Skocz do zawartości

Gwynbleidd

Members
 • Zawartość

  514
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

2 obserwujących

O Gwynbleidd

 • Urodziny 12.09.1988

Piwowarstwo

 • Rok założenia
  2012
 • Liczba warek
  50
 • Miasto
  Oslo

Kontakt

 • Imię
  Marcin

Ostatnie wizyty

1047 wyświetleń profilu
 1. No ja z logowaniem to nigdy nie miałem problemu. Ale może to wina przeglądarki czy coś? Próbowałeś na innym urządzeniu?
 2. Gwynbleidd

  Brewcrafter/Coobra/Bulldog 25

  A dlaczego zakładasz że otrzymam cement? Dlaczego przepływ przez rurkę ma powodować zbijanie się młóta?
 3. Gwynbleidd

  Brewcrafter/Coobra/Bulldog 25

  Ktoś tutaj robił kiedyś test nad przepływem z pompy i wyszło mu tak aby najlepiej nie leciało środkową rurką. Myśląc trochę nad tym, doszedłem do wniosku że to bez znaczenia i w sumie lepiej jak środkiem leci i zrobiłem mały test symulacyjny. A więc, na złoże cały czas działa ta sama siła grawitacji i woda przelatuje w takiej samej mierze w przypadku przepływu przez środkową rurkę jak i nie (no chyba że wody nad złożem jest stosunkowo dużo mniej). Także przepływ przez ziarno pozostaje nie zmieniony, natomiast pozwalając przepływać tym środkowym spustem mamy lepszą dystrybucję ciepła bo jest większy ruch cieczy a to co spłynie i tak się miesza na dole tym co spływa z ziarna. Przepływ środkową rurką nie blokuje przepływu przez ziarno w żaden sposób.
 4. A jaki masz moduł ESP? Wemos D1? One te tanie nie oryginalne czasem mają takie odchyły, nie trzymają pamięci, resetują się i są bardziej zależne od źródła zasilania. Te nowsze troche (też chyba klony) z zintegrowanym ESP w płytce działają lepiej (teraz w ogóle Lolin kupił Wemosa), v3 - v3.0.1 coś takiego. Ew NodeMCU v3 też ze zintegrowanym ESP lub produkty RobotDyn - oni mają nawet spoko jakość ale są trochę droższe. Ja teraz smigam na tej płytce: https://www.aliexpress.com/item/B24-1pcs-SAMIORE-ROBOT-NodeMCU-V3-Lua-WIFI-module-integration-of-ESP8266-extra-memory-32M-Flash/32813713134.html i problemów jakby mniej choć czasem się jakiś reset zdarzy ale póki sam wstaje to mi to nie przeszkadza.
 5. Ja akurat działam na ubidots, jakoś przyjaźniej tam mi się pracuje. https://app.ubidots.com/ubi/getchart/page/BaysqMqgmcoGCCIuEbdMMLvTROk lub https://app.ubidots.com/ubi/public/getdashboard/page/sSKyRte7Z_g525_BGtPeyMCLy9s tak wyglada konfig
 6. Gwynbleidd

  Lodówka do fermentacji sterowana przez WiFi

  u mnie tak wyglada teraz fermentacja, pare razy na dzien sie zalacza grzanie i chlodzenie Temp piwa trzyma w granicach +/- 0.2C od ustalonej
 7. Ja nigdy nie przelewam podczas fermentacji od już dawno i nie ma to w ogóle wpływu na nic w piwie a tylko więcej mycia i łatwiej o zakażenie. A jak był pilsner z ekstraktów jakichś i dobre drożdże się do tego dobrały to może tak pokazywać (może jeszcze z błedem temperatury bądź ugazowania) - mam nadzieję że spławikiem mierzysz a nie refrakto? Bo wtedy musisz przeliczać.
 8. A co to znaczy że "niewiele się działo"? Dlaczego temperatura spadła? Przecież widzisz że drożdże działają. Napowietrzyłeś brzeczkę? Największy błąd to chyba to otwieranie fermentora przed końcem fermentacji, po co? na co? Zresztą widzę że i tak jest kombinowanie z pierwszymi warkami, AIPY, Belgiany itd. To trochę wymaga wprawy, różne drożdże mają różne charakterystyki.
 9. Gwynbleidd

  pompa do piwa

  Fajne tylko to nie jest RIMS w końcu? Taki kociołek automatyczny? Bardzo dobra wydajność Ci wychodzi
 10. Gwynbleidd

  pompa do piwa

  Pochwal się jakimiś zdjęciami sprzętu chętnie zerknę co tam piszczy bo fajnie brzmi.
 11. Gwynbleidd

  Alepiwo - promocje i nowości.

  Czy można zamawiać słody według receptury np 4,5kg danego słodu czy tylko 1,2,3 kg itd? Chodzi o ześrutowany (i jak śrutują? dobrze? Potrzeba mi do kociołka automatycznego Klarsteina).
 12. rozumiem ze roznica temp 17-24 tak? Jak tak to nic sie nie stanie, nawet nie wiem czy w ktorej ksiazce nie kaza robic delikatnego szoku termicznego, na pewno czy pszenicznych piwach to podobno wzmaga posmaki bananowe
 13. Gwynbleidd

  pompa do piwa

  W opisie jest napisane że można ustawiać, dodatkowo od strony tego elektrozaworu (?), są takie 3 śrubki, z tego co wyczytałem w internetach są one do regulacji. Czyli ogólnie nie warto się nią interesować i brać normalną?
 14. Gwynbleidd

  pompa do piwa

  Czy ktoś ma jakieś doświadczenie z taką pompą? https://www.aliexpress.com/store/product/DC-12V-130PSI-6L-Min-Water-High-Pressure-Diaphragm-Self-Priming-Pump-70W-New-Drop-Ship/3275017_32842292051.html Tam jest jakiś elektro zawór? Tymi śrubami u góry mozna regulować ciśnienie itd? Z tego co czytam to ona jak jest cisnienie w wodzie dochodzącej to się wyłącza, tak samo jak zamykamy dopływ wody dochodzącej? Chciałem jej użyć do przelewania po chłodzeniu do fermentora.
 15. Gwynbleidd

  Brewcrafter/Coobra/Bulldog 25

  Chyba od tego czasu jak rozmawialiśmy zmieniłem dwa razy aparature dużo sprzętu wcześniej sam robiłem i kompletowałem, teraz mam kupny Klarstein podobny do CB w działaniu i sobie chwalę. Zacieranie na dwa razy znam już z poprzednich sprzętów jednak to też ma swoje minusy a mogłoby wyjść na jedno używając mojej metody a byłoby może szybciej i mniej roboty? Tak w kontrolę się bawię, u nas można zamrażarkę dostać za darmo więc nie ma sensu się bawić w robienie własnej chłodziarki zwłaszcza na ogniwach Peltiera które nie dość że są awaryjne, mają ograniczoną żywotność, potrzebują dobrego chłodzenia - odprowadzania temperatury itd itd. Zamrażarka sprawdza się u mnie idealnie z Brewpiless, tylko do każdego piwa lub objętości muszę regulować PIDy do optymalnego działania ale już chyba załapałem co i jak i przyjdzie to w przyszłości łatwo
×