Jump to content

ziomal-111

Members
 • Content Count

  16
 • Joined

 • Last visited

Piwowarstwo

 • Nazwa browaru
  Gawron
 • Rok założenia
  2010
 • Liczba warek
  3
 • Miasto
  Gostyń

Kontakt

 • Strona www
  http://wachlarz.strefa.pl
 1. Witam po dwoch latach nieobecnosci. jestem pod wrażeniem danol. Ale widzę też, że więcej osób z Gostynia się pojawiło. Pozdrawiam. Może kiedys dasz podpatrzeć jak się robi piwko z zacieraniem.
 2. Wczoraj zrobiłem w domku mała imprezkę i zaprosiłem znajomych. Poczęstowałem ich moja 3 warką która stoi w piwnicy ponad miesiać. Wszyscy byli zachwyceni. Mi osobiscie też bardzo smakuje. Dla mnie to moja najlepsza warka. Nic tylko czekac na MŚ za 2 tyg i kosztowac w gronie znajomych.
 3. Warka nr 1 smakuje już coraz lepiej. Kolegom smakuje a to jest ważne W końcu oprócz Lecha i Żubra rzadko coś innego piją Dziś też przelałem warke nr 2 do butelek Jutro popełnię lagera. Kolejny brew... Mam nadzieję że już niedługo.
 4. Przelałem warke nr 2 na cichą. Stoucik jak na młode piwo całkiem całkiem. Dziś po 3 dniach od butelkowania spróbowałem Warke nr 1. Nie jest zbyt klarowna. Ale mam nadzieje, że za kilka tygodni się to zmieni. Piana też niewielka. Ale dam temu piwku czas na dojrzanie w piwnicy.
 5. Do Ciebie będzie z każdej warki Właśnie naklejam etykiety. Niestety ja będe miał czarno-białą.
 6. I oto nadeszła wiekopomna chwila. Rozlałem do butelek swoją pierwszą warkę. Troszkę to trwało ale czego się nie robi dla własnego piwka. Piwo tydzień fermentowało na burzliwej i 4 dni na cichej. Za tydzien pierwsza degustacja Tymczasem w drugim ferm, ślicznie fermentuje Stout. Jestem z siebie dumny
 7. Właśnie mijają 72 godziny od zadania drożdzy. Temperatura utrzymuję się w granicach 20-21 stopni.
 8. Po 40 godzinach ruszyło. Teraz ładna pianka sie tworzy.A juz się bałem, że pierwsza warka i nic z tego nie będzie. Później szersze szczegóły.
 9. Ważne jak skończe Mam nadzieję, że pozytywnym aspektem tej wpadki będzie dobre piwo
 10. Kur#$@%$# Ale ja jestem głupi :lol: Panowie wybaczcie moją opieszałość ale jestem strasznie podniecony swoim pierwszym piwkiem. Ja myślałem ze to juz tak jest Jacer wielkie dzięki bo tkwił bym w tym problemie dalej...
 11. Sory za jakość wypowiedzi ale jestem nerwowy strasznie Oto zdjęcie...
 12. Panowie ratujcie Własnie jestemw trakcie warzenia swojej 1 warki. Kiedy juz dolałem wody do 22 l postanowiłem zmierzyc blg w temperaturze 22 stopni. I jakie było moje zdziwienie gdu po włozeniu areometru do menzurki unosiła sie ona ponad menzurke. Nie mozna odczytać gestości Co mam robic ?
 13. 11.03.2010 godz. 6:20 powoli szykuję się do pracy, przy okazji spoglądam na strony internetowe oferujące zestawy startowe. Jestem strasznie napalony na uwarzenie własnego piwa. Moje marzenie nie może się spełnić od ponad dwóch lat lecz wiem, że dziś jest ten dzień. Wchodzę na stronę WESa. Wypatruje zestaw startowt, wraz z brewkitem. Cena mi odpowiada więc nic nie stoi na przeszkodzie aby wreszcie zamówic to o czym juz dawno myslałem. Zamawiam. Ide do roboty. W czasie pracy co jakiś czas spoglądam na strone WESa i na swojego e-meila. Wreszcie jest potwierdzenie mojej wpłaty. Zamówiłem paczkę z
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.