Jump to content

cidien37

Members
 • Content Count

  12
 • Joined

 • Last visited

About cidien37

 • Birthday 06/11/1989

Piwowarstwo

 • Rok założenia
  2015
 • Liczba warek
  25
 • Miasto
  Piła

Kontakt

 • Imię
  Andrzej

Recent Profile Visitors

359 profile views
 1. A jakie piwo uwarzyłeś? Podaj jakie słody, jaki zasyp i jaka objętość warki
 2. cuchną ale jak dodasz miedzi na cichą to kanaliza znika
 3. U mnie dopiero co APA na US-05 w 11°C ładnie jechała (w wiadrze 12-13°C), teraz przeniosłem do ciepłego, RIS i 13-14°C otoczenia - bardzo dobre warunki pod koniec tylko do cieplejszego na dofermentowanie. Mam gęstwę US-05 po 16stce czyli warzę i wstawiam do piwnicy 14*
 4. U mnie w piwnicy przy temp. na dworze 0* jest około 13-14* zastanawiam się czy RIS którego zamierzam uwarzyć ruszy i odfermentuje odpowiednio. Martwi mnie też tendencja spadająca temperatury na dworze, zapewne ta piwnicy też się obniży, niestety w domu w najchłodniejszym pomieszczeniu (korytarz) mam 22* może przenieść tam RISa po paru dniach?
 5. Jak aromat z chmielenia na zimno marynka? Też jestem ciekaw tej marynki, robiłem już w tym roku single hop na niej i mam swoje odczucia ale nic nie powiem żeby nic nie sugerować.
 6. Jestem fanem dobrego piwa stosunkowo od niedawna. Bardzo zasmakowały mi rewolucyjne chmiele oraz nabrałem ogromnej chęci na uwarzenie własnego piwa. Uwarzyłem pierwsze piwo z brewkita ale to nie to co chciałem osiągnąć. Następne na ruszt poszło aipa z zacieraniem. Wziąłem się za gotowanie i tu zaczyna się mój problem... Bravo na goryczke centenial i citra na aromat... Zapach nie do zniesienia, mdły, zalegający tak, że aż w głowie mi się kreciło. Po całym wrażeniu nie mogłem patrzeć na aipy podczas burzliwej i cichej polem tylko stouty i portery licząc na to, że się stęsknie i nawet tak było do
 7. Przy chmieleniu na zimno tak bywa, że młode piwo oblepia CO2 na chmielu i jest wrażenie, że piwo pracuje. Mi te drożdże odfwentowały z 16* do 5* i zabutelkowałem. M44 takie są... Jak cukier nie spadł nawet w wyższej temp to do butelek.
 8. AIPA 15L 16* BLG. Długi start. Drożdże suche, uwodnione i zadane w sobotę 23.01 o godzinie 13:00 wystartowały dopiero w nocy z poniedziałku na wtorek. Do dziś tj. 3.02 utrzymuje się delikatna piana. Cała fermentacja burzliwa przebiegała dość spokojnie, w szczytowym momencie rurka osiągnęła jedno bulknięcie na 6 sekund ale to trwało może z dobę. Te drożdże uczą cierpliwości.
 9. A co z pasteryzacją? Proces ten zabija drożdże oraz zatrzymuje fermentację.
 10. Dzięki, wyszło 19,59L zacieru. Myślicie, że można zacierać w 21L garnku taką objętość bez problemu?
 11. Cześć pytanie ile wody przybywa na kilogram słodu przy zacieraniu, tzn mam 21 L garnek i zastanawiam się czy jak naleję 15 L wody i dodam 5.4 kg słodu to mi nie zaleje kuchni.
 12. Cześć, co sądzicie aby zrobić taki dziennik piwowara online. Rejestracja/logowanie. Zapis warek na podstawie np brewnote.pdf. Łatwe wyszukiwanie swoich warek w różnych przedziałach czasowych. Możliwość udostępnienia opisu warki publicznie. Możliwość podejrzenia udostępnionych warek. Póki co bez kalkulatorów. Mam trochę miejsca na serwerze i mógłbym poświęcić czas aby takie coś napisać i postawić. Potrzebuję chociaż cienia nadziei, że takie coś jest komuś potrzebne.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.