Jump to content

buamazur

Members
 • Content Count

  16
 • Joined

 • Last visited

About buamazur

 • Birthday 12/13/1987

Piwowarstwo

 • Rok założenia
  2015
 • Miasto
  Lublin, Biskupice Lubelskie

Kontakt

 • Imię
  Paweł

Recent Profile Visitors

316 profile views
 1. Z tego co tu widzę, to większość postów w tym dziale jest o sprawdzenie receptury, także nie rozumiem Twojej odpowiedzi. Przepis na zacieranie jest, założenia co do piwa również, dopytuje tylko o chmielenie, na podstawie citry i mosaica. Moje pytanie brzmi tylko w jakich ilościach i na jakie czasy wrzucić chmiele. Na 3, 4 dni cichej też chcę coś dodać. I co na goryczkę najlepiej?
 2. Witam piwowarów. Przymierzam się do uwarzenia potężnej IPY nastawionej mocno na aromat. Chcę do tego użyć głównie Mosaica i Citry i chciałbym podpytać bardziej doświadczonych piwowarów o proporcje i czas chmielenia. Jestem przed zamówieniem surowców także wszelkie modyfikacje wskazane. Zakładane BLG ok 18, ilość brzeczki 21l, słód 10kg PA zacieranie jedno- temperaturowe, 62* 60min.
 3. To moja dopiero 7 warka, chcę trochę popróbować różnych rzeczy.
 4. Dostałem na Chmielakach Krasnostawskich 2kg i powoli chcę go wykorzystać. Generalnie lubię słodowe posmaki
 5. Nie potrafię nazwać swojego piwa. Jestem jeszcze początkujący, więc proszę o wyrozumiałość. Jako że akurat dostałem kilka słodów postanowiłem zasypać: 1kg słód pszeniczny wędzony dębem 1kg słód jęczmienny wdzony bukiem 1kg monachjski 0,2kg Caprilla 0,5 karmelowy 1kg pilzneński klepiskowy 0,5 melanoidynowy gotowanie 60' 68^C, wygrzew do 78°C chmielenie: 60' Perle 30g 30' TNT 15g 5' TNT 15g Drożdże US-05 Wyszło na początku 13BLG, po 2 tygodniach w temperaturze 14-17^C jest 3BLG
 6. buamazur

  Barley wine

  Że tak się zapytam, po jasną cholerę ekstrakt słodowy do zacieranego piwa? nie lepiej dorzucić 3 - 4kg np. Pilzneńskiego?
 7. Ja jak już to brałbym nowe fermentory, bez obawy że są podrapane i np. zaoctowane, a nie są drogie, np. tu:http://www.eurowin.pl/pl/c/Pojemniki-fermentacyjne/84 czy tu : http://www.homebeer.pl/pl/c/Sprzet-do-fermentacji/71 Sorry za OT
 8. Witam, mam mały problem z kranikiem piwnym. Otóż nie mam pojęcia jak mam przejść z tego króćca (gwint 11mm) na wąż piwny 6mm. Jakaś redukcja? Znajdę coś takiego w marketach? Druga sprawa, gdzie dokupić takie oringi jak na zdjęciu 00257?
 9. Chciałbym przerwać Waszą dyskusję na temat daltonistów itp., bo główne pytanie odnosi się do czego innego. Wszedłem zaciekawiony, że ciekawa dyskusja się rodzi a tu tylko czepianie się kolegi bo nie rozpoznaje podstawowych różnic w stylach piwa. Ja też nie rozpoznaję za wiele, ale jestem jeszcze przed pierwszym warzeniem także trochę dystansu. Prosiłbym o dwa słowa od doświadczonych piwowarów, jak odróżnić kilka podstawowych stylów. Ja jako pierwsze wybrałem sobie Belgian Dubbel i co mi może wyjść z tego innego podobnego? Podać zasyp?
 10. Poszukuję 2 kegów cornelius pepsi w cenie około 130zł za sztukę. Mogę odebrać z Lublina i okolic
 11. Pozwólcie, że dodam swoje 3 słowa. Brew kity są idealne na start a koszta niewielkie. Dla mnie oprócz warzenia sprawą arcy ważną jest sam proces fermentacji. Błagam poczytaj sobie o fermentacji, burzliwej i cichej, jak to wygląda i nie zadawaj pytań typu "nie bulka w rurce czy butelkować?". Prostym i tanim narzędziem do kontroli procesu fermentacji jest cukromierz (kosztuje ok 10-20zł). Moim hobby jest produkcja domowego wina, miodu, destylatów i od niedawna piwa, i już mnie drażni jak znajomi mówią, że wino stało kilka lat w piwnicy to nabrało procentów. Raczej ubyło ale niektórych nie da się
 12. Co za czasy, że trzeba robić filmiki pt. "Jak zamontować rurkę fermentaccyjną" no bez jaj ludzie, nie umiecie posługiwać się tak skomplikowanym przyrządem jak suwmiarka?
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.