwa naraz i dla każdego otworzyłem nową kartę poprzez "uwarz to". Po zapisaniu wszystkich 3 okazało się, że mam 2 warki z tym samym numerkiem.
 3. Jako pszczelarz odpowiadam Zbyt wcześnie zebrany miód jest "niedojrzały" i posiada duża ilość wody przez co łatwo fermentuje po zebraniu.
 4. Warki mogłyby być zapisywane na dysk, tak by można było je czytać w trybie offline. Ba można by móc edytować warki offline, a synchronizować w momencie dostępu do internetu. Mi by to bardzo pomogło gdyż warzę na "totalnym zadupiu" bez neta i czegokolwiek, mając ze sobą zwykle iPada z pdfem warki, który nie jest tak wygodny jak widok warki z aplikacji (brak czasomierzy). Brak aplikacji na iOSa działającej w trybie offline jest jedynym czynnikiem, dla którego nie kupię konta premium Generalnie apka mobilna nie musi odzwierciedlać całej aplikacji webowej, mi by na przykład wystarczyła możliwość
 5. Panowie, ponawiam prośbę kolegi nms007, ten temat służy innemu celu. 91 osób, które obserwuje ten temat dostaje spam na skrzynkę bo obserwuje ten temat w innym celu niż dyskusja na temat wymiennika. Wystarczy założyć wątek o wymienniku w innym dziale i znajdzie się masa osób które się w temacie wypowie, a nawet kolejna osoba z takim zapytaniem o wiele łatwiej znajdzie odpowiedź.
 6. Reklama reklamą, ale ta trochę za dużo zasłania
 7. Jeśli używasz dużo cukru na co dzień i nagle zastąpisz go w całości ksylitolem, to tak, będzie problem. Przy spożywaniu piwa bądź cydru z ksylitolem nie zauważyłem tego problemu.
 8. Obawiam się, że zmiana drożdży nie wiele zmieni odnośnie odfermentowania. Testowałem różne rodzaje drożdży (do wina, cydrów, win musujących, piw), odfermentowanie zawsze było takie same, do 0. Sok jabłkowy to praktycznie fruktoza i każde drożdże bez problemu ją zjedzą w całości. Jeśli chcesz zrobić słodszy cydr to polecam obejrzeć wykład z WFP o cydrach Jakuba Piesio, jest dużo sposobów na słodszy cydr, niestety wszystkie poza dosładzanie są dla mnie sporym wyzwaniem. Przy takiej ilości soku ja pokusiłbym się o przeznaczenie na testy przynajmniej jednego fermentora i spróbował keevingu, nieste
 9. Tyczy się to też konkursu konsumenckiego? Bo w skrzynce nic nie mam.
 10. Jakieś herezje piszesz. Nigdzie nie pisze herezji, gdyż prawdą jest, że taką naukę wyniosłem z domu A tak na poważnie, to dzięki za info.
 11. Nie chowa się ciepłej zupy do lodówki po gotowaniu, tak samo jak nie chłodzi się mleka zaraz po dojeniu, taką naukę wyniosłem z domu. Nie wiem ile prawdy jest w twierdzeniu o burzy, ale argumenty o temp są w stanie mnie przekonać. Zdarzało mi się, że rosół kisł zanim zdążył ostygnąć podczas gotowania w upały, co ciekawe nigdy nie trafiło mi się to z innymi zupami. Zakładając, że jest jakaś prawda w fakcie z burzą, nie przenosiłbym jej na warzenie piwa. Po to je szybko schładzamy, by nie narażać się na żadne infekcje.
 12. Jakby co to moja metryczka w końcu dotarła, więc jak ktoś jeszcze czeka to chyba już bliżej niż dalej.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.