Jump to content

Ramnic

Members
 • Content Count

  96
 • Joined

 • Last visited

1 Follower

Piwowarstwo

 • Nazwa browaru
  Browar Oaza
 • Rok założenia
  2015
 • Liczba warek
  38
 • Miasto
  Wrocław

Kontakt

 • Imię
  Marcin

Recent Profile Visitors

465 profile views
 1. Tak. Starałem się nie wzruszyć osadu stawiając na blat, a potem pończocha na wężyk i znad osadu zlewałem .
 2. Butelkowałem ostatnio kwasa z pulpą z mango i wszystko opadło na dno bez cold crasha, więc nie powinno być większych problemów ;).
 3. Ja zwykle piw, których nie chmielę na zimno lub nie wrzucam do nich żadnych dodatków, po prostu nie przelewam. I zwykle te piwa wychodzą bardzo fajnie, nie ma żadnych niespodzianek. Drożdże mają wystarczającą ilość czasu na przefermentowanie i posprzątanie po sobie.
 4. Można zrobić cold crash (chociaż mi i bez tego pulpa zwykle opada na dno) i potem rurką przez pończochę. Zlać znad osadu i nie wyciskać pończochy, bo wtedy przedostają się drobinki - zdarzało mi się wyciskać i potem miałem gushing w butelkach. Niestety ja przy pulpie zwykle liczę się ze stratą około 3l.
 5. Dodałbym płatków owsianych, dadzą sporo ciała i gładkości.
 6. Jeżeli fermentacja była przeprowadzona odpowiednio (również odpowiednio długo), to takich od drożdżowych aromatów i smaków nie ma. Drożdże sprzątają po sobie. Miałem tak w dwóch piwach, pierwszym i przy American Wheat, z którym koniecznie chciałem zdążyć na urodziny brata ;d.
 7. Hej Mam gęstwę WLP007, zbieraną 17.03. Chętnie wymienię za płynne drożdże do Witbiera lub drożdże do Saisona. Wrocław
 8. @maciek1221 Końcówki od chłodnicy są owinięte taśmą teflonową i po prostu wetknięte w złączki. To są bodaj 3/8 na 5/16 :).
 9. Ja od dłuższego czasu myślę nad taką kolumną z kranami, ale nie bardzo wiem jak się za to zabrać. Opisałbyś jakoś pokrótce?
 10. A jak ma się sprawa z drożdżami płynnymi? Odnalazłem w lodówce dwie fiolki FMek z terminem do stycznia i lutego tego roku :P.
 11. Rezerwuję jedną, też jestem z Wrocławia więc możemy się zgadać :).
 12. Moje startery zawsze robią się mętne. Z tym, że ja nie bawię się w kredę, soki itp tylko dodaję do brzeczki trochę glukozy, wsypuję bakterie i trzymam właśnie w okolicy 30C. Daj im jeszcze trochę czasu, potem najlepiej powąchaj i spróbuj. Jako źródło bakterii polecam Sanprobi IBS z apteki.
 13. O widzę, że mój Jokey Box trafił też tutaj :P. Ja akurat miałem to szczęście, że miałem lodówkę do której moja chłodnica się mieści. Swego czasu jak byłem zajarany budową Jokey Boxa na 2 lub więcej kranów też miałem problem ze spiralami (chciałem wsadzić dwie mniejsze do takiej lodówki). Trafiłem na coś takiego: https://sprzedajemy.pl/chlodnica-wezownica-spirala-do-destylacji-sedziszow-2-a1d299-nr25803907. Ta oferta już jest raczej nieaktualna, ale myślę, że to dobry trop.
 14. Hmm, a to piwo nagazowane z przyjęciem temperatury otoczenia nie będzie się potem mocno pienić z kranu?
×
×
 • Create New...