Jump to content

Darek

Members
 • Content Count

  17
 • Joined

 • Last visited

Kontakt

 • Imię
  Darek

Piwowarstwo

 • Miasto
  Gdańsk
 1. Około 26 litrów wody na 11 kilo zasypu
 2. Robiłem RIS-a 27 BLG w tamtym roku, tydzień temu 25,5 BLG, 11kg zasypu, podgrzew do 78 st.C, wysładzane wodą o temperaturze ok 76 st.C. W obu piwach nie miałem problemu filtrując na wężyku z oplotu, filtracja zajęła mi około godziny, nie wiem jak to robicie że zajmuje to wam tak dużo czasu.
 3. Zacieraj to bardziej wytrawnie, przy takim blg i tak zostaną Ci jakieś cukry.
 4. Wczoraj dotarły całe i zdrowe. Dzięki
 5. Czyż byś pracował w Secespolu?
 6. Przepraszam, w tej ilosci tekstu nie zaauważyłem. Co do fermentacji cichej, najlepiej wykonuj pomiar balingomierzem i nie bedziesz musiał obawiać się granatów.
 7. 1. Zaopatrz się w filtrator z oplotu popularny "sracz wężyk" to już jeden temat będziesz miał z głowy, wprawdzie nigdy nie wspomnianego przez Ciebie sposobu filtracji, ale opinie jakie słyszałem sa lipne 2. Na pomyłki przy chmieleniu nie mam rady, poprostu uważaj 3. OXI lub inny środek kup sobie w jakimś sklepie internetowym lub alegro, najlepiej większą ilość, w pilnej potrzebie zawsze możesz użyć np. spirytusu aby odkazić wężyk etc.... 4. Fermentacja - nie napisałeś jakie piwo robiłeś, ile BLG, jakie drożdze, w jakiej temperaturze zadałes drożdze i w jakiej fermentowałeś. Tak czy siak sko
 8. Problemem jest to, że nie mam umiejętności spawalniczych (i sprzętu) co by do wywierconych otworów na stałe przymocować kranik i termometr. Chyba, że są inne sposoby montażu, przeszukam forum dokształcę się. W zasadzie nie myślałem o grzałce elektrycznej, chciałem używać taboretu gazowego. Jak narazie pomysł zakupu w/w gotowego sprzętu zawisł w powietrzu, ogłoszeniodawca w tej chwili nie wykonuje kadzi z kega. Więc prawdopodobnie pozostanę przy moim garnku 30 l, lub wpadnę na jakiś szalony pomysł. Dam znać. A jak Najwyższy Piwowar, Stwórca Słodów i Chmieli pozwoli by pi
 9. Daj znać, jak sytuacja bedzie się rozwijać, jestem ciekaw efektu końcowego. Swoją drogą, jeśli daj Boże piwo wyjdzie smaczne to warka raczej niemożliwa do powtórzenia, za dużo zmiennych i kombinowania:)
 10. 10,5 l brzeczki - jedna saszetka wystarczy, z zacieraniem faktcznie pokombinowałeś, nie jestem super ekspertem z ponad 200 warkami na koncie (mój dorobek jest znacznie, znacznie mniejszy) ale nawet przy takim zacieraniu moim zdaniem powinno zejść trochę niżej. Zrób jak mówiłem, zabełtaj wiadrem aby ruszyć drożdze i podnieś temperaturę o 2-3 stopnie, może coś dojedzą, jeśli nie, to bedziesz miał słodkiego RIS'a - ja akurat lubię słodkawe:)
 11. 1. S-04 wprawdzie nie odfermentowują za głęboko ale 11Blg z 25 początkowych to trochę sporo jak na mój gust, podnieś im trochę temperaturę i zabełtaj wiadrem, może jeszcze coś zjedzą. Jak zacierałeś? to ma duże znaczenie. 2. Co do ceny, to keg bez niczego możesz kupić za 110-120 zł, ten o którym piszesz, jest już "obrobiony". Czy 320 zł to dużo? Myślę że cena jest do przełknięcia. Czy będzie rdzewiał? To kwasówka, więc nie będzie, dodatkowo po pewnym czasie może służyć jako podstawa do jakiejś większej rozbudowy (grzałki, fałszywe dno etc..)
 12. Ok, edytowałem Carafę II na Carafę Special II i dałem ją na ostatnie 5 min. Co dokładniej wniesie mi palony jeczmień? Pytanie może wydac się błache, ale to moja 9 warka więc mam jeszcze mało doświadczenia.
 13. Witam, chcę uważyć stouta, za palonością nie przepadam, za to chciał bym wyraźnie czuć czekoladę, zmajstrowałem sobie taki zasyp: 4kg Pale Ale 0,5 Monachijski I 0,4 czekoladowy pszeniczny 0,2 Carafa Special II - na ostatnie 5 min 0,4 kg płatki jęczmienne Chmiele: 30 g Marynka 60 min 30 g Lubelski 5 min Drożdze: FM Irlandzkie ciemności Zacieranie : 30 min 65 st.C 40 min 72 st.C Czy wyjdzie mi to co zamierzam? A jeśli nie, to jakie zmiany wprowadzić?
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.