Jump to content

Jazzman108

Members
 • Content Count

  35
 • Joined

 • Last visited

 1. Ja robiłem coś takiego Ekstrakt słodowy WES jasny ? 1,7kg Ekstrakt słodowy WES bursztynowy ? 1,7kg Słód karmelowy jasny Strzegom - 0.5kg Słód czekoladowy Litovel - 125g Chmiel goryczkowy Marynka ? 30g(granulat) Chmiel aromatyczny Lubelski ? 30g(granulat) Drożdże górnej fermentacji Safale US-05 Słody wyparzyłem w wodzie o temp.ok. 65-70°C przez 25-30min. Puki co było to moje najlepsze piwko. (pierwsze zacierane dopiero co w butelkach). Miało 12,5°Blg .
 2. U mnie piany zbyt dużej nie ma jutro °Blg zmierzę.
 3. Wczoraj też to piwko robiłem Dzisiaj już ładnie fermentuje, wszyło Ci przepisowe 12°Blg ? Mi wyszło 20l 13°Blg Pozdr.
 4. Dzisiaj robiłem Stouta i poszło bez żadnych problemów Nie wiem co mogło być nie tak w tym Grodziskim.
 5. Powstaje więc pytanie czy gdzieś w okolicach Gorzowa jest piwowar chętny do podzielenia się wiedzą ?
 6. W trakcie robienia wydawało mi się, że dość. Może jednak niewystarczająco
 7. Grzałem na taborecie gazowym.
 8. A z tym filtratorem to szkoda gadać... Miało to być pierwsze zacierane piwko więc coś miało prawo się nie udać. Najważniejsze, że mam już jak zacierać. Nowy filtrator to kwestia paru dni. W niedzielę planuje zrobić sotuta i mam nadzieje, że nie będzie z tym problemów.
 9. Było to Grodziskie z zestawu BA. 40°C - wsypane słody 37°C - 20min 50°C - 20min 70°C - 30min 75°C - 30min Napisałem to z głowy więc mogą być jakieś różnice.
 10. grzechu_k kropię próbkę jodowym wskaźnikiem skrobi i od razu próbka robi się fioletowa.
 11. Witam, zacierałem dziś Grodziskie i za cholere nie chciała się skrobia rozłożyć. Jak na białym talerzyku miałem zacier i skrapiałem go wskaźnikiem skrobi to kolor robił się fioletowy jednak gdy obie ciecze się wymieszałem kolor wracał do normy. Zacierałem 1,5h ponad czas podany w instrukcji ! Postanowiłem to jednak ciągnąć dalej(było już tylko gorzej). Filtrator trafił szlag i warka poszła się... Mógłby mi ktoś napisać jak poprawnie zrobić próbę jodową ? Zacier mam tylko skropić czy wymieszać z wskaźnikiem skrobi ?
 12. Gratuluję pierwszej warki Bierz się za zacieranie
 13. Też używam butelek po Okocimie i żadnych problemów nie zauważyłem. Myślę, że to szkło nie jest aż tak słabe jak nam się wydaje.
 14. Zapomniałem napisać że chmieli było po 30g(granulat) na początek cały goryczkowy i 1/2 aromatycznego, reszta aromatycznego na ostanie 15-10min. goryczka wyszła wyraźna, więc możesz użyć mniejszej ilości chmielu. Pozdr.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.