Jump to content

ANalfabeta

Members
 • Content Count

  76
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

ANalfabeta last won the day on June 15 2019

ANalfabeta had the most liked content!

Recent Profile Visitors

420 profile views
 1. Odkopujemy temacik. Kolejny etap walki z niewidocznym wrogiem. Po dokładnym umyciu sprzętu i płukance z NaOH kluczowych elementów nadszedł czas na ozonowanie. Generator 10g/h oczywiście od wschodnich przyjaciół. Proces ozonowanie trwał 1h. Warka nastawiona. Zobaczymy co dalej.
 2. Miałem podobny do Twojego przypadek. Dodałem świeżego chmielu, żeby wzbogacić aromat i po kilku dniach w butelki. Bardzo przyjemnie się je piło.
 3. Miałem kiedyś problem z molem spożywczym. To ścierwo potrafi przegryźć worek ze słodem !! Robi idealnie okrąglutkie dziurki jakby wypalone. Parę kg słodów poszło.....
 4. Jasne, ale nie na 1 raz, gdy nie wiesz czy leci szybko, wolno czy stanęło. Na drugie podejście już podejdzie z chłodniejszą głową. Już kiedyś pisałem, że przed "pierwszym razem" tydzień oglądania filmików, a i tak przy warzeniu non stop latałem do kompa. Przy trzeciej to w międzyczasie dziecku obiad zrobiłem.
 5. Ja od siebie dodam, że pierwsze zacieranie z taką ilością pszenicy może zniechęcić. Na start lepiej coś z pełną łuską. Nauczysz się filtracji.
 6. Kilka pierwszych powiększonych warek to dla mnie testy. Już się boję zwiększonego wybicia. Gara póki co nie zamierzam przerabiać, a na pewno nie dziurawiąc "sandwicha" z dna. Garnek chcę jeszcze wykorzystać przy produkcji serów, wędlin itp więc jak najmniej zmian jest wskazane. Mam pod ręką 100L bojlery z półkulistym dnem i pozostaje znaleźć jedynie chętnego do współpracy mistrza TIG-a W ten weekend może będzie jakiś mini-krótki sprawdzian nowego gara. PS. Co z tą szczotkowaną powierzchnią jest nie teges ?? (czytałem już chyba Twoje uwagi w tej materii)
 7. Dotarł do mnie już gar Royal 71L. Do wykonania nie mam raczej zastrzeżeń, choć i nie mam do czego porównać. Z pewnością Stalgast czy inne wyglądają lepiej. Ku potomnym kilka zdjęć Na ostatnim widoczna "płaskodenność"
 8. Hej, Na dniach chcę kupić garnek ok 70L Z racji budżetu mam do wyboru Revolution lub Royal O Revolution było wyżej, że daje rade. A czy Royal ktoś używa https://investhoreca.pl/10011000-RCST-71LI-E-ROYAL-CATERING-Garnek-ze-stali-nierdzewnej---71l---pokrywka-4250928688705
 9. A tak przy okazji natleniania. Czy miałby sens lub czy ktoś próbował aplikacji dwutlenku węgla do butelek przed rozlewem ? CO2 cięższe więc nie powinno się szybko ulotnić.
 10. Hej, Podłącze się pod pytanie o ten garnek. Cena jeszcze fajniejsza. Rączki to temat do ogarnięcia. Konkurencją może być keg. Ale trzeba przeróbek żeby chodził na kuchence gazowej. Zaleta to grubość ścianek. Czy 0.7mm z tym garze to nie za mało ?
 11. I ja dorzucę swoją opinię. O świetnym kontakcie i błyskawicznej wysyłce nie ma się co rozpisywać, bo temat załatwiony wzorowo. Co do konstrukcji to stwierdzam tylko jedno: DLACZEGO TAK PÓŹNO ?? Jak kolega wyżej napisał schładza w oczach. Miałem z 5 fermentorów do mycia. Myślę sobie nałapie ciepłej wody i starczy. A gdzie tam... Ledwo w 4 nalałem po ok 8-10l, a w garze temperatura spadła do około 30°C Drugie tyle wody zleciało już do zlewu schładzając do 17°C Jednym słowem nie zastanawiać się i brać, bo inny komfort warzenia.
 12. Warki to klasyczne pale ale i apa. Drożdże us05 i Gozdawa. Bakterii nie planowano. A czas w pojemnikach to długa historia. Wysłane z mojego ANE-LX1 przy użyciu Tapatalka
 13. Hej, Mam 2 warki, które stoją coś koło 5 miesięcy w pojemnikach. Temperatura z dzisiaj to 13°C Dobrą zimą mogło być mniej. Po spróbowaniu czuję aromat drożdżowy, czuć alkohol. Po przeniesieniu do cieplejszego miejsca - 16-18°C mętność zaczyna opadać. Kibel ?????
 14. Na All można kupić same świetlówki za 60,00 Oprawka standardowa T8 więc chyba da radę ?
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.