Jump to content

buber

Members
 • Posts

  633
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  3

Everything posted by buber

 1. No więc pomiar spławikiem 50x droższym niż ten z Browinu wciąż nie jest metodą chałupniczą
 2. Chyba nie bardzo koledze chodziło o metody chałupnicze
 3. A przede wszystkim poczytaj najpierw o procesie warzenia, w wiki. Mniej rzeczy Cię będzie potem zaskakiwało.
 4. Co to oznacza - i nic? Bo niewiele wiadomo.
 5. Tu masz zestaw w sklepie przykładowy na takim ekstrakcie. https://homebrewing.pl/piwo-american-dark-ale-12-blg-zestaw-surowcow-z-ekstraktow-p-659.html Tylko chmiele sobie wrzuć w kalkulator. Warrior zapewne na 60 minut gotowania, Citrę dałbym 25 gr na 5 minut, 25 gramów na zimno (albo na hop stand). Powinno wyjść fajne piwo.
 6. Matko, a to jest forum dla kupców piwa z Pinty, czy dla piwowarów domowych? Chłop pyta o konkretne rzeczy, a dostaje odpowiedzi, że piwo może sobie kupić w sklepie, tak jakby nagle przyleciał tutaj z księżyca... I jeszcze teksty w stylu "stać mnie na dobre piwo". 🤦‍♂️
 7. Rzuć ogłoszenie tutaj https://www.facebook.com/groups/326947877483579
 8. Kiedyś refermentowałem piwo pszeniczne sokiem 100% z banana. Ciekawe wyszło. Właśnie idąc tropem tego Corneliusa.
 9. Spokojnie przefermentuj na drożdżach US-05 albo S-04 w dolnym zakresie ich temperatury. Czyli to 13-16 st. C będzie ok. Dla ortodoksów nie będzie to porter bałtycki, ale piwo na pewno da się wypić i będzie ok. Zresztą BJCP dopuszcza zdaje się bałtyka na drożdżach górnej fermentacji.
 10. buber

  OXI

  Coca coli też nie pijesz? Ryb nie jesz?
 11. Spróbuj lekami na alergię, objawowo przynajmniej
 12. A na przyszłość może kleikować przy zacieraniu https://www.blog.homebrewing.pl/kleikowanie-czyli-nie-taki-diabel-straszny/
 13. A czemu nie zrobisz tego na polskich chmielach nowofalowych?
 14. A dlaczego miałbyś mieszać połowę zasypu, a nie całość - nie rozumiem.
 15. 1. Worek na koszu nie zatrzyma Ci nic więcej, niż nie przepuści, jeśli znajdzie się w jego środku. 2. Na pewno będzie lepsza filtracja (lepsza wydajność) w układzie: złoże -> worek -> kosz niż w tej kolejności, w której proponujesz - woda będzie się wolniej odsączała. 3. Gotowanie chmielu w takim worku u mnie się nie sprawdzało (próbowałem w zwykłym garnku). Podczas gotowania wypływał po prostu do góry, chmiel osadzał się na fragmentach niebędących w brzeczce i nie oddawał tego, co oddać powinien. 4. Bałbym się, że w kociołku przypali się od grzałki, choć w garnku nic takiego się nie działo. Robiłem tak, jak Ci opisałem, wydajność była 78 proc., nic się nie przypaliło, brzeczka była klarowna. A chmielę w hop spiderze.
 16. No to kosza w worek nie ma sensu
 17. Przecież dobrze wiesz, że na odwrót
 18. Zacierałem ostatnio w worku do BIAB (w właściwie w chińskim do prania bielizny) i wyszło 78 proc. wydajności. Nic się nie działo, obyło się bez jakichkolwiek problemów, choć to było pierwsze zacieranie w kociołku.
 19. Kup worek do BIAB albo u chińczyka duże worki do prania bielizny. Na YT jest dużo filmików o zacieraniu w worku
 20. A jak sobie poradziłeś z kompletnie różnym chmieleniem weizena i american wheata?
 21. Ile wody wchodzi między dno kociołka a dno kosza? Wiecie może?
 22. Na tej zasadzie można było nie używać ogonków, przecież i tak każdy zrozumie o co chodzi
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.