Jump to content

Perkele

Members
 • Content Count

  15
 • Joined

 • Last visited

Piwowarstwo

 • Rok założenia
  2015
 • Liczba warek
  14
 • Miasto
  Kraków

Kontakt

 • Imię
  Marcin

Recent Profile Visitors

588 profile views
 1. Niektóre szczepy drożdży mają tendencję do trwałego osiadania na ściankach butelki. Ostatnio miałem podobnie z Wyeast 3711. Kilkukrotne wypłukanie butelki po opróżnieniu nie wystarczało - osad pozostawał. Polecam zalanie butelek roztworem NaOh. Jeśli nie chcesz używać chemii pozostają robótki ręczne, tj. płyn do mycia naczyń i szczotka do butelek 🙂 ps. jakicj drożdży użyłeś?
 2. Była mowa o polskim słodzie, polskich chmielach i polskich drożdżach. Ale co z wodą, też ma być polska, czy może być z innego kraju? :-) A tak na poważnie, mógłbym prosić organizatora o wskazanie rodzimych polskich odmian drożdży sacharomycces cervisiae?
 3. Zgodnie z opisem stylu "wyczuwalne nuty od leżkowania z drewnem są wadą" czy wyczuwalne nuty od lezakowania z innymi surowcami, takimi jak: kawa, kakao, wiśnie również są wadą?
 4. biały z brodą, po 30-stce, żonaty, dziecko w drodze
 5. widzę, że wymyśliliśmy niemal identyczną nazwę dla piwa ja ukręciłem z kolei piwo "Leśny Dziadek" AIPA gotowana z młodymi pędami jodły (300 g na smak, 200 g na aromat) w smaku sukces, czuć mega leśny smak, gorzej z aromatem... a jak u Ciebie, filtracja na pędach wniosła dużo?
 6. Prawdopodobnie chodziło Ci o porter bałtycki z dodatkiem wędzonej śliwki, który wystąpił pod nazwą "Imperium Srunum" Pierwszy raz przyszedłem na spotkanie o piwie przy piwie i myślę że było warto. pozdro
 7. 1. Nie jest konieczne dodanie gęstwy, ale przy wysokim alkoholu drożdże mogły się za bardzo upić i pójść spać. Nie musi być ten sam szczep. 2. Nada się 3. Na pewno ktoś tak robił 4. 50-60 g cukru i łyżka stołowa gęstwy rozmieszana dzień/dwa w piwie przed rozlewem. Ja do swojego RISa dałem 70 g cukru na 18 litrów. Też 26 blg, ale zeszło do 7,5. Dodałem gęstwy przed butelkowaniem w ilości j.w. W plastikowej buteleczce sprawdzam nagazowanie. Po 2 tygodniach od zlania PET jest już twardszy, czyli coś tam gazu ma. Trzymam piwo w temp. pokojowej, jakieś 20-21 stopni. Dziękuję za odpo
 8. Pytanie do bardziej doświadczonych, jak nagazować RIS'a? Do fermentacji użyłem 23 g drożdży s04. Po dwóch tygodniach bulgotniki wyjadły cukier z poziomu 26 do 9 blg (pomiary nie wykazały dalszego spadku). Na cichą fermentację dorzuciłem 1 kg wędzonych śliwek i 0,5 kg wędzonych gruszek. Wiaderko z piwem (ok 16 litrów) przeniosłem do chłodnej piwnicy (gdzie leżakuje sobie spokojnie już 2 miesiące) w oczekiwaniu na gęstwę do nagazowania. I teraz moje pytanie. 1. Czy do nagazowania czarnego potwora konieczne jest użycie gęstwy a tego samego szczepu drożdży (s04)? 2. Czy gęstwa z US-05
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.