Skocz do zawartości

siwy99

Members
 • Zawartość

  127
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Ostatnie wizyty

184 wyświetleń profilu
 1. siwy99

  Przeróbka kotła na klona Braumeister

  Wielkie dzięki !
 2. siwy99

  Obsługa Speidel Braumeister

  hej ! cały czas mam ten sam problem ,zmieniłem sito na takie z otworkami okrągłymi ok 4mm średnicy + siatka , przepływ jest na początku super a po chwili lipa ,zmniejszam obroty pompie ale to nie wiele pomaga . Jakie mogą być przyczyny takiego zapychania się ? Pozdrawiam siwy
 3. siwy99

  Przeróbka kotła na klona Braumeister

  Witam ! może mi ktoś podpowie gdzie popełniam błąd , zmieniłem sito ze szczelinowego na takie z okrągłymi otworkami zmniejszam obroty pompy i nadal mi się zapycha ,po chwili coraz słabiej przepływa brzeczka , czy śrutowanie może mieć wpływ ? ja kupuje ze śrutowane w sklepie od razu . Bardzo proszę o podpowiedź . Pozdrawiam siwy
 4. siwy99

  Obsługa Speidel Braumeister

  Witam ! to i ja zapytam ,mam mały albo duży problem z moim klonem . Załączam pompę i przez kilkanaście sekund brzeczka przepływa ładnie a po chwili coraz słabiej , wyłączenie na chwilę pompy pomaga płynie ładnie ale po chwili to samo . Przy następnej warce podłączyłem falownik żeby regulować obroty pompy ,zmniejszyłem zasyp na 16 kg i jest dużo lepiej ale nadal przepływ brzeczki jest za mały , czy przyczyną może być zbyt gęste sito górne ? szczeliny 0,7mm czy problem może być śrutowanie ? kupuję zawsze ześrutowane w hb. Pozdrawiam siwy
 5. siwy99

  Przeróbka kotła na klona Braumeister

  Witam ! Na nowym sprzęcie zostały uwarzone dwie warki ale są problemy ! przez kilkanaście sekund brzeczka przepływa ładnie a po chwili coraz słabiej , wyłączenie na chwilę pompy pomaga ale po chwili to samo . Kolejna warka - podłączyłem falownik żeby regulować obroty pompy ,zmniejszyłem zasyp z 20 kg na 16 kg jest dużo lepiej ale nadal przepływ brzeczki jest za mały , czy przyczyną może być zbyt gęste sito górne ? szczeliny 0,7mm . Za tydzień warzę kolejny raz i przygotuję sobie sito z okrągłymi otworami i siateczką jak w braumeistrze , jeżeli to nic nie da to zastosuje mieszadło wewnątrz cylindra. Jeżeli ktoś mi może coś podpowiedzieć to będę wdzięczny. Pozdrawiam siwy.
 6. siwy99

  braumeister system - jak zbudować

  Musisz chyba dorobić regulację dla pompy. Jeśli będzie miała mniejszą wydajność to może nie będzie podnosiła sit i zbijała młóta. Oczywiście to tylko gdybanie. Ale ciekawi mnie jak się zakończyło zacieranie. Jaka wydajność? Ile wyszło brzeczki? Jakie blg? Hej ! zacieranie testowe zakończyło się tak że przeciągnęło się do 22-giej nic nie wysładzałem po prostu odebrałem brzeczkę i zacząłem ja warzyć, brzeczka miała 15 blg a było jej ok 65 litrów ale bardzo mokre młóto wywaliłem a było w nim bardzo dużo brzeczki jeszcze ,więc o wydajności nie mogę nic powiedzieć. Musze podłączyć falownik i ograniczy c moc pompy ,a i chyba 15-16 kg słodu wystarczy a nie 20 kg nie wiem co mnie podkusiło .
 7. siwy99

  braumeister system - jak zbudować

  Witam ! dziś robiłem pierwszy test mojego klona BM , i występuje taki problem że przez 10-15 sekund ładnie przelewa się brzeczka a po chwili cały słód się podnosi razem z sitem i coraz wolniej przepływa sito się zatyka i powstają takie gejzerki i brzeczka zaczyna pryskać po bokach sita ,musiałem wyłączać pompę na 20 sekund wszystko opadało i po chwili to samo ,przelewa się ładnie przez chwilę i zatyka się . co do sprzętu : Pompa jest od zmywarki moc 90wat w/g mnie o połowę za mocna ,sita średnica 480mm szczeliny 0,7 odstępy co 5mm . Do kotła wlałem ok 82 L wody (minimum żeby był obieg)i do cylindra poj. 80 L wsypałem 20 kg słodu (i tu chyba szaleńczo przesadziłem !!!) zasyp : pilzneński 18 kg ,carapils 2 kg Pierwsza przerwa 54 stopnie. To była warka testowa bez konkretnego planu ,chciałem sprawdzić sprzęt . Co może być nie tak ? czy ilość słodu czy stopień ześrutowania czy za mocna pompa ? Pozdrawiam siwy
 8. siwy99

  Przeróbka kotła na klona Braumeister

  Tak jest ! już poprawione oczywiście że 480mm Pozdrawiam
 9. siwy99

  Przeróbka kotła na klona Braumeister

  Witam ! sita dwie sztuki gotowe 480mm x 2mm szczeliny 0,7mm odstępy 5mm Pozdrawiam siwy.
 10. siwy99

  pompa do piwa

  Sprawdzałem dziś przy swojej pompie i ma gwinty 3/4".Na króćce zakładam wąż silikonowy 15/23mm, który trzyma się nawet bez dodatkowych zacisków. masz jakieś dobre źródło węży silikonowych? bo gdzie nie spojrzę to drożyzna O takie węże zapytaj w sklepie co zaopatruje producentów mleka , są takie sklepy zazwyczaj przy mleczarniach .
 11. siwy99

  Przeróbka kotła na klona Braumeister

  Witam , pompa zainstalowana ! pompuje ładnie pod koniec tygodnia mają być sita . Pozdrawiam siwy
 12. siwy99

  Przeróbka kotła na klona Braumeister

  Witam ! kolejne sprzęty dokupione do mojego klona , jeszcze nie przetestowane : 1 regulator trójfazowy, posiada wolny start a regulacja mocy od 0 do 100% ,oryginalnie stosowany do spawarek lub prostowników. Producent twierdzi że idealnie będzie pracował z grzałkami . tu go kupiłem : http://allegro.pl/show_item.php?item=6032001677 2 Falownik siemens , mam nim regulować pompę od zmywarki ( jak da radę ta pompa oczywiście ) SIEMENS 6SE3012-0BA00 0,37kW 230V 2A Mam zamiar to przetestować bliżej soboty. Pozdrawiam siwy.
 13. siwy99

  pompa do piwa

  jedz do Marxamu - mają kilka porządnych pomp - nie wiem czy tej czasami też nie. Co to jest Marxam ? i jakie pompy mają ?
 14. siwy99

  Przeróbka kotła na klona Braumeister

  W taki sposób to robiłem ale musiałem też wyginać ją przy samym końcu gdzie grzałka się nie rozgrzewa i tu grzałem palnikiem gazowy .
 15. siwy99

  Przeróbka kotła na klona Braumeister

  Witam ! cylinder z przetłoczeniem już jest ,wymiary 480 x 400 x 1,5mm Pozdrawiam siwy
×