Jump to content

piwochłon

Members
 • Content Count

  50
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

piwochłon last won the day on March 17

piwochłon had the most liked content!

About piwochłon

 • Birthday 02/28/1971

Piwowarstwo

 • Rok założenia
  2002
 • Liczba warek
  430
 • Miasto
  Gdańsk

Kontakt

 • Imię
  Krzysztof

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Ja się mocno spiąłem na konkurs i przygotowałem piwa najlepiej jak umiałem, ale dodatkowe parę tygodni leżakowania im nie zaszkodzi. Oby tylko zagrożenie minęło i bezpieczne sędziowanie było możliwe.
 2. Na ten konkurs przygotowałem 3 piwa, więc trzymam kciuki żeby odbył się bez problemów 🤞
 3. Dołączam się do podziękowań, szczególnie dla sędziów i organizatorów 👏
 4. Chyba efektowniej wygląda tabela wyników, w której mamy po 10 piw na kategorię - nawet gdy ostatnie piwo ma 18 pkt. Tabela z dwoma czy czterema piwami jest jakaś taka niekompletna. Wydaje mi się, że przedefiniowana została rola eliminacji. Kiedyś konkursy rozstrzygały się w finale, a eliminacje miały służyć zredukowaniu liczby piw w do ilości możliwej do oceny przez jury, czyli 10-12. Teraz z niektórych postów wynika, że w eliminacjach chodzi o odrzucenie piw, które nie mają szans na zwycięstwo czy choćby podium. Ale dla początkującego piwowara już miejsce w szóstce czy nawet dziesiątce może być odebrane jako sukces i może wpłynąć motywująco, zachęcając do wysyłania kolejnych piw na konkursy. Może powinniśmy zacząć dyskusję od źródła i zdefiniować jaka jest rola konkursów, eliminacji i finałów?
 5. Bardzo podoba mi się dominacja klasycznych stylów w tym konkursie (jak co roku zresztą). W innych konkursach coraz rzadziej taka klasyka występuje, a klasyczne lagery to w ogóle rzadkość. Na ten konkurs nawet nie muszę się specjalnie przygotowywać, bo koźlaka i lagera wiedeńskiego i tak warzę co roku.
 6. W nowej formule podobała mi się duża ilość klasycznych, znanych stylów. W poprzednich latach dominowały raczej niszowe lub nowofalowe style, które słabo znałem i miałem kłopot z wcelowaniem w nie. Ale niezaliczenie wyników do Pucharu PSPD mniej mi się podoba, bo warzę kilkanaście piw rocznie z czego prawie połowę z myślą o MP, więc szanse na przyzwoite miejsce w Pucharze miałbym nikłe. Ostatecznie głosowałbym za poprzednią formułą.
 7. Racja, to trzeba jakoś inaczej nazwać. Może coś w rodzaju "piwowar sklasyfikowany"?
 8. Pół żartem, pół serio chciałbym rzucić pod rozwagę pomysł przyznawania tytułów przez PSPD za osiągnięcia w konkursach. Przykładowo Piwowar II Kategorii, Piwowar I Kategorii i Mistrz Piwowar. Dajmy na to, że II kategorię zdobywało by się punktując w jakimś konkursie PSPD. A tytuł mistrza po wygraniu określonej liczby konkursów w ciągu np. 2 lat. Udział dużej liczby "mistrzów" podnosiłby rangę konkursu. Może chęć zdobycia wyższego tytułu zmotywowałaby niektórych piwowarów do wysyłania piw na konkursy?
 9. Wyrzucenie flagowego i najbardziej prestiżowego konkursu PSPD z pucharu PSPD byłoby dość kuriozalnym posunięciem. Poza tym czołówka klasyfikacji pucharu byłaby wtedy z pewnością słabiej reprezentowana na konkursie. Powrót do starej formuły można by rozważyć, ale wtedy należałoby wcześnie ogłaszać kategorie, żeby było dość czasu na zaplanowanie warzenia.
 10. Mam kłopot z regulaminem, a konkretnie z ostatnimi zmianami. W poprzedniej wersji, którą ściągnąłem 9 marca 11 punkt wyglądał tak: 11. Do konkursu należy dostarczyć minimum 3 butelki piwa o pojemności 0,5L lub 4 butelki o pojemności 0,33L. Butelki nie mogą mieć trwale naklejonych etykiet. Dopuszcza się etykiety zamocowane na butelce np. gumką lub oznaczenie na kapslu. W aktualnej wersji jest tak: 11. Do konkursu należy dostarczyć minimum 3 butelki piwa o pojemności 0,5L lub 4 butelki o pojemności 0,33L. 12.Butelki powinny być oznaczone etykietami wygenerowanymi przez system zgłoszeniowy, zamocowanymi taśmą bezbarwną. Wszelkie inne oznaczenia, w tym etykiety domowe i oznaczenia na kapslach, są niedopuszczalne. Piwo wysłałem zanim nowy regulamin się pojawił, więc kierowałem się poprzednim, umieszczając oznaczenie na kapslu. Czy to będzie traktowane jako złamanie regulaminu?
 11. Trafiłeś na małą awarię serwera Miałeś pecha, bo to trwało dosłownie 5 minut i już wszystko działa. Racja, już wszystko działa. Trochę się przestraszyłem
 12. Wszedłem dzisiaj na stronę konkursu https://konkursy.pspd.org.pl/ i przeczytałem tam, że rejestracja zgłoszeń jest już zamknięta i mozliwość wysyłki piwa jest również zamknięta. Czyżbym się spóźnił? Myślałem, że mam czas do 19 maja
 13. "Znawcy tematu" znają te kategorie od prawie roku, bo Słowacy zawsze je ogłaszają z rocznym wyprzedzeniem
 14. Szacunek budzi dokumentacja wysłana do uczestników. Oprócz metryczki również protokół pokonkursowy, szczegółowe tabele wyników, zdjęcia i inne. Pełen profesjonalizm!
 15. Wow, trzy moje ulubione style (Bock, Marcowe i IRA) Co roku je warzę, nawet gdy nie ma ich na konkursach.
×
×
 • Create New...