Jump to content

siwy99

Members
 • Content Count

  127
 • Joined

 • Last visited

Recent Profile Visitors

502 profile views
 1. hej ! cały czas mam ten sam problem ,zmieniłem sito na takie z otworkami okrągłymi ok 4mm średnicy + siatka , przepływ jest na początku super a po chwili lipa ,zmniejszam obroty pompie ale to nie wiele pomaga . Jakie mogą być przyczyny takiego zapychania się ? Pozdrawiam siwy
 2. Witam ! może mi ktoś podpowie gdzie popełniam błąd , zmieniłem sito ze szczelinowego na takie z okrągłymi otworkami zmniejszam obroty pompy i nadal mi się zapycha ,po chwili coraz słabiej przepływa brzeczka , czy śrutowanie może mieć wpływ ? ja kupuje ze śrutowane w sklepie od razu . Bardzo proszę o podpowiedź . Pozdrawiam siwy
 3. Witam ! to i ja zapytam ,mam mały albo duży problem z moim klonem . Załączam pompę i przez kilkanaście sekund brzeczka przepływa ładnie a po chwili coraz słabiej , wyłączenie na chwilę pompy pomaga płynie ładnie ale po chwili to samo . Przy następnej warce podłączyłem falownik żeby regulować obroty pompy ,zmniejszyłem zasyp na 16 kg i jest dużo lepiej ale nadal przepływ brzeczki jest za mały , czy przyczyną może być zbyt gęste sito górne ? szczeliny 0,7mm czy problem może być śrutowanie ? kupuję zawsze ześrutowane w hb. Pozdrawiam siwy
 4. Witam ! Na nowym sprzęcie zostały uwarzone dwie warki ale są problemy ! przez kilkanaście sekund brzeczka przepływa ładnie a po chwili coraz słabiej , wyłączenie na chwilę pompy pomaga ale po chwili to samo . Kolejna warka - podłączyłem falownik żeby regulować obroty pompy ,zmniejszyłem zasyp z 20 kg na 16 kg jest dużo lepiej ale nadal przepływ brzeczki jest za mały , czy przyczyną może być zbyt gęste sito górne ? szczeliny 0,7mm . Za tydzień warzę kolejny raz i przygotuję sobie sito z okrągłymi otworami i siateczką jak w braumeistrze , jeżeli to nic nie da to zastosuje mieszadło wewnątrz cylindra. Jeżeli ktoś mi może coś podpowiedzieć to będę wdzięczny. Pozdrawiam siwy.
 5. Musisz chyba dorobić regulację dla pompy. Jeśli będzie miała mniejszą wydajność to może nie będzie podnosiła sit i zbijała młóta. Oczywiście to tylko gdybanie. Ale ciekawi mnie jak się zakończyło zacieranie. Jaka wydajność? Ile wyszło brzeczki? Jakie blg? Hej ! zacieranie testowe zakończyło się tak że przeciągnęło się do 22-giej nic nie wysładzałem po prostu odebrałem brzeczkę i zacząłem ja warzyć, brzeczka miała 15 blg a było jej ok 65 litrów ale bardzo mokre młóto wywaliłem a było w nim bardzo dużo brzeczki jeszcze ,więc o wydajności nie mogę nic powiedzieć. Musze podłączyć falownik i ograniczy c moc pompy ,a i chyba 15-16 kg słodu wystarczy a nie 20 kg nie wiem co mnie podkusiło .
 6. Witam ! dziś robiłem pierwszy test mojego klona BM , i występuje taki problem że przez 10-15 sekund ładnie przelewa się brzeczka a po chwili cały słód się podnosi razem z sitem i coraz wolniej przepływa sito się zatyka i powstają takie gejzerki i brzeczka zaczyna pryskać po bokach sita ,musiałem wyłączać pompę na 20 sekund wszystko opadało i po chwili to samo ,przelewa się ładnie przez chwilę i zatyka się . co do sprzętu : Pompa jest od zmywarki moc 90wat w/g mnie o połowę za mocna ,sita średnica 480mm szczeliny 0,7 odstępy co 5mm . Do kotła wlałem ok 82 L wody (minimum żeby był obieg)i do cylindra poj. 80 L wsypałem 20 kg słodu (i tu chyba szaleńczo przesadziłem !!!) zasyp : pilzneński 18 kg ,carapils 2 kg Pierwsza przerwa 54 stopnie. To była warka testowa bez konkretnego planu ,chciałem sprawdzić sprzęt . Co może być nie tak ? czy ilość słodu czy stopień ześrutowania czy za mocna pompa ? Pozdrawiam siwy
 7. Tak jest ! już poprawione oczywiście że 480mm Pozdrawiam
 8. Witam ! sita dwie sztuki gotowe 480mm x 2mm szczeliny 0,7mm odstępy 5mm Pozdrawiam siwy.
 9. siwy99

  pompa do piwa

  Sprawdzałem dziś przy swojej pompie i ma gwinty 3/4".Na króćce zakładam wąż silikonowy 15/23mm, który trzyma się nawet bez dodatkowych zacisków. masz jakieś dobre źródło węży silikonowych? bo gdzie nie spojrzę to drożyzna O takie węże zapytaj w sklepie co zaopatruje producentów mleka , są takie sklepy zazwyczaj przy mleczarniach .
 10. Witam , pompa zainstalowana ! pompuje ładnie pod koniec tygodnia mają być sita . Pozdrawiam siwy
 11. Witam ! kolejne sprzęty dokupione do mojego klona , jeszcze nie przetestowane : 1 regulator trójfazowy, posiada wolny start a regulacja mocy od 0 do 100% ,oryginalnie stosowany do spawarek lub prostowników. Producent twierdzi że idealnie będzie pracował z grzałkami . tu go kupiłem : http://allegro.pl/show_item.php?item=6032001677 2 Falownik siemens , mam nim regulować pompę od zmywarki ( jak da radę ta pompa oczywiście ) SIEMENS 6SE3012-0BA00 0,37kW 230V 2A Mam zamiar to przetestować bliżej soboty. Pozdrawiam siwy.
 12. siwy99

  pompa do piwa

  jedz do Marxamu - mają kilka porządnych pomp - nie wiem czy tej czasami też nie. Co to jest Marxam ? i jakie pompy mają ?
 13. W taki sposób to robiłem ale musiałem też wyginać ją przy samym końcu gdzie grzałka się nie rozgrzewa i tu grzałem palnikiem gazowy .
 14. Witam ! cylinder z przetłoczeniem już jest ,wymiary 480 x 400 x 1,5mm Pozdrawiam siwy
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.