Jump to content

Jancewicz

Members
 • Content Count

  1307
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  4

Jancewicz last won the day on January 30

Jancewicz had the most liked content!

6 Followers

Piwowarstwo

 • Nazwa browaru
  Browar Jan Cewicz Dziszak
 • Rok założenia
  2013
 • Liczba warek
  średnio jedna na miesiąc
 • Miasto
  Wrocław / Dobrzykowice

Kontakt

 • Imię
  .
 • Strona www
  https://www.piwo.org/forums/topic/22630-browar-jan-cewicz-dziszak-z-ekstrakt%C3%B3w/

Recent Profile Visitors

2017 profile views
 1. Do brewkitu nie dajesz ekstraktu słodowo-chmielowego tylko ekstrakt słodowy, najlepiej jasny płynny 1,7kg na 20l warkę. Nawiasem mówiąc ekstrakt słodowo-chmielowy + drożdże to właśnie brewkit. Ale rzeczywiście zainteresuj się warzeniem z ekstraktów niechmielonych.
 2. Śpisz spokojnie? Pierwotnie też tak robiłem ale pewnego razu puściła uszczelka... Być może miałem po prostu pecha ale od tej pory fermentor z kranikiem używam tylko do rozlewu.
 3. Z dwoma ekstraktami wyszło by pełniejsze, przy 20l to ok 11-12blg, być może nawet za treściwe jeśli chcesz uzyskać coś a'la Carlsberg. Najlepiej to 2x1,7kg ekstraktu jasnego oraz 0,5kg cukru na 25l. Cukier podbije ekstrakt ale jednocześnie podbije odczucie wytrawności.
 4. Przede wszystkim zadaj sobie pytanie po co w ogóle przelewałeś na cichą. Zapewne gęstwy nie zbierasz więc śmiało mogłeś przeprowadzić cały proces fermentacji i chmielenia na zimno w jednym fermentorze. Po drugie, dodając Citry do English Ipy zrobiłeś American Ipe. Citra zapewne przykryje angielski chmiel, który był w tym brewkicie. Ale to są prawa piwowarstwa domowego, możesz wszystko! 😀
 5. Kiedyś był jakiś temat dot. Iungi i podobno, na fali jej popularności, więcej jej się sprzedawało niż uprawiało... Bardzo więc możliwe, że niektórzy tak naprawdę dostawali w przesyłce coś innego, szczególnie jeśli chodzi o granulat. Sam tego doświadczyłem.
 6. Czy ktoś się orientuje jak one znoszą wahania temperatury w tym jej spadki (np. po burzliwej)? Tzn. czy można z dobrym skutkiem wstawić je bez kontroli do temp. pokojowej zakładając wahania noc / dzień itp.?
 7. 2 i bym nie przemywał...
 8. Tak, to raczej drożdże. Robiłeś może cold crash? Delikatnie też wstrząśnij fermentorem wtedy najczęściej te drobinki zaczynają opadać na dno.
 9. Uzupełniając, aby nie było mętne to na sam koniec (już po zakończonej fermentacji) tuż przed butelkowaniem wstaw na 2-3 dni do chłodnego (cold crash) wtedy wszystko powinno ładnie opaść i piwko się trochę wyklaruje.
 10. W tym linku masz przecież "sample recipe".... Aczkolwiek tutaj bardziej chodzi o sposób serwowania (świeże, prosto z kega, naturalnie gazowane, itp..)
 11. Musiałbyś bardziej szczegółowo zdefiniować. Angielskie Ale do dosyć szerokie pojęcie i w takim znaczeniu oznacza angielskie piwa górnej fermentacji. Może to być Bitter, Strong Bitter, Mild, Brown Ale, Stout, Old Ale, Porter, RIS...
 12. Nie do końca, bo zakończeniu burzliwej pozwól drożdżom dofermentować i posprzątać. Jak już będziesz pewien, że piwo odfermentowało do końca to chmielisz na zimno. Nie chmieliłbym dłużej niż 5 dni.
 13. warka #51 English Porter (EP) Ekstrakt Pale Ale Bruntal 2x1,7kg Abbey 0,3kg Brown (460 EBC) 0,1kg Czekoladowy 0,1kg Melasa 0,1kg Chmiel: Marynka 30g (2018 / 6,5%ak) EKG 30g (2018 / 5,8%ak) Drożdże: FM10 O czym szumią wierzby (gęstwa) Chmielenie: Marynka 30g - 40' EKG 30g - 10' IBU: ~30 Warka 20l refermentacja: cukier 100g
×
×
 • Create New...