Jump to content

Wiktor

Members
 • Content Count

  4319
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

Wiktor last won the day on April 6 2019

Wiktor had the most liked content!

About Wiktor

 • Birthday August 19

Piwowarstwo

 • Nazwa browaru
  Otwocki
 • Rok założenia
  2009
 • Liczba warek
  178
 • Miasto
  Otwock/Zawiercie

Kontakt

 • Imię
  Wiktor

Recent Profile Visitors

3965 profile views
 1. Wiktor

  Wiktor

 2. ja mam w swoim fermentorze motylowy zawór DN32 i nie ma problemu z odbiorem gęstwy - nawet jak jest niedużo piwa w tanku. Odradzam jedynie zawory kulowe - są one niewymywalne i prędzej czy później robi się syf w przestrzeni między kulą uszczelnieniem a korpusem zaworu.
 3. preparat brudpur - do usuwania ciężkich tłustych zanieczyszczeń.
 4. masa na zasilaczu atx jest równa potencjale ziemi - czyli 0. Napięcie jest tylko na szczotkach silnika.
 5. Witajcie, poszukujemy do zespołu browaru jeszcze jednego pracownika na stanowisko piwowara. Poszukujemy piwowarów domowych z pasją - najchętniej osób młodych z okolic Zawiercia, doświadczenie w branży nie jest wymagane. CV przesyłajcie na biuro@browarjana.pl
 6. sprężyną (świńskim ogonkiem) idzie nalać piwo z tanka do butelki. Oczywiście piwo musi być schłodzone i pod odpowiednim ciśnieniem. Może być przy tym sporo strat, ale to zależy od piwa i wprawy nalewającego. W niektórych restauracjach potrafią tak nalać setki butelek dziennie i co ciekawe wolą lać sprężyną mimo że mają napełniarki przeciwciśnieniowe - jest tak po prostu szybciej.
 7. mogą zrobić i fizykochemię i część mikrobiologii.
 8. dlatego jest oprócz ram dodatkowa tolerancja +/- 1. A jak będą mieli duże wątpliwości to w Olbrachcie jest laboratorium i można w miarę szybko mieć wynik jaki piwo faktycznie miało baling startowy...
 9. czy aby na pewno? A przytoczysz może jeszcze co jest zaraz za tym zdaniem w nawiasach napisane? że poziom chmielu może być wysoki. Ale jednak i tak piwo powinno być bardziej zbalansowane w kierunku słodowości.
 10. te odrzucone dostaną skróconą metryczkę. a pomówienia o ograniczeniach ekstraktu Piotrkowskiej warzelni to potwarz i policzek dla całej załogi - weizenbock z Piwoteką był na samych słodach i spokojnie można byłby pójść dalej.
 11. tu chodzi o obroty to jak z silnikiem samochodowym - co z tego że wiertarka ma jeden kW przy 3,5 tysiącach obrotów - przy 200-300 jakie są maksymalne dla śrutownika będzie miała jedną dziesiątą tego i w dodatku się zaraz spali bo nie będzie wentylator dobrze ciepła z wiertarki odprowadzał. Ja mam takiego chińczyka do śrutownika zmielił kilkaset kilo, raz poszedł z niego ogień, a i tak jedzie dalej i jeszcze sporo zmieli. Są teraz takie dwubiegowe - te się super nadają.
 12. oj wierz mi nie każdą można tak dławić
 13. w firmie promet 11 k kapsli kosztuje z przesyłką i fakturą 288,59.
 14. Wiktor

  Aplikacja Chat

  znowu są problemy z chatem - limit został osiągnięty mimo że nikogo na nim nie ma
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.