Jump to content

sobota

Members
 • Content Count

  13
 • Joined

 • Last visited

3 Followers

Piwowarstwo

 • Nazwa browaru
  Ymir Bryggeri
 • Rok założenia
  2015
 • Miasto
  Norge

Kontakt

 • Imię
  Mateusz

Recent Profile Visitors

610 profile views
 1. Cześć prześlij kilka fotek co chcesz zrobić,może będę mógł pomóc.

  Darek.

  1. sobota

   sobota

   do końca tygodnia postaram się przesłać zdjęcia.

   W skrócie:
   Dospawanie rury z gwintem na dno kega pod zawór, rurki z gwintem pod termometr (żeby nie zahaczyło mieszadła),
   przymocowanie spawem uziemienia z grzałek do obudowy,
   sprawdzenie szczelności połączeń, zamontowanie z powrotem grzałek i uruchomienie sprzętu po złożeniu (silnik,mieszadło,i programator przywiozę razem z kegiem aby sprawdzić czy wszystko działa)

 2. Cześć. Szukam osoby która podejmie się przebudowy mojego kotła. Chciałbym zrobić kilka ulepszeń i rozwiązać parę problemów z przepuszczaniem wody na uszczelkach i przespawaniem kwasówki (kega) dla lepszego warzenia. Nie mam na to ani czasu ani odpowiedniego sprzętu. Jestem w Lipcu na wakacjach i mogę podrzucić sprzęt, oprzyrządowanie do przebudowy pod podany adres. kontakt przez forum lub na niedziela.utleigeservice@gmail.com Pozdrawiam.
 3. Nigdzie na tym sprzęcie nie widziałem pojemności dlatego nie podałem. Sprzęt leży w ciemnej stodole. Może się pokuszę na odkupienie tego ustrojstwa.
 4. sobota

  Kocioł z Kega

  Silnik przerobiony, zasilacz atx przerobiony, keg został wytrawiony. Powoli zbliżam się do pierwszego zacierania w nowym sprzęcie. Dziękuję za małą pomoc browaru Kamrackie (jareczek85).
 5. Witam, Mam możliwość załatwić sobie taką "pralkę" starą. System grzejny na 220V 2000W. Ma termostat. Ma możliwość gotowania i regulację mocy. Środek jest nierdzewny ze stożkiem do mieszania. Silnik ma 300W Typ maszyny ELTO 4X. Czy ktoś to kiedykolwiek przerabiał na kadź zacierną ? Mieliście styczność z takim sprzętem ?
 6. Przeczytałem wcześniejsze posty wszystko co chciałem to już wiem tylko nie wiem jak usunąć posta.
 7. Jak w temacie. Jak długo można przetrzymywać ześrutowany słód i w jakich warunkach ? Miałem parę kilo w worku w temperaturze około 20 stopni przez około 5 miesięcy. Zastanawiam się czy to jeszcze się nadaje na użytek. Pozdrawiam.
 8. sobota

  Kocioł z Kega

  tomasznet podesłałbyś zdjęcie żebym wiedział jak podłączyć Pamela do grzałek, nie jestem elektrykiem i chciałbym podpatrzeć. Dzięki.
 9. sobota

  Kocioł z Kega

  Czekam właśnie na ten Antox 71E oraz na regulator firmy PAMEL (od dwóch tygodni w drodze). Chciałbym wytrawianiem zająć się gdy skończę wszystkie otwory (pozostał mi montaż silnika do mieszadła i otwór od czujnika temperatury).
 10. sobota

  Kocioł z Kega

  Zleciłem przyspawanie podstopnicy jednemu Panu i teraz zastanawiam się czy taki nalot i zabarwienie z zewnątrz jak również przy podstopnicy w środku będzie miało wpływ na warzenie piwa i lub korozję. Proszę o podpowiedź.
 11. Lista znanych mi sklepów: http://www.olbrygging.no/ http://petit-agentur.no/ https://www.bryggselv.no/ http://www.brygging.no/bryggeutstyr http://bryggeland.no/ http://heimabrygg.no/
 12. Sama koncesja na sprzedaż alkoholu to koszt pół miliona koron norweskich.
 13. A powiedz mi w jaki sposób można zamontować go na stałe w kegu ? Wpuszczenie przez otwór i zaspawanie wchodzi w grę ?
 14. sobota

  Kocioł z Kega

  Witam, Po uwarzeniu kilku warek zdecydowałem się na zbudowanie kotła. Keg kupiłem już z odciętą górą. Doszła do mnie grzałka kolbowa 2000W długość 30cm. Keg ma w średnicę 35,5cm a wysokość około 44cm. Próbuję wymyślić jak ustawić tą grzałkę by nie przeszkadzała w montażu innych elementów. Niestety grzałka ma trzy pręty więc po zamontowaniu na środku ciężko będzie umiejscowić łopaty mieszadła chyba że nie będą opierać się na dnie. Zrobiłem filtrator z wężyka prysznicowego ale zastanawiam się nad przeróbką na fałszywe dno. Bardzo bym prosił o rzeczowe porady. -Czy lepiej będzie zamontować kolb
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.