Skocz do zawartości

Wiktor

Members
 • Zawartość

  4319
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

O Wiktor

 • Urodziny 19 Sierpień

Piwowarstwo

 • Nazwa browaru
  Otwocki
 • Rok założenia
  2009
 • Liczba warek
  178
 • Miasto
  Otwock/Zawiercie

Kontakt

 • Imię
  Wiktor

Ostatnie wizyty

3117 wyświetleń profilu
 1. Wiktor

  Wiktor

 2. Wiktor

  Fermentatory stożkowe 100l

  ja mam w swoim fermentorze motylowy zawór DN32 i nie ma problemu z odbiorem gęstwy - nawet jak jest niedużo piwa w tanku. Odradzam jedynie zawory kulowe - są one niewymywalne i prędzej czy później robi się syf w przestrzeni między kulą uszczelnieniem a korpusem zaworu.
 3. Wiktor

  Mycie stali po polerowaniu

  preparat brudpur - do usuwania ciężkich tłustych zanieczyszczeń.
 4. masa na zasilaczu atx jest równa potencjale ziemi - czyli 0. Napięcie jest tylko na szczotkach silnika.
 5. Witajcie, poszukujemy do zespołu browaru jeszcze jednego pracownika na stanowisko piwowara. Poszukujemy piwowarów domowych z pasją - najchętniej osób młodych z okolic Zawiercia, doświadczenie w branży nie jest wymagane. CV przesyłajcie na biuro@browarjana.pl
 6. sprężyną (świńskim ogonkiem) idzie nalać piwo z tanka do butelki. Oczywiście piwo musi być schłodzone i pod odpowiednim ciśnieniem. Może być przy tym sporo strat, ale to zależy od piwa i wprawy nalewającego. W niektórych restauracjach potrafią tak nalać setki butelek dziennie i co ciekawe wolą lać sprężyną mimo że mają napełniarki przeciwciśnieniowe - jest tak po prostu szybciej.
 7. Wiktor

  [Blog Kopyra] Kuźnia Piwowarów 2015

  mogą zrobić i fizykochemię i część mikrobiologii.
 8. Wiktor

  [Blog Kopyra] Kuźnia Piwowarów 2015

  dlatego jest oprócz ram dodatkowa tolerancja +/- 1. A jak będą mieli duże wątpliwości to w Olbrachcie jest laboratorium i można w miarę szybko mieć wynik jaki piwo faktycznie miało baling startowy...
 9. Wiktor

  [Blog Kopyra] Kuźnia Piwowarów 2015

  czy aby na pewno? A przytoczysz może jeszcze co jest zaraz za tym zdaniem w nawiasach napisane? że poziom chmielu może być wysoki. Ale jednak i tak piwo powinno być bardziej zbalansowane w kierunku słodowości.
 10. Wiktor

  [Blog Kopyra] Kuźnia Piwowarów 2015

  czy aby na pewno?
 11. Wiktor

  [Blog Kopyra] Kuźnia Piwowarów 2015

  te odrzucone dostaną skróconą metryczkę. a pomówienia o ograniczeniach ekstraktu Piotrkowskiej warzelni to potwarz i policzek dla całej załogi - weizenbock z Piwoteką był na samych słodach i spokojnie można byłby pójść dalej.
 12. Wiktor

  zasyp

  od escorta
 13. Wiktor

  Wiertarko-wkrętarka sieciowa

  tu chodzi o obroty to jak z silnikiem samochodowym - co z tego że wiertarka ma jeden kW przy 3,5 tysiącach obrotów - przy 200-300 jakie są maksymalne dla śrutownika będzie miała jedną dziesiątą tego i w dodatku się zaraz spali bo nie będzie wentylator dobrze ciepła z wiertarki odprowadzał. Ja mam takiego chińczyka do śrutownika zmielił kilkaset kilo, raz poszedł z niego ogień, a i tak jedzie dalej i jeszcze sporo zmieli. Są teraz takie dwubiegowe - te się super nadają.
 14. Wiktor

  HERMS - koszty budowy

  oj wierz mi nie każdą można tak dławić
 15. a jak się nazywa firma w której to robili?
×