Skocz do zawartości

Gwynbleidd

Members
 • Zawartość

  586
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

2 obserwujących

O Gwynbleidd

 • Urodziny 12.09.1988

Piwowarstwo

 • Rok założenia
  2012
 • Liczba warek
  50
 • Miasto
  Oslo

Kontakt

 • Imię
  Marcin

Ostatnie wizyty

1313 wyświetleń profilu
 1. Gwynbleidd

  Brewcrafter/Coobra/Bulldog 25

  70% nie jest najgorszym wynikiem, mniej wysładzaj i daj więcej słodu
 2. Gwynbleidd

  Chmiel Puławski oraz Polski Cascade

  2018
 3. Gwynbleidd

  Chmiel Puławski oraz Polski Cascade

  mam już wstępne wyniki z mojego puławskiego warzenia, goryczki daje sporo, na aromat i smak to ziemia, przyprawy ziemne/korzenne, kwiatów póki co i owoców brak. Własnie chmiele na zimno na 3 dni i później w butelki, zobaczymy co z tego wyjdzie aczkolwiek według mnie na SH się nie nadaje Puławski przynajmniej ja już nie zrobię. Następną warkę jadę pilsa na lubelskim i coś na goryczkę może z angielskich bo mam trochę starszych w zamrażarce
 4. Gwynbleidd

  Fermentis Safale US-05

  ruszyły z buta na 14 stopniach, teraz podniosłem do 16,5C
 5. Gwynbleidd

  Sonda temperatury w fermentorze

  zamówiłem właśnie takie i będę wsuwał, uszczelek kupiłem więc powinno być spoko Swoją drogą są takie uszczelki na ali od rurek ferm i do tego celu?
 6. Gwynbleidd

  Śrutownik gniotownik młynek walcowy do słodu na łożyskach + zasyp

  u mnie przy 1-1.1 słaba wydajnośc na kociołku automatycznym ale to głównie przez słabe wysładzanie, jak masz mozliwość regulacji odbioru przy wysładzaniu to nie powinno być problemu raczej.
 7. Gwynbleidd

  iSpindel - temat techniczny

  na szybko próbowałem ale wszystko się sypie jak chcę pokazać w interfejsie. Może po prostu zrobie jakieś zapisywanie do pliku wtedy będzie łatwiej.
 8. Gwynbleidd

  iSpindel - temat techniczny

  wydaje mi się że to RSSI między BPL a AP (z sieci domowej) czyli ta ikonka co i tak jest pokazywana w interfejsie BPL. Z tego co patrzyłem to w ogóle nie jest odbierana z iSpindla wartość RSSI mimo że ją wysyła.
 9. Gwynbleidd

  Brewcrafter/Coobra/Bulldog 25

  Mi się zdarzyło z homebeer.pl dostać jakieś stare słody, super wysuszone i takie dziwne, w rękach się rozsypywały.
 10. Gwynbleidd

  iSpindel - temat techniczny

  Nie wiem czy do końca zrozumiałeś mój problem, iSpindel łączy się z BPL bezpośrednio bo w zamrażarce nie mam zasięgu sieci domowej, BPL jest ustawiony zaraz obok zamrażarki i zasięg jest bo czyta tylko co jakiś czas gubi odczyt a czasem nawet dwa pod rząd. iSpindel wysyła także zasięg RSSI ale BPL tego nie odczytuje, zastanawiam się czy można jakoś to odczytać teraz? Chyba nie bardzo? Wydaje mi się ze na takiej odległości mimo zamrażarki powinien być dobry zasięg
 11. Gwynbleidd

  iSpindel - temat techniczny

  No ja myślałem że może luki w raportach z iSpindla wynikają ze słabego zasięgu. Używam AP+Station mode więc wysyła bezpośrednio do sieci stworzonej przez BPL. Nie wiem po której stronie to wina, spróbuję z mini Pro jak dojdzie, choć słyszałem też że z Pro są problemy z działaniem samego BPLa, zobaczymy jak to będzie.
 12. Gwynbleidd

  iSpindel - temat techniczny

  A masz zwykłe mini czy może mini pro? Myślałem żeby sobie zmienić na mini Pro i dać zewnętrzną antenę to może będize lepiej zbierało sugnał z zamkniętej zamrażarki.
 13. 5W ale na kapslach już na dużo mniejszej wypala (myslę że 2.5W tez by dało spokojnie radę, przecież to nie musi być jakieś czarne byle było wygrawerowane). Ja miałem akurat czerwone i złote, na złotych jakby mniej ale lepiej było widać. Nie robiłem tego hurtowo tylko chciałem sprawdzić jak się bawiłem laserem i dało radę. Z lenistwa póki co jadę markerem numer warki Nie rozumiem Twoich ironicznych komentarzy nie wnoszących nic do tematu. Rozumiem rzucić żartem ale co w tym śmiesznego? Teraz duża część ludzi ma takie rzeczy w domu a jak ktoś warzy piwo w domu to jest nawet większe prawdopodobieństwo że interesuje się takimi rzeczami. Jak Ty nie masz to żałuj i move on, daj żyć.
 14. Czy macie tak że czasem iSpindel ma dziury w raportowaniu? Np mam ustawione co 15 min ale są momenty kiedy raportuje co 30 min a i zdarzyło mi się że co 45min. Czy to wina iSpindel czy raczej BPL? Myślałem że może się nie wybudza z deep sleep ale to chyba by to częściej występowało albo w ogóle by nie raportowało. Autor BPL stwierdził że jemu najnowszy soft do iSpindela przerywał raportowanie i wrócił do starego sprzed v6, hmm.
 15. Gwynbleidd

  Sonda temperatury w fermentorze

  ja wolałbym zamontować sam czujnik, mniejsza bariera. Ale chyba jednak wezmę tą rurkę za 2 dolce i zakleje jedną część, tylko czym, albo rozgrzać i cyną? Albo jakimś epoksydem ale to raczej do piwa nie bardzo, ew nawalić kleju na gorąco, to chyba raczej neutralne powinno być? Lub silikon czerwony, on do spożywki chyba jest dopuszczony.
×