Jump to content

jsslash

Members
 • Content Count

  13
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1
 1. Piwo było na analizie mikrobiologicznej w browarze w Tychach. Nie pytajcie jak, ani czy też można Analiza jednoznacznie wykazała dzikie drożdże w piwie. Doszedłem do tego sam wcześniej, a mikrobiologia to potwierdziła. W próbkach brak bakterii zakwaszających ani jakichkolwiek innych z wykonanych posiewów. Tylko te cholerne dzikusy, które odwiodły mnie od warzenia na kilka miesięcy. Zgodnie z sugestiami z forów amerykańskich wymieniłem wszystko co plastikowe i zacząłem od nowa. Nowa warka już fermentuje. Trzymajcie kciuki! Piwa były bardzo dziwne w smaku. MI jest ciężko określić jaki to może
 2. Wszystkie zacierane. Uzywany ten sam sprzęt od początku. Te same objawy w pale Ale na jednym slodzie i na mieszanej IPA. Nawet w stoucie teraz są kropki. Fermentowane 19-21 różnie. A to serio nie jest kwas, są nietypowe aromaty których nie jestem w stanie zidentyfikować.
 3. A idąc dalej, gdzie można zrobić analizę mikrobiologiczną lub składu takiego piwa? Np zawartość DMS, kwasów itp.
 4. Fermentowane us-05 i s-04 z różnych źródeł. W trakcie fermentacji nie ma takich objawów. Czystego kwasu mlekowego nie próbowałem więc nie mam porównania
 5. Właśnie piwa są delikatnie kwaskawe, ale kwachem nie można tego nazwać. Skunks to nie jest. A nasilenie niepożądanych aromatów rośnie wprost proporcjonalnie do ilości kropek, więc na bank one za to odpowiadają. A wszystko robię w kuchni.
 6. Właśnie nie barwiłem, nawet nie potrafię
 7. To są warki nawet z lutego. Ostatnio jadłem ogórka po 3 dniach kiszenia i smak od razu przywiódł mi na myśl te piwa. Stąd moje podejrzenie bakterii kwasu mlekowego. Jednak jak zetknąłem przez mikroskop przy 400x powiększeniu widać tylko drożdże.
 8. Właśnie zaglądałem. A kraniki, zaworki dezynfekowane dotychczas oxi. Teraz będzie clo2. A co do mojego pytania, ktoś jest w stanie stwierdzić co to za organizmy?
 9. Fermentory zalewane 4% NaOH na 24h. Dezynfekcja oxi. Butelki często nowe. Ostatnia warka butelkowana po plukaniu 5% NaOH, 5%H2SO4, wodą, ClO2. Kropki są. Z powietrza da się łapać takie infekcje z taką regularnoscia?
 10. Cześć. Mam problem z powtarzającym się od 5 warek infekcją. Efekt zarówno smakowy, jak i wizualny pojawia się dopiero w butelkach. Po burzliwej piwo zapowiada się dobrze. Na cichej bywa różnie, a w butelkach słabo. Aromat jest bardzo dziwny, przykrywa wszystko. Te kropki nigdy nie schodzą poniżej szyjki. Spotkaliście się z czymś podobnym?
 11. Witam Mam identyczny problem z moim taboretem. Nie jest w stanie zagotować 10 litrów wody. Zmierzyłem otwór w dyszy i jest pomiędzy 0,7 a 0,8 mm. Czy ten otwór nie powinien mieć 1,2 mm?
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.