Skocz do zawartości

piwochłon

Members
 • Zawartość

  45
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

O piwochłon

 • Urodziny 28.02.1971

Piwowarstwo

 • Rok założenia
  2002
 • Liczba warek
  430
 • Miasto
  Gdańsk

Kontakt

 • Imię
  Krzysztof

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

 1. piwochłon

  XVI Mistrzostwa Polski Piwowarów Domowych - Grand Champion 2018

  W nowej formule podobała mi się duża ilość klasycznych, znanych stylów. W poprzednich latach dominowały raczej niszowe lub nowofalowe style, które słabo znałem i miałem kłopot z wcelowaniem w nie. Ale niezaliczenie wyników do Pucharu PSPD mniej mi się podoba, bo warzę kilkanaście piw rocznie z czego prawie połowę z myślą o MP, więc szanse na przyzwoite miejsce w Pucharze miałbym nikłe. Ostatecznie głosowałbym za poprzednią formułą.
 2. piwochłon

  Puchar PSPD

  Racja, to trzeba jakoś inaczej nazwać. Może coś w rodzaju "piwowar sklasyfikowany"?
 3. piwochłon

  Puchar PSPD

  Pół żartem, pół serio chciałbym rzucić pod rozwagę pomysł przyznawania tytułów przez PSPD za osiągnięcia w konkursach. Przykładowo Piwowar II Kategorii, Piwowar I Kategorii i Mistrz Piwowar. Dajmy na to, że II kategorię zdobywało by się punktując w jakimś konkursie PSPD. A tytuł mistrza po wygraniu określonej liczby konkursów w ciągu np. 2 lat. Udział dużej liczby "mistrzów" podnosiłby rangę konkursu. Może chęć zdobycia wyższego tytułu zmotywowałaby niektórych piwowarów do wysyłania piw na konkursy?
 4. piwochłon

  XVI Mistrzostwa Polski Piwowarów Domowych - Grand Champion 2018

  Wyrzucenie flagowego i najbardziej prestiżowego konkursu PSPD z pucharu PSPD byłoby dość kuriozalnym posunięciem. Poza tym czołówka klasyfikacji pucharu byłaby wtedy z pewnością słabiej reprezentowana na konkursie. Powrót do starej formuły można by rozważyć, ale wtedy należałoby wcześnie ogłaszać kategorie, żeby było dość czasu na zaplanowanie warzenia.
 5. piwochłon

  23-25 marca 2018, VII Szczeciński Konkurs Piw Domowych

  Mam kłopot z regulaminem, a konkretnie z ostatnimi zmianami. W poprzedniej wersji, którą ściągnąłem 9 marca 11 punkt wyglądał tak: 11. Do konkursu należy dostarczyć minimum 3 butelki piwa o pojemności 0,5L lub 4 butelki o pojemności 0,33L. Butelki nie mogą mieć trwale naklejonych etykiet. Dopuszcza się etykiety zamocowane na butelce np. gumką lub oznaczenie na kapslu. W aktualnej wersji jest tak: 11. Do konkursu należy dostarczyć minimum 3 butelki piwa o pojemności 0,5L lub 4 butelki o pojemności 0,33L. 12.Butelki powinny być oznaczone etykietami wygenerowanymi przez system zgłoszeniowy, zamocowanymi taśmą bezbarwną. Wszelkie inne oznaczenia, w tym etykiety domowe i oznaczenia na kapslach, są niedopuszczalne. Piwo wysłałem zanim nowy regulamin się pojawił, więc kierowałem się poprzednim, umieszczając oznaczenie na kapslu. Czy to będzie traktowane jako złamanie regulaminu?
 6. piwochłon

  XV Konkurs Piw Domowych PSPD 2017

  Trafiłeś na małą awarię serwera Miałeś pecha, bo to trwało dosłownie 5 minut i już wszystko działa. Racja, już wszystko działa. Trochę się przestraszyłem
 7. piwochłon

  XV Konkurs Piw Domowych PSPD 2017

  Wszedłem dzisiaj na stronę konkursu https://konkursy.pspd.org.pl/ i przeczytałem tam, że rejestracja zgłoszeń jest już zamknięta i mozliwość wysyłki piwa jest również zamknięta. Czyżbym się spóźnił? Myślałem, że mam czas do 19 maja
 8. piwochłon

  Biała Wrona Koszyce

  "Znawcy tematu" znają te kategorie od prawie roku, bo Słowacy zawsze je ogłaszają z rocznym wyprzedzeniem
 9. piwochłon

  9-10.09.2016 - IV Kłodzki Konkurs Piw Domowych

  Szacunek budzi dokumentacja wysłana do uczestników. Oprócz metryczki również protokół pokonkursowy, szczegółowe tabele wyników, zdjęcia i inne. Pełen profesjonalizm!
 10. piwochłon

  IV Międzynarodowy KPD Chorzów

  Wow, trzy moje ulubione style (Bock, Marcowe i IRA) Co roku je warzę, nawet gdy nie ma ich na konkursach.
 11. U mnie też własne potrzeby mają zazwyczaj priorytet i większość moich warek nie pasuje do konkursów, ale czasem udaje się połączyć jedno z drugim. W tym roku nie wysłałem swojego portera do Cieszyna, bo nie oparłem się pokusie doprawienia go suską sechlońską
 12. Fajnie byłoby, gdyby obok głownej kategorii pojawiły się w konkursie kategorie obejmujące różne wariacje na temat tego stylu, np. porter z dodatkiem suski sechlońskiej czy innych owoców, porter imperialny, może cofee baltic porter albo podobne. Ostatnio zasmakowałem w porterach z dodatkiem suski sechlońskiej i mam dylemat, czy uwarzyć w tym sezonie porter na konkurs czy do własnej konsumpcji.
 13. piwochłon

  20.3.2016 -V Szczeciński Konkurs Piw Domowych

  A propos niespodzianek w metryczkach, kilka razy w zeszłym sezonie zdarzyło mi się dostać ocenę wskazującą na zakażenie piwa, z czym absolutnie się nie zgadzałem. Ale po jakimś czasie, gdy piwo postało dłużej i infekcja miała szanse się rozwinąć, przyznałem sędziom rację. Może być tak, że we własnym piwie, trzymanym w lodówce, infekcja nie jest jeszcze wyczuwalna, ale gry piwo wytrzęsie się w transporcie i ogrzeje dochodzi do przyspieszonego rozwoju tejże infekcji i sędziowie ją zauważą.
 14. piwochłon

  2016 Biała wrona (Biela vrana)

  Tak na marginesie, biela vrana nie znaczy "biała wrona" tylko "biały kruk". Właśnie się dowiedziałem, ku swojemu rozbawieniu
 15. piwochłon

  20.03.2016 - III Łódzki Konkurs Piw Domowych

  Kurczę, fajne kategorie (takie dość konserwatywne, bez kwasów, wędzonek i innych udziwnień), ale nie dam rady nic uwarzyć bez rewolucji w planie warzenia, na którą jest za późno. Gdybym wcześniej wiedział to uwarzyłbym co najmniej Monachijskie Ciemne, a może i wszystkie trzy kategorie.
×