Skocz do zawartości

piwochłon

Members
 • Zawartość

  41
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

O piwochłon

 • Urodziny 28.02.1971

Piwowarstwo

 • Rok założenia
  2002
 • Liczba warek
  430
 • Miasto
  Gdańsk

Kontakt

 • Imię
  Krzysztof
 1. 23-25 marca 2018, VII Szczeciński Konkurs Piw Domowych

  Mam kłopot z regulaminem, a konkretnie z ostatnimi zmianami. W poprzedniej wersji, którą ściągnąłem 9 marca 11 punkt wyglądał tak: 11. Do konkursu należy dostarczyć minimum 3 butelki piwa o pojemności 0,5L lub 4 butelki o pojemności 0,33L. Butelki nie mogą mieć trwale naklejonych etykiet. Dopuszcza się etykiety zamocowane na butelce np. gumką lub oznaczenie na kapslu. W aktualnej wersji jest tak: 11. Do konkursu należy dostarczyć minimum 3 butelki piwa o pojemności 0,5L lub 4 butelki o pojemności 0,33L. 12.Butelki powinny być oznaczone etykietami wygenerowanymi przez system zgłoszeniowy, zamocowanymi taśmą bezbarwną. Wszelkie inne oznaczenia, w tym etykiety domowe i oznaczenia na kapslach, są niedopuszczalne. Piwo wysłałem zanim nowy regulamin się pojawił, więc kierowałem się poprzednim, umieszczając oznaczenie na kapslu. Czy to będzie traktowane jako złamanie regulaminu?
 2. XV Konkurs Piw Domowych PSPD 2017

  Trafiłeś na małą awarię serwera Miałeś pecha, bo to trwało dosłownie 5 minut i już wszystko działa. Racja, już wszystko działa. Trochę się przestraszyłem
 3. XV Konkurs Piw Domowych PSPD 2017

  Wszedłem dzisiaj na stronę konkursu https://konkursy.pspd.org.pl/ i przeczytałem tam, że rejestracja zgłoszeń jest już zamknięta i mozliwość wysyłki piwa jest również zamknięta. Czyżbym się spóźnił? Myślałem, że mam czas do 19 maja
 4. Biała Wrona Koszyce

  "Znawcy tematu" znają te kategorie od prawie roku, bo Słowacy zawsze je ogłaszają z rocznym wyprzedzeniem
 5. 9-10.09.2016 - IV Kłodzki Konkurs Piw Domowych

  Szacunek budzi dokumentacja wysłana do uczestników. Oprócz metryczki również protokół pokonkursowy, szczegółowe tabele wyników, zdjęcia i inne. Pełen profesjonalizm!
 6. IV Międzynarodowy KPD Chorzów

  Wow, trzy moje ulubione style (Bock, Marcowe i IRA) Co roku je warzę, nawet gdy nie ma ich na konkursach.
 7. U mnie też własne potrzeby mają zazwyczaj priorytet i większość moich warek nie pasuje do konkursów, ale czasem udaje się połączyć jedno z drugim. W tym roku nie wysłałem swojego portera do Cieszyna, bo nie oparłem się pokusie doprawienia go suską sechlońską
 8. Fajnie byłoby, gdyby obok głownej kategorii pojawiły się w konkursie kategorie obejmujące różne wariacje na temat tego stylu, np. porter z dodatkiem suski sechlońskiej czy innych owoców, porter imperialny, może cofee baltic porter albo podobne. Ostatnio zasmakowałem w porterach z dodatkiem suski sechlońskiej i mam dylemat, czy uwarzyć w tym sezonie porter na konkurs czy do własnej konsumpcji.
 9. 20.3.2016 -V Szczeciński Konkurs Piw Domowych

  A propos niespodzianek w metryczkach, kilka razy w zeszłym sezonie zdarzyło mi się dostać ocenę wskazującą na zakażenie piwa, z czym absolutnie się nie zgadzałem. Ale po jakimś czasie, gdy piwo postało dłużej i infekcja miała szanse się rozwinąć, przyznałem sędziom rację. Może być tak, że we własnym piwie, trzymanym w lodówce, infekcja nie jest jeszcze wyczuwalna, ale gry piwo wytrzęsie się w transporcie i ogrzeje dochodzi do przyspieszonego rozwoju tejże infekcji i sędziowie ją zauważą.
 10. 2016 Biała wrona (Biela vrana)

  Tak na marginesie, biela vrana nie znaczy "biała wrona" tylko "biały kruk". Właśnie się dowiedziałem, ku swojemu rozbawieniu
 11. 20.03.2016 - III Łódzki Konkurs Piw Domowych

  Kurczę, fajne kategorie (takie dość konserwatywne, bez kwasów, wędzonek i innych udziwnień), ale nie dam rady nic uwarzyć bez rewolucji w planie warzenia, na którą jest za późno. Gdybym wcześniej wiedział to uwarzyłbym co najmniej Monachijskie Ciemne, a może i wszystkie trzy kategorie.
 12. Miałem przynajmniej jeden przypadek, którego nie potrafię wytłumaczyć inaczej niż pomyłką przy kodowaniu próbek, bo niezależnie od kwalifikacji, wrażliwości sensorycznej czy stanu psychofizycznego sędziów nie dało się w tym piwie stwierdzić cech wyszczególnionych w metryczce (a były tam one bardzo wyraźnie zaznaczone). Gdybym był organizatorem to chciałbym mieć taki automatyczny system kodowania, choćby dla własnej wygody.
 13. Zastanawiam się, czy nie dałoby się zrobić systemu wykluczającego pomyłki przy kodowaniu próbek. Np. piwowar przy rejestracji online do konkursu otrzymywałby z systemu kod piwa (nieznany sędziom oczywiście), który sam naklejałby na butelkę.
 14. Błona na piwie podczas chmielenia

  Nie wiem co to dokładnie jest, ale zdarza się dość często i niczym nie grozi. Gorzej, gdyby to była taka błona jak na ogórkach kiszonych.
 15. Uważajcie na chmiele do lambików. Ja kupiłem chmiel, który był zatytułowany "chmiel do lambików", ale to była mocno goryczkowa odmiana Magnum i na dodatek granulat. Taki chmiel nigdy porządnie nie zwietrzeje. W rezultacie mój lambic pod wzgedem goryczki może konkurować z Sharkiem. Lepiej kupić jakiś normalny chmiel aromatyczny w szyszkach, który ma ze 2% alfakwasów.
×