Jump to content

krzat

Members
 • Content Count

  15
 • Joined

 • Last visited

Recent Profile Visitors

216 profile views
 1. Heh, 2 kompletnie przeciwstawne komentarze. Nie wiedzę powodu dlaczego nie. Jedyna różnica to wyższe ciśnienie. Jak nie chcesz petów (dziwne wymaganie, w końcu fermzilla jest petem) to możesz zrobić/kupić napełniacz do butelek szklanych. Kosz oczywiście będzie większy. Zapewne miałeś na myśli kompensator. Miałem do czynienia z kegami i jedyne co dałoby się tak zabutelkować w temperaturze pokojowej to pianę.
 2. Nie mam jeszcze fermzilli ale chyba kupię. Znalazłem już dobry, mega prosty patent na butelkowanie PETów: Oraz dobry patent na chmielenie na zimno przy użyciu magnesów: https://www.homebrewtalk.com/threads/fermzilla-and-dry-hopping.672392/post-9050472 Zamierzam fermentować w piwnicy bez prądu. Gdy piwo będzie gotowe to będę sobie je rozlewał w ramach potrzeb do PETów i chłodził je w lodówce.
 3. 1g na 20l do syropu przy butelkowaniu. Tutaj dali nawet 3g bez wyczuwalnej róznicy: http://brulosophy.com/2020/04/06/impact-higher-dosage-rates-of-sodium-metabisulfite-smb-have-on-beer-character-exbeeriment-results/ Hmm, może warto dodać oba dla mocniejszego efektu...
 4. Odkopię temat, ale od kilku warek (mocno chmielonych) stosuję jako przeciwutleniacz pirosiarczyn sodu i jestem bardzo zadowolony. W końcu mogę wypić całą warkę - wcześniej co tydzień było czuć stopniową degradację. Polecam mocno, jak dla mnie obowiązkowy dodatek.
 5. Trochę słabo wygląda ale działa. Sposób dostawy: Poczta Polska Koszt dostawy: 10 Stan: nowy Oceń stan: 3
 6. Sprzedam cały sprzęt do kegowania. Chciałbym sprzedać wszystko naraz, z odbiorem osobistym (okolice Rzeszowa) albo np. wysyłką przez clicktrans.pl . Lodówka na dwa kegi (LIEBHERR T1710): porządna i cicha, ale wymaga trochę poprawek 360zł Butla 70zł Pojedyńczy reduktor (trochę sfatygowany) 70zł Kegi cornelius 3 x 120zł Przewody i złączki na dwa kegi - 80zł Krany srebrne - 2 x 80zł Razem: 1100zł Proszę nie pytać o kupno pojedynczych rzeczy, jeśli będzie taka możliwość to poinformuję. Zdjęcia: http://imgur.com/a/f4L0M Sposób dostawy: Odbiór osobisty Koszt dostawy: 0 Stan: używany EDIT:
 7. Krany używane parę miesięcy. Cena za sztukę. Sposób dostawy: Poczta Polska Koszt dostawy: 11 Stan: używany Oceń stan: 4,5
 8. Mam kran, ale bez nakrętek, więc nie mogę przykręcić go do drzwi.
 9. http://jarexsc.pl/ Moje zamówienie miało numer 105, więc chyba nie mają dużego ruchu. Reduktor był w bardzo dobrej cenie, do tego przyszedł z szybkozłączką zamiast nypla (pewnie zależy od egzemplarza). Poza tym mają przewody i złączki.
 10. Owszem, o tym pisałem we wcześniejszym poście. Przykładowy build z oddzielną komorą: http://www.digitalpeer.com/blog/brewing-fermentation-chamber-build Tutaj komora wewnątrz kegeratora/keezera: https://www.youtube.com/watch?v=6x3ZFQt5Elc https://www.reddit.com/r/Homebrewing/comments/2qrefg/i_finally_finished_my_fermentation_chamber/ Ten ostatni link wygląda ciekawie, ale nie mam pojęcia czy zadziała z pierwszą lepszą lodówką.
 11. Jeśli grzanie wpłynęłoby w niewielkim stopniu na pracę spreżarki (np. 10sekund/h więcej) to czemu nie? Inny patent jaki widziałem to zbudowanie skrzynki styropianowej, wywiercenie dziur w lodówce i wstawienie tam wentylatorów wymuszających obieg. Tutaj nie wiem czy lodówka utrzyma potrzebną temperaturę do cold crashingu. Prawdopodobnie wypróbuję ten sposób i jak nie wyjdzie to dokupię drugą tak jak Łukasz. EDIT: chociaż w sumie to można cold crash zrobić w kegu, w takim razie nie będzie problemu mieć 18°C w styropianie.
 12. Czy ktoś próbował połączyć kegerator i komorę fermentacyjną w jednej lodówce? Myślałem nad kupieniem lodówki wysokiej na 140 cm i zrobieniem czegoś takiego: - na dole byłyby standardowo kegi - na górze zbudowałbym komorę fermentacyjną ze styropianu Do fermentacji ale'ów mógłbym dołożyć kabel grzewczy. Nie wiem tylko czy te kilka cm styropianu wystarczyłoby do utrzymania różnicy temperatur.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.