Jump to content

INTseed

Members
 • Content Count

  1011
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

INTseed last won the day on December 16 2019

INTseed had the most liked content!

Recent Profile Visitors

1031 profile views
 1. 9 dni fermentacji na w34/70 Piana jak na zdjęciu, mętne też. Enzym dodany przy 6C więc pewnie nie działa. Moja wina. Czekam dalej co będzie
 2. Ostatnie dwa pytania. 1. Który pylon do 2l kolby dać z tych co mam? 2. Jaki maksymalny starter można zrobić na 2l kolbie?
 3. Ja polecam przezroczyste fermentory. Ciekawie to wszystko wygląda.
 4. Pewnie już za późno, ale czasem pomaga dmuchnięcie w kranik. Jaki zestaw robiłeś?
 5. Nie zabiłeś. Jeśli nie potrafiłeś schłodzić do około 17C to trzeba było zostawić do rana. Ja tak robie. Kup sobie przezroczysty fermentor.
 6. Za wysoka temperatura brzeczki. Powinny już w takiej temperaturze ruszyć. Nie docisnąłeś źle pokrywy? Skąd wiesz że nie ruszyły? Jak chłodzisz?
 7. Które kręcenie z filmików jest lepsze pierwsze czy drugie?
 8. Jeśli potrzebuje zrobić starter dla 12blg to ile litrów robisz dla górnych i dolnych drożdzy? Jestem na etapie kupowania kolby. Nie wiem czy 2l mi starczy. Na wiki przeczytałem że starczy starter okolo 1l.
 9. Czy do zrobienia startera używacie taki ekstrakt jak w linku czy coś innego? https://www.browar.biz/centrumpiwowarstwa/ekstrakty_slodowe/suche/ekstrakt-slodowy-extra-jasny-sproszkowany-bruntal-1-kg
 10. Nakrętka słoika. Tak jakby drożdze coś dojadły jeszcze Nie wiem czy pektoenzym coś da. Taki test. Normalnie się go dodaje do owoców. I nie w tak niskiej temperaturze. Dam znać czy coś u mnie lepiej się sklarowało po dodaniu enzymu.
×
×
 • Create New...