Jump to content

Jancewicz

Members
 • Content Count

  1073
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  2

Jancewicz last won the day on March 20

Jancewicz had the most liked content!

1 Follower

Piwowarstwo

 • Nazwa browaru
  Browar Jan Cewicz Dziszak
 • Rok założenia
  2013
 • Liczba warek
  średnio jedna na miesiąc
 • Miasto
  Wrocław / Dobrzykowice

Kontakt

 • Imię
  .
 • Strona www
  https://www.piwo.org/forums/topic/22630-browar-jan-cewicz-dziszak-z-ekstrakt%C3%B3w/

Recent Profile Visitors

1371 profile views
 1. W tak wysokiej temperaturze bardzo możliwe, że większość cukrów już została przerobiona. Co do s-04, w tak wysokich temperaturach potrafią dać paskudny efekt. Kup lepiej us-05.
 2. Zepsuć nie zepsuje ale może wyjść zbyt palony / zbyt karmelowy. Pytanie co to za ekstrakt i jaki ma skład. Jak już zamówiłeś to go wykorzystaj. Tragedii nie powinno być.
 3. Coopers był już zapewne nachmielony więc niepotrzebnie dodatkowo gotowałeś chmiel. Stąd ta goryczka... Dodaj ekstrakt jasny. Irish Stout Coopersa to dobry brewkit. Ma już w sobie odpowiednią ilość słodów ciemnych/palonych. Jest też już nachmielony więc chmielu nie dodawaj Gozdawę zdecydowanie odradzam. Coopers, Muntons są ok, kiedyś robiłem. Ten buldog też podobno nie jest zły, aczkolwiek nie robiłem go nigdy. Brewkity to są gotowce więc za wiele tam nie dodajesz. Ekstrakt słodowy jasny i koniec. Możesz ewentualnie je tuningować ale musisz to robić świadomie wiedząc co takiemu brewkitowi brakuje. Wtedy dopiero tuningujesz (np. wznacniesz goryczkę gotując chmiel, chmielisz na zimno na aromat, robisz steeping, minizacieranie itp, itd. Przede wszystkim zachowaj czystość procesu!!! Poczytaj materiały na forum na ten temat. Kolejna kluczowa sprawa - fermentacja, przede wszystkim jej temperatura. Poczytaj. Na forum są wszystkie potrzebne informacje.
 4. Mam na myśli włożenie do wanny szczelnie zamkniętego fermentora z ciepłą brzeczką i zalanie tego zimną wodą... Będzie dużo szybciej niż chłodzenie "powietrzem"
 5. Obie warki podobnie z tą różnicą, że pierwsza warka to był pewnie spory underpitching (drożdże prosto z fiolki) aczkolwiek fermentacja była bardzo burzliwa (sporo piany, itp). Kolejna już na gęstwie. Temperatury w obu warkach podobne: zadanie drożdży i pierwsza doba - 17C kolejne dwie doby - 18C kolejne 3 doby - 19C kolejne 5 dób - 20C i dodatkowo tydzień w temp. pokojowej (21-22C)
 6. Nie szybciej będzie jak wstawisz do wanny z zimną wodą? (no chyba, że nie masz wanny...)
 7. Po miesiącu pszenica na tych drożdżach wciąż przyjemnie bananowa. Piwko eleganckie. Na gęstwie robiłem dunkelweizena i fermentacja przebiegła dużo spokojniej, piany na 2-3 cm (w poprzedniej warce, zadane prosto z fiolki, wyszły na spacer). Nie wiem od czego to zależy ale piwo wyszło ponownie bardzo fajne, wciąż lekko bananowe ale już trochę mniej niż "bananowy Kubuś" w poprzedniej warce.
 8. Uwadniaj krócej, maksymalnie 20-30 minut. Dłuższe uwadnianie osłabia, a nawet zabija, drożdże.
 9. A to coś prawie na całej powierzchni to czasem nie zalążek kożuszka / piany? Wygląda jakby zaczęło coś się dziać.
 10. I pamiętaj na przyszłość - drożdże uwadniasz po schłodzeniu brzeczki!
 11. Trzeba, trzeba... nie spiesz się z butelkowaniem
 12. Dużo lepiej. Zacznij fermentować w piwnicy a po kilku dniach (tygodniu) przenieś do mieszkania
×
×
 • Create New...