Jump to content

INTseed

Members
 • Posts

  1427
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  4

Everything posted by INTseed

 1. Jak ci się nie chce bawić w uwadnianie to syp 1-2 paczki na pianę od razu. Napowietrzaj blenderem końcówka trzepaczka.
 2. Przy moim pierwszym piwie fermentacja była w okolicy 23-25C w środku. Z rurki było czuć jabłka. Myślałem że to dobrze a okazało się wadą. Może potestuj drożdże belgijskie lub kveiki. One wprowadzają różne zapachy.
 3. Ja wlewam wszystko. Opada po fermentacji.
 4. Jak chcesz mieć 100% pewności że to nie chmiel to musisz przefermentować brzeczkę bez chmielu. Jakie drożdże i jaka temperatura fermentacji?
 5. Nie zrobisz dużo warek na nich bo ci to piwo szybko się zestarzeje. Chyba że robisz Warki 10l Zrób sobie cristal waizena, ale musisz mieć łuskę do filtracji. Na gęstwie będzie już inne.
 6. Syp chmiel na cichą bo raczej one to robią. Lub daj chmiele w 80C i przetrzymaj w tej temperaturze ile potrafisz. U mnie wyszło na kveikach plus mosaicu.
 7. Ja jak będzie już czerwiec to przefermentuje tak. Dwa dni 22C potem 18C. Tak mi napisał na yt browar gdynia. Wiem że zawsze ma być na odwrót.
 8. Inkbird. Lub z Ali. https://www.amazon.pl/temperatury-Inkbird-czujnikiem-przel%C4%85cznik-chlodzenia/dp/B07MG45T73/ref=mp_s_a_1_1?crid=23P4RETV1AYQE&keywords=inkbird%2Bitc-308&sprefix=inkb%2Caps%2C169&sr=8-1&th=1&psc=1
 9. Spróbuj zrobić tak. Piwo pszeniczne plus woda zimna z hibiskusem 24h w lodówce. Rozcieńcz 50%. Daj znać co to za kolor. Dla mnie lekki róż jest
 10. Nie dają czerwonego. Czy różowy też nie wiem Weź jakieś piwo np. pszeniczne. Otwórz je i dodaj soku z wiśni. I daj jej do sprawdzenia. Spodoba się lub nie Faceci nie rozróżniają kolorów Przy kalkulatorach jak dodajesz słody to kolor ci pokazuje.
 11. Ja robiąc piwo używam jednego. Najpierw filtruję, podczas gotowania wyrzucam słód i dezynfekcję go. Po gotowaniu i ostudzeniu fermentuję w nim.
 12. Piwo po miesiącu w butelce będzie miało i tak inny smak. Sypnij choć 200g chmielów na cichej.
 13. Pierwszy raz zamawiam worek 25kg pale ale z opcją śrutowania. Zastanawiam się czy oni to potem do jednego worka mielą/gniotą. Chcę się przygotować
 14. Nie wiecie jak sklepy pakują słód śrutowany jak wezmę 25kg? W jeden worek czy kilka?
 15. Nie wąchaj tego co drożdże pierdzą. Zapachy są różne w fermentorze. Wpiwie potem tego nie czuć.
 16. Jak chcesz mniejsze odparowanie to daj przykrywkę tak aby jedna strona była otwarta. Będzie ci się skraplać. Uważaj aby ci nie wykipiało. Jak chcesz więcej robić piw to zastosuj kveiki.
 17. Możesz ekstrakt, możesz zacierać na dwa razy np. po 4-5kg.
 18. Im więcej dasz tym dłużej trzeba piwo leżakować. Najlepiej podziel i zabutelkuj część bez. Będziesz wiedział co się zmieniło.
 19. Nie przelewaj tylko syp do tego wiadra co fermentujesz. Najpierw skosztuj czy warto. Teoretycznie nie masz różnych osadów z gotowania i innych farfocli Drożdże z brewkitu są mało znane. Robiłem latem jakiś zestaw i przy 8C była piana na 3.5 palca gdzie przy w34/70 prawie wcale. Jak dodajesz chmiel do piwa to kup witaminę C.
 20. Z tego co wiem piwo fermentuje około 3 dni. Gdzieś pisało że lagery można łatwiej rozcieńczyć.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.