Jump to content

Ramnic

Members
 • Content Count

  105
 • Joined

 • Last visited

1 Follower

Piwowarstwo

 • Nazwa browaru
  Browar Oaza
 • Rok założenia
  2015
 • Liczba warek
  38
 • Miasto
  Wrocław

Kontakt

 • Imię
  Marcin

Recent Profile Visitors

583 profile views
 1. Nie wiem czy piszę w dobrym temacie, ale jeżeli chciałbym zrobić sobie keezer to czy zamrażarka potrzebuje jakichś przeróbek, czy po prostu podpinam sterownik i heja? Nie uszkodzi to w jakiś sposób zamrażarki?
 2. Sprawdź na mailu, mi przyszła wiadomość z formularzem .
 3. Jak wygląda sprawa z odbiorem nagród? Niestety nie miałem możliwości zrobić tego osobiście na festiwalu
 4. Tak, mój błąd. Jakoś mi się od razu IPA rzuciła ;d. To ja bym robił turbo milkshake mango, z chmieleniem troche na goryczke, a glownie hopstand i cicha. A co do przelewania to polecam dodatkowo przez pończochę, wyłapuje drobinki. I aby tylko jej nie wyciskać.
 5. W jakim celu chcesz dodać laktozy? Ma to być milkshake IPA? Generalnie do IPY nie dodawałem jeszcze mango, ale przy tej ilości bedzie raczej mocno dominujące. Przy kwasach dodatek mango potrafił wręcz mi skontrować trochę kwaśność, mimo odfermentowania cukru z owoców. Więc podstawowe pytanie, co chcesz uzyskać? Normalną IPkę z wyczuwalnym mango? Czy może turbo mango milkshake IPA, bardziej w słodkawą stronę, z chmielami uzupełniającymi kompozycję?
 6. Może warto rozwarzyć kegi pet, mniej zabawy z butelkowaniem i piwo prawie od razu będzie można pić. Jednak wtedy dochodzi też sprzęt do wyszynku z butlą CO2, no i same kegi.
 7. Będę na dniach zbierał gęstwę WLP590 French Saison. Gdyby ktoś był chętny to zapraszam :).
 8. Czy te 3 style piwne będą ze sobą konkurować w ramach jednej kategorii Sour Ale, czy będą oceniane osobno w każdej z podkategorii?
 9. Tak. Starałem się nie wzruszyć osadu stawiając na blat, a potem pończocha na wężyk i znad osadu zlewałem .
 10. Butelkowałem ostatnio kwasa z pulpą z mango i wszystko opadło na dno bez cold crasha, więc nie powinno być większych problemów ;).
 11. Ja zwykle piw, których nie chmielę na zimno lub nie wrzucam do nich żadnych dodatków, po prostu nie przelewam. I zwykle te piwa wychodzą bardzo fajnie, nie ma żadnych niespodzianek. Drożdże mają wystarczającą ilość czasu na przefermentowanie i posprzątanie po sobie.
 12. Można zrobić cold crash (chociaż mi i bez tego pulpa zwykle opada na dno) i potem rurką przez pończochę. Zlać znad osadu i nie wyciskać pończochy, bo wtedy przedostają się drobinki - zdarzało mi się wyciskać i potem miałem gushing w butelkach. Niestety ja przy pulpie zwykle liczę się ze stratą około 3l.
 13. Dodałbym płatków owsianych, dadzą sporo ciała i gładkości.
 14. Jeżeli fermentacja była przeprowadzona odpowiednio (również odpowiednio długo), to takich od drożdżowych aromatów i smaków nie ma. Drożdże sprzątają po sobie. Miałem tak w dwóch piwach, pierwszym i przy American Wheat, z którym koniecznie chciałem zdążyć na urodziny brata ;d.
×
×
 • Create New...