Jump to content

INTseed

Members
 • Content Count

  920
 • Joined

 • Last visited

Recent Profile Visitors

960 profile views
 1. Czy ktoś wie czy goryczka trawiasta w piwie które chłodze na balkonie przez 24h powstaje przez cały ten czas czy tylko do jakiejś temperatury?
 2. Nie wyklaruje się. Dopiero w butelkach po roku. Pektoenzym kupiłem to sprawdze czy to coś da.
 3. Przy pilsie 12blg i temperaturze fermentacji 10C jak wysoka piana jest na burzliwej? Standardowy fermentor, tylko sonda ma ok. 4cm końcówke. Nie wiem czy mogę ją całą zanurzyć.
 4. Ja kupiłem taką. Jeden fermentor się mieści. https://www.neo24.pl/mpm-131-cj-18.html?___store=neo24&abpcid=203&abpid=4259&bb_coid=28492376&bb_id=7261 Sterownik z ali.
 5. Ewentualnie daj mniej cukru i do każdej butelki daj od 1 do iluś tam kropel.
 6. Jak bardzo spierniczyłem dezynfekcję starsanem jeśli dałem tylko 1ml na około 1.5l. W butelkach troche piany było, ale jak dezynfekowałem fermentor to już prawie wcale. Woda zmętniła się.
 7. Może pracuje jeszcze. Jeśli już nie to wystaw do zimnego. Opadnie dużo. Dolej przed butelkowaniem i zmieszaj z cukrem. Na androidzie masz program kalkulator piwowarski.
 8. Może za dużo słodów karmelowych lub złe zacieranie.
 9. Zabutelkuj i rozdaj. Szkoda wylewać jeśli piwo wyśmienite.
 10. Wolałem zawyżyć. Ostatnio us-05 dopiero po 5 dniach odfermentowały do wartości ostatecznej. Drożdze uwodnione, ale może mało. Przy fermentacji głównej nie grzebie więc nie wiem jak szybko tam im idzie.
×
×
 • Create New...