Jump to content

filippo2

Members
 • Content Count

  37
 • Joined

 • Last visited

Piwowarstwo

 • Liczba warek
  50
 • Miasto
  Kraków
 1. Mam pytanie, czy ktoś z Was chmielił na aromat piwo podczas butelkowania ? Tj herbatką chmielową ? Czy ktoś zna efekty ?
 2. Czy ktoś z was chmielił na aromat piwo podczas butelkowania ? Tj herbatką chmielową ?
 3. Chciałem się podzielić bardzo dziwnym spostrzeżeniami. W niedzielę ważyłem polska APA, zasyp miałem w stosunku 2,5 l /kg słodu plus trochę płatków jęczniennych, warzę w lodowce. Po godzinie zacierania próba jodowa była pozytywna, później po 1,5 h tak samo, więc potrzymałem jeszcze trochę do ok 2 h i nadal bez zmian. Do próby materiał brałem z powierzchni zacieru. Zacieranie na lenia 67 stopni Następnie upuściłem trochę brzeczki przez kranik (mam w lodówce) i tam próba jodowa negatywna wyszła. Po wysładzaniu BLG wskazywało 12 - czyli na tyle na ile celowałem Po chmieleniu i chłodz
 4. Mam pytanie odnośnie mieszadła z zasilacza do kompa, czy regulacja obrotów jest niezbędna ? Czy może być taka jaką osiągamy za pomocą zasilacza czy jest zbyt wysoka ?
 5. A w jakiej temperaturze otoczenia najlepiej jest fermentować IPA ? Wiem, że podczas burzliwej, temperatura brzeczki się podnosi o kilka stopni. Jak robicie ?
 6. A kiedy dodaje się cukier ? Na koniec chmielenia ?
 7. Po 4 tygodniach pywko się nagazowało
 8. Bardzo dziękuję za odpowiedzi , będę zbierał swoją pierwszą gęstwę
 9. A wcześniej gęstwa po prostu stała w lodówce w słoiku ? jak długo ?
 10. A czy jeśli zbiorę zbiorę gęstwę i a później przed dniem kiedy będę miał zadawać drożdże przemyje je wodą to należy robić starter, czy taką gęstwę bezpośrednio zadawać do brzeczki ? I czy gęstwa może stać ponad miesiąc w lodówce, jeśli niby jest napisane, że drożdże po każdym tygodniu tracą 25% żywych drożdży ?
 11. Szukałem na form, ale nie znalazłem. Czy robi się starter do drożdży suchych, czy tylko dehydratyzuje ?
 12. I ile to może trwać ? Piwo 3 tygodnie leżakuje. Nie było różnicy pomiędzy piwem 2 tygodniowym a 3.
 13. Przy dawce 4g na butelkę należałoby się spodziewać mocnego nagazowania, bardzo mocnego. Może jednak refermentacja nie poszła jak należy? A czy, może mieć na to wpływ np. glukoza która była wilgotna ? Miejsce w którym ja trzymałem mogło mieć trochę wilgoci.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.