Jump to content

Gwynbleidd

Members
 • Content Count

  622
 • Joined

 • Last visited

1 Follower

About Gwynbleidd

 • Birthday 09/12/1988

Piwowarstwo

 • Rok założenia
  2012
 • Liczba warek
  50
 • Miasto
  Oslo

Kontakt

 • Imię
  Marcin

Recent Profile Visitors

1685 profile views
 1. tak gdzieś w kodzie jest zaprogramowana maksymalna wartość ustawienia, trzeba by ją znaleźć i zmienić jak chcesz tak używać. całkiem spoko wyszło, ja się nauczyłem że fajniejsze konektory to są te lotnicze plastikowe wodoodporne, te metalowe mi zaśnieżały i są takie sobie
 2. Raz lepiej raz gorzej, ostatni raz jak bralem jakis czas temu to nie bylo najlepiej, nie byly zapakowane prozniowo wiec nastepnym razem wzialem wieksza ilosc z CP i jestem zadowolony.
 3. może coś poszło nie tak przy zacieraniu, jest taka możliwość zawsze, poczekam jeszcze dzień i trochę dochmiele na zimno i też zabutelkuje, będzie słabeusz IPA
 4. Na razie nie więc pewnie coś jest innego skopane albo nie mam pojęcia o co chodzi.
 5. 7 - 6.5BLG, dałem tej gęstwy, zobaczymy pewnie jutro wieczorem czy coś rusza.
 6. tak, podniosłem temperaturę do 19 stopni. Fermentowałem w 16 (oczywiście podnosiłem stopniowo) ale nic podniesienie nie dało. Jest to IPA 16BLG 20L i dałem tylko jedną saszetkę US5 więc pewnie za mało i stąd to niedofermentowanie, myślałem że zadanie rozpędzonych US5 pomoże. Druga warka to słabeusz był więc powinny być w dobrej kondycji. Gęstwę zebrałem już do słoiczka, okolo 200 ml. Dodam tak 120 ml, nie powinno zaszkodzić a może coś dojedzą? Fermentorem delikatnie zamieszać czy po prostu dodać i zostawić? Będę jeszcze na zimno chmielił pózniej.
 7. Hej, potrzebuję szybkiej porady co do gęstwy, nigdy jej nie zbierałem bo zawsze używam sucharów nowych a teraz jedno piwo na US5 mi nie dofermentowało a drugie ładnie zeszło do 2.5BLG więc chciałem dodać trochę gestwy z tego dofermentowanego do tego co nie dofermentowało może coś ruszy trochę jeszcze. Czy mam po prostu przenieść te 100-150ml bezpośrednio z jednego do drugiego fermentora? Czy jakoś próbować oczyszczać? Będzie przenoszone ze zwykłego angielskiego Ale do IPA więc nie powinno żadnych smaków ani zapachów przenieść. Jakieś porady?
 8. wyczyściłem EEPROM i jest teraz gitara, pokazuje go, trochę poruszałem też kablami, przy najbliższej okazji wymienię go na jakiś bardziej giętki kabel.
 9. ale wlasnie caly czas wykrywa i się nawet zmienia temperatura na stronie głównej, jedynie co to nie pokazuje wartości w ustawieniach własnie. Obydwa mam na jednym kablu, dopiero się rozdziela przy samych czujnikach i jeden wchodzi w kapilare a drugi jest na wieku. Dziwne to. Na razie nie będę ruszał póki działa bo mi fermentacja leci, później się pobawie softem, zresetuje go całkowicie a jak nie pomoże to zobacze te czujniki i połączenia. Mam kabel z pojedynczymi żyłami a nie złożony z małych żyłek więc może faktycznie gdzieś nie kontaktuje bo się ułamał.
 10. Hej czy ma ktoś może tak ze w setup nie pokazuje value czujnika jednego? Nie wiem czy to wina samego czujnika czy kabla czy jakieś zwarcie czy coś czy po prostu program ma jakiś błąd i nie wyświetla tego? Na stronie głównej mam odczyt temperatury normalnie.
 11. brewpiless potrzebuje odczyt temperatury w dośc krótkich odstępach, jak ispindel nie wysyła danych bo masz ustawione np co 15min to wtedy BPL wariuje. Poza tym nie jest ten termometr tak bardzo dokładny, łapie troche z temp zewnętrznej. Najlepszy to jest czujnik zanurzony w brzeczce w kapilarze np. Choć u mnie teraz akurat bardzo podobne pomiary. Róznica 0.3C. Na pewno jest lepszy niż przyklejony do ścianki fermentora.
 12. Mirku, teraz mam Klarsteina, dlatego też piszę w tym temacie także wysładzania nie robię w fermentorze itd tylko po prostu podnoszę kosz i dolewam wody od góry, kiedyś woda/brzeczka zlatywała wolniej że po podniesieniu kosza tak na prawdę lustro brzeczki na górze się za bardzo nie ruszyło a teraz to momentalnie przepływa. Następnym razem spróbuję jeszcze drobniej zmielić słód.
 13. czy kanalikowanie może być spowodowane za drobnym lub za grubym śrutowaniem? Jak to wyeliminować? Słód mieszam 2-3 razy podczas zacierania, przed końcem staram się go już nie ruszać bo będzie mętne. Zacieram z górną siatką, mam Klersteina.
 14. też zauważyłem że jak mam na przeglądarce za długo stronę otwartą z BPL to też się wiesza. Nie wiem może to po prostu mój ESP jest kiepską sztuką lub temperatura w której pracuje jest niska, obecnie -1 stopień. Ale chyba to nie powinno być problemem. Pewnie wśrodku i tak jest więcej od zasilacza i samego ESP. Spróbuję classic po tej fermentacji. to mój issue na githubie
×
×
 • Create New...