Jump to content

Wiktor

Members
 • Posts

  4319
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

Wiktor last won the day on April 6 2019

Wiktor had the most liked content!

About Wiktor

 • Birthday August 19

Piwowarstwo

 • Nazwa browaru
  Otwocki
 • Rok założenia
  2009
 • Liczba warek
  178
 • Miasto
  Otwock

Kontakt

 • Imię
  Wiktor

Recent Profile Visitors

5196 profile views

Wiktor's Achievements

 1. Wiktor

  Wiktor

 2. ja mam w swoim fermentorze motylowy zawór DN32 i nie ma problemu z odbiorem gęstwy - nawet jak jest niedużo piwa w tanku. Odradzam jedynie zawory kulowe - są one niewymywalne i prędzej czy później robi się syf w przestrzeni między kulą uszczelnieniem a korpusem zaworu.
 3. preparat brudpur - do usuwania ciężkich tłustych zanieczyszczeń.
 4. masa na zasilaczu atx jest równa potencjale ziemi - czyli 0. Napięcie jest tylko na szczotkach silnika.
 5. sprężyną (świńskim ogonkiem) idzie nalać piwo z tanka do butelki. Oczywiście piwo musi być schłodzone i pod odpowiednim ciśnieniem. Może być przy tym sporo strat, ale to zależy od piwa i wprawy nalewającego. W niektórych restauracjach potrafią tak nalać setki butelek dziennie i co ciekawe wolą lać sprężyną mimo że mają napełniarki przeciwciśnieniowe - jest tak po prostu szybciej.
 6. mogą zrobić i fizykochemię i część mikrobiologii.
 7. dlatego jest oprócz ram dodatkowa tolerancja +/- 1. A jak będą mieli duże wątpliwości to w Olbrachcie jest laboratorium i można w miarę szybko mieć wynik jaki piwo faktycznie miało baling startowy...
 8. czy aby na pewno? A przytoczysz może jeszcze co jest zaraz za tym zdaniem w nawiasach napisane? że poziom chmielu może być wysoki. Ale jednak i tak piwo powinno być bardziej zbalansowane w kierunku słodowości.
 9. te odrzucone dostaną skróconą metryczkę. a pomówienia o ograniczeniach ekstraktu Piotrkowskiej warzelni to potwarz i policzek dla całej załogi - weizenbock z Piwoteką był na samych słodach i spokojnie można byłby pójść dalej.
 10. tu chodzi o obroty to jak z silnikiem samochodowym - co z tego że wiertarka ma jeden kW przy 3,5 tysiącach obrotów - przy 200-300 jakie są maksymalne dla śrutownika będzie miała jedną dziesiątą tego i w dodatku się zaraz spali bo nie będzie wentylator dobrze ciepła z wiertarki odprowadzał. Ja mam takiego chińczyka do śrutownika zmielił kilkaset kilo, raz poszedł z niego ogień, a i tak jedzie dalej i jeszcze sporo zmieli. Są teraz takie dwubiegowe - te się super nadają.
 11. oj wierz mi nie każdą można tak dławić
 12. znowu są problemy z chatem - limit został osiągnięty mimo że nikogo na nim nie ma
 13. ja mógłbym raz na jakiś czas potłumaczyć jakieś artykuły. Jedno tłumaczenie już wrzuciłem.
 14. Na birofiliach kupujesz za pieniądze żetony, które potem wymieniasz na piwo domowe przy stanowiskach piwowarów domowych. Sytuacja jest taka sama jak powyżej. Nie mówię że temat nie jest śliski, ale od iluś lat w Żywcu nikt nie ma problemów ze sprzedażą piwa. Może dlatego że komuś takiemu jak GŹ trudno jest podskoczyć.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.