Jump to content

Teofil

Members
  • Posts

    2
  • Joined

  • Last visited

Teofil's Achievements

  1. Są to moje pierwsze piwa, a różnica jest tak ogromna, że się zmartwiłem Temperatura przy obu była taka sama około 21C, więc pewnie chodzi o rodzaj drożdży. Taki miałem zamiar, więc przy okazji zapytam, w którym dniu sugerujesz dochmielać na zimno jeżeli fermentacja przewidziana jest na 5-6 dni? We wcześniejszym było przewidziane dochmielenie po 7 dniach i na 10 butelkować. Dzięki za info
  2. Cześć Moje pierwsze brewkitowe piwo (Make Your Own - IPA Bitter) wstawiłem 26 września i po dniu zaczęło ładnie pracować (bulg i wytworzona piana jak na zdjęciu nr 1) Potem chmielenie na zimno i przelanie do butelek. Wczoraj z ciekawości otworzyłem pierwszą butelkę i naprawdę smaczne. No, ale po zabutelkowaniu pierwszego piwa, pomyślałem sobie "co ten pusty gąsiorek będzie stał taki pusty w ciemnej piwnicy", więc nastawiłem drugie piwo. Tym razem wybór padł na Pilznerka ze stajni Coopersa. No i w końcu pytanie Dziś mija 4 dzień, bulg jest z większą częstotliwością niż przy pierwszym, ale brak jakiejkolwiek piany. (zdjęcie nr 2) Czy piana, która wystąpiła przy pierwszym nastawie była kwestią innego rodzaju piwa i czy mam powody do zmartwień co do jakości tegoż Pilznera? I przy okazji, czy dochmielacie Coopersa na zimno, bo MYO IPA miał taką opcję, a Coopers nie.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.