Jump to content

Barczyko

Members
 • Content Count

  14
 • Joined

 • Last visited

About Barczyko

 • Birthday 01/23/1991

Piwowarstwo

 • Nazwa browaru
  Browar Nojewski
 • Rok założenia
  2015
 • Liczba warek
  70
 • Miasto
  Nojewo City

Kontakt

 • Imię
  Bartosz
 • Strona www
  https://www.instagram.com/homebrewing_nojewo_poland/

Recent Profile Visitors

585 profile views
 1. Nie wierzę w to, że tylko 2 piwa były stylowe. Reszta out, do niczego. Nie dało się z tego 2-3 wybrać. Dla mnie to przesada, żeby w konkursie dla piwowarów amatorów był taki przesiew, że z 15 piw do finału nie wchodzi chociaż 4-5. Ba, nawet podium nie udało się obstawić. W tym dążeniu do maksymalnego profesjonalizmu, gdzieś zapomniano, że to tylko zabawa. Po raz kolejny napisze, że to zniechęca. Powinno być zupełnie odwrotnie. Jeśli takie będą wszystkie konkursy, piwa będzie wysyłać tylko grupa ciągle tych samych osób z większymi ambicjami, plus kilku nawicjuszy, reszta to oleje. Tak ma to wyglądać? Takie jest moje zdanie i nie zamierzam go zmieniać. Pozdro
 2. No tylko, że to nie są zawody profesjonalnych sportowców. To są konkursy dla amatorów- hobbystów. Piwa oceniane są, często, przez takich samych hobbystów, tylko lepiej przeszkolonych. Wysyłane piwa nigdy nie będą doskonale i sędziowanie też nigdy nie będzie doskonałe. Więc nie róbmy z każdego konkursu jakiś zawodów o złote kalesony. Bez przesady. To tylko zniechęca do uczestnictwa. Moim zdaniem nie o to chodzi. A co do pucharu, to regulamin jest tak skonstruowany, że kto ma ambicje i potrafi robić dobre piwo, ten skończy wysoko.
 3. Moim zdaniem taka eliminacja w mniejszych konkursach to słaba sprawa. Rozumiem MP, gdzie jest 400 zgłoszeń. Po pierwsze sędziowie muszą jak najlepiej ocenić tę piwa. Nie ma sensu oceniać dwa razy piwa, które nie ma szans na wygraną. Po za tym, nikt nie powinien otrzymać medalu na mistrzostwach za mierne piwo. To rozumiem, nawet popieram. Ale przy takich mniejszych konkursach, co to za problem puścić jeszcze 3-4 piwa do finału. Niech ktoś dostanie kilka punktów do pucharu i taką dowaloną metryczkę. Zdrowo myślącego czlowieka powinno to zmotywować. Następnym razem zrobi lepsze. Bo chyba o to chodzi, żeby tych uczestników było więcej. Więcej ludzi warzyło piwo, co raz lepsze piwo.I to nie tylko ipki, ale też trudne i mniej popularne style, jak właśnie lagery. A tak ktoś się napracował z takim trudnym stylem, wysłał i nic w sumie z tego nie ma. Następnym razem wyczuje coś nie tak i powie, że pierdzieli, wypije z sąsiadem. I nie słuchajcie piwowarów, że oni tylko dla metryczki. Każdy kto wysyła, po cichu liczy na finał. Uważam, że mimo dążenia do maksymalnego ,,sprofesjonalizowania" tych konkursów, nie powinniśmy zapominać o tym, że to jest zabawa i powinna być promocja piwowarstwa. Tym bardziej, że mimo usilnych starań, konkursy wcale nie są takie pro, nie wyeliminowano subiektywizmu i błędów sędziów ( to chyba niemożliwe). Potwierdzić mogą to piwowarzy, który dostali 2 zupełnie inne metryczki za to samo piwo, w niewielkim odstępie czasowym.
 4. W opisie stylu Lager Wiedeński napisane jest, ze aromaty i posmaki karmelowe oraz palone niepożądane. To oznacza, że wcale ich nie ma być?
 5. Wygląda jak opis piwa w stylu Berliner Weisse.
 6. Czy będzie jakaś lista zgłoszonych piw? Zapomniałem dodać opisu do formularza zgłoszeniowego pitwa w kategorii niskoalkoholowe. Czy gdzieś mogę uzupełnić ?
 7. Zróbcie po staremu 10 kategorii. Konkurs i tak był największy w sezonie, po względem ilości zgłoszeń i kategorii, miał swój prestiż i wszystko grało. Po co te kombinacje. To tylko zniechęca do uczestniczenia.
 8. Kiedy opisy dokładne opisy stylów ? Bo już powoli trzeba warzyć, żeby się wyrobić.
 9. Barczyko

  Barczyko

 10. Chodziło mi o niepożądane dzikie, takie z naszego powietrza.
 11. Jest pełno grudek/płatków, które nie tworzą ładnej gęstwy na dnie fermentora tylko pływają sobie w cieczy. Akurat używam tych drożdży i tworzą bardzo zbita gęstwę. Tym bardziej to dziwnie wygląda.
 12. Fermentującej brzeczki. Zamierzam się bawic regulatorem temp. , postawic fermentor w temperaturze pokojowej i ewentulnie podgrzewac kablem grzewczym. Nie wiem tylko ile ustawic. Chcialbym zeby piwo bylo wyraziste, ale nie chce tez przegiac. A moze metoda ze zwiekszaniem temp codziennie o jeden stopien (np 23-29) bylaby lepsza?
 13. Witam! Czy temperetura fermentacji na stalym poziomie 27-28 stopni C jest odpowiednia w przypadku tych drozdzy? Chcialbym w ten sposob przefermentowac dubbla, ale obiawiam się mocno wyczuwalnego alkoholu w gotowym piwie.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.