Jump to content

yaco26

Members
 • Content Count

  16
 • Joined

 • Last visited

 1. Miałem podobny termometr do tego z lidla kupiony w selgrosie do kurczaka, różnica do tablicowego z allegro 10°C i bardziej ufam temu droższemu.Co wcale nie oznacza że ten będzie podobny ale na wszelki wypadek wziął bym z domu tablicowy jak by miał taki kupić.
 2. yaco26

  Rims by Yaco26

  Gaz w butli to dla mię pikuś w piwnicy gotuje się różne "inne" zupy alkoholowe od ponad 2 lat na razie tylko jeden pożar bez wybuchu(wiem jak wygląda ogień z butli zaraz za reduktorem). Nigdy nie domykam drzwi w moim podziemiu nauczony własne tym pożarem. Obecnie zamówiłem u dystrybutora 2 butle plastikowe tak zwane gastronomiczne na propan 2zł droższe przy wymianie od metalowych, za to o wiele bardziej bezpieczne a podłączenie zajmuje ok 5 sek.
 3. U mię w warce robionej 2 tygodnie temu drożdże Wyeast 2001 Urquell Lager trzymane w skandalicznych warunkach bo na lodówce w ok 20°C przez 4m-ce po rozgnieceniu nie dawały śladów życia, propagator w ogóle nie spuchł.Mimo to dodałem je do brzeczki(nie miałem innych) po 3 dniach piękna piana na powierzchni:)
 4. @wsaczuk na którą godzinę planujecie warkę może się zjawie:D
 5. Jakiej wielkości są otwory w wiadrze-filtrze? Rozumiem ze ciecz podawana jest od góry?,jeżeli tak to dziwi mię ze się to nie zapycha pod wpływem wagi młóta...
 6. A więc kółko zachowa się pewnie podobnie jak moje węże do kibla Jednymi słowy pompka od pralki jest za słaba, jednak nie poddam się tak łatwo mam jeszcze taka na wiertarkę. Kosz jest ostatecznością.
 7. Witam, opisze swoje zmagania, kółka z plastiku jednak nie ponacinałem bo było mi szkoda trochę a poza tym już wcześniej świetnie sprawdziło się do wysładzania. Zamiast tego na dno dałem trójnik i 2 wężyki z oplotu... Zasyp w temp 60°C temperatura po wymieszaniu 52°C, włączam pompę i działa przez 1min. potem wszystko się zatkało, w kotle po prostu mleko..Myślę że to wina słodu przy użyciu śrutownika bijakowego, grubiej się nie da ,może ktoś mię pokieruje jak powinien wyglądać prawidłowo ześrutowany słód? Dobrze ze pod garem mam jeszcze promiennik gazowy wiec kontynuowałem bez recyrkulacji
 8. Witam, mam pytanie do @seniorroberto od jakiej temperatury kolega recyrkuluje brzeczkę?
 9. Ja mam identyczna pompę co kol.seniorroberto i na wodzie układ jest idealny do mieszania (HLT), rozkład temperaturowy jest równy (+- 0.5°C ),nie wiem jak z podgrzewaniem gazem ale myślę ze będzie podobnie, tylko istnieje pewnie większe prawdopodobieństwo przypalenia. Idę chyba testy zrobię z podobną rurką co kol.seniorroberto bo mam taka z plastiku do wysładzania.
 10. Witam, i trochę się podepnę pod temat. Zastanawia mię jak recyrkulujesz brzeczkę?, próbowałem z koszem ale po zmieszaniu po prostu się zapchał zrobienie dziur w tej siatce tez nie pomogło:(. Teraz myślę nad kopią kosza od Niemców, bo już nie mam pomysłu na false bottom.
 11. yaco26

  Rims by Yaco26

  Tak to jest kadź zacierna,zwiedziłem dziś okoliczne skupy złomu i chyba do kadzi zaciernej zrobię kosz taki jak ma zbynekk na chmiel.Mam już materiały, końca przyszłego tygodnia zrobię testy z zacieraniem infuzyjnym,jak wszystko się sprawdzi to pobawię się dekokcyjne.
 12. yaco26

  Rims by Yaco26

  Na początku ma mieszać całość, do wysładzania mam inna końcówkowe ala' słuchawka prysznicowa oczywiście przepływ można dławic zaworem.
 13. yaco26

  Rims by Yaco26

  Podaje wodę i jest zanurzona w brzeczce,teoretycznie jestem dobrze przygotowany Kunze czytany;) @anteks Firefox mi źle podpowiedział Może mię ktoś pokierować bo nie oganiam forum,Pierona tematów jest trochę a postów to już w ogóle.
 14. yaco26

  Rims by Yaco26

  Do tej rurki doczepiane jest specjalny patyk jak w browarze zbynkka lub druga opcja tohttp://www.youtube.com/watch?v=knWHamYxN5s&feature=related 2:18 minuta,na tym się wzorowałem.Co do gazu i odpowietrzeń to jet to nieużywana kotłownia wiec chyba samo za siebie przemawia.Sprzęt jest jeszcze dziewiczy z tond moje obawy.Gaz służy tylko i wyłącznie do zagrzania wody przed dodaniem słodu ,potem wszystko reguluje grzałka i sterownik.Gazu w sumie używam 2 razy bo jeszcze gotowanie z chmielem.Tyle z teorii co do sprzętu.:rolleyes:
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.