Jump to content

khan

Members
 • Content Count

  3
 • Joined

 • Last visited

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. khan

  khan

 2. Witam, mam pewne doświadczenia z tymi drożdżami. Wykonałem na nich 6 warek (zawsze warzę po 2 warki, więc na 6 warek 2 razy zbierałem gęstwę). Jedno co mogę o nich napisać to to, że to są to najżarłoczniejsze z wszystkich drożdży jakie miałem. #24 Belgijskie Pale Ale z 12blg odfermentował do 1,5 blg (świeże drożdże 1/2 porcji - 25l brzeczki) #25 Belgijskie Speciality z 15blg odfermentował do 2,5 blg (świeże drożdże 1/2 porcji - 25l brzeczki) #26 Klasztorniak Dubbel z 18blg odfermentował do 0,5 blg (gęstwa) #27 Przekręcony Dubbel z 17blg odfermentował do 0,5 blg (gęstwa) #28 TRIPEL z 21blg odfermentował do 0 blg (gęstwa) #29 Witbier z 11blg odfermentował do 0 blg (gęstwa) O smakach i aromatach nie pisze... mi i znajomym smakuje:)
 3. OK... ale skąd wziąść te dane (ekstraktywność w % czy inaczej... ) słodów które kupujemy w "naszych" sklepach internetowych?? Dla przykładu podaję: http://www.homebrewing.pl/slod-karmelowy-ciemny-special-belgia-05kg-p-340.html w zasadzie z informacji o słodzie jest tylko kolor EBC.
 4. Witam, mam problem z wpisaniem do bazy danych słodów, których używam. a mianowicie mam problem z określeniem "Ekstraktu" słodu. Np. German pilsener - ekstrakt: 1.038, German Munich - 1.037, special B - 1.030. Jak kupuję słód to mam określony kolor EBC i po przeliczeniu na SRM wpisuję do bazy danych i wszystko jest jasne .. ale skąd wziąść ekstrakt?? Jakby ktoś miał sprawdzoną i aktualną i w miarę aktualną bazę danych słodów, chmielów, i innych dodatków to byłbym wdzięczny zaoszczędzi to sporo roboty.
×
×
 • Create New...