Skocz do zawartości

INTseed

Members
 • Zawartość

  695
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Ostatnie wizyty

713 wyświetleń profilu
 1. Musisz dać 60g cukru pod twoje nagazowanie.
 2. INTseed

  Pomiar temperatury przy zacieraniu

  Musisz często mieszać.
 3. Po co w porterze zacierać 5min w temperaturze 54C? Daje to coś?
 4. Daj do zimnego, aby wszystko opadło. Nie przelewaj z drożdzami. Smak się zmieni, jak bardzo nie wiem.
 5. INTseed

  "Cydr" kartonikowy

  Cydr jest prosty do przefermentowania. Wystarczą same drożdze. Od ciebie zależy czy będziesz filtrował. Ja bym filtrował. Fermentuj poniżej 18C w cydrze nie otoczenie. Fermentacja się skończy po trzech tygodniach. Sprawdź smak i jak coś dodaj ksylitolu.
 6. INTseed

  Pierwszy brewkit

  Moja metoda kończenia fermentacji pewnie jest zła Przy lekkich piwach jak widze że drożdze opadają po ok. 14dniach przenosze do domu na 2-3 dni. Temperatura u mnie około 23C. Potem balkon na 3-4dni aby drożdze opadły. Robie zawsze w jednym fermentorze z kranikiem bez chmielenia na zimno. Przy chmieleniu na zimno przelewałem i filtrowałem do drugiego fermentora też z kranikiem.
 7. INTseed

  Pierwszy brewkit

  U ciebie jak po 24h było 17C to by znaczyło że zanim drożdze ruszyły temperatura zeszła poniżej 20C a to na pewno lepiej niż u mnie. Ja dodałem drożdze też za wysoko w pierwszym piwku. Wspominam je bardzo dobrze Ostatnia flaszka już pijalna nie była. Wadą oprócz temperatury też będzie ilość wody. Za dużo. Ta herbatka to po prostu chmiel? Musisz to przefiltrować potem. Prościej będzie w tych 2l wody, jednak znowu piwo rozwodnisz.
 8. Przy 20C będziesz miał około 23C Jeśli pomieszczenie będziesz miał zamknięte to wyczujesz fermentuję. Pomyśl nad obniżeniem temperatury bo masz za wysoko. Komora steropianowa. Dodawaj drożdze jak brzeczka będzie miała mniej niż 20C
 9. Jaką temperature tam masz?
 10. INTseed

  Sklep twojbrowar.pl

  Koszty wysyłki są spore jak przeliczysz na butelke piwa. Dobrze że można kupić od razu ze dwa lub trzy zestawy piw. Mnie zainteresowały tam dwa zestawy piw. Nie znam cen więc nie wiem czy kupie coś. Dostałem od nich maila że remanent mają.
 11. INTseed

  Sweet Milk Stout : ilość BLG

  Rób FFT na przyszłość. Prosty test a pomaga bardzo. Po dodaniu drożdzy odlej troche do szklanki i odstaw w ciepłe miejsce. Po trzech dniach będziesz wszystko wiedział.
 12. Od czego zależy mętność piwa po wyjęciu z lodówki i na co powinienem zwrócić uwagę aby tego nie było w przyszłości?
 13. Czy FES około 17BLG można leżakować rok bez problemu?
 14. INTseed

  NEIPA gushing przez drobiny chmielu.

  Zastosuj fermentor z kranikiem.
 15. INTseed

  wykorzystanie gętwy drożdżowej

  Mocniejsze piwa na burzliwej ci dźwigną temperature w fermentorze. Jak to jest. Oglądałem ostatnio na jutubie filmik jabber wocki i oni mówiąc o porterze stwierdzili że nie ma znaczenia czy drożdze są górne czy dolne. Czy to prawda?
×