Jump to content

rbk

Members
 • Content Count

  12
 • Joined

 • Last visited

About rbk

 • Birthday 11/21/1987

Piwowarstwo

 • Rok założenia
  2015
 • Liczba warek
  10
 • Miasto
  Rzeszów

Kontakt

 • Imię
  Krystian

Recent Profile Visitors

427 profile views
 1. rbk

  rbk

 2. Może termometr źle pokazuje i zacierałeś w zbyt wysokiej temperaturze?
 3. rbk

  American Barleywine

  I wyszło super, piękna głęboko czerwona barwa i dużo aromatów typowych dla BW. Tylko należałoby dodać, że samo gotowanie trwało 4h co chyba może być poniekąd uznane za ekwiwalent dodatku słodów karmelowych. Planuje gotować 3h. W takim razie ograniczę karmele do minimum, ewentualnie całkiem je wyeliminuję.
 4. rbk

  American Barleywine

  Dzięki za odpowiedź. Z chmieleniem faktycznie zbyt komplikuje sobie życie. Rozbije to na max 4 porcje. Odnośnie ilości chmielu dorzucę więcej, żeby dobić do około 80. Karmele pewnie też lekko ograniczę.
 5. Mam w planach uwarzenie w następnych tygodniach American Barley Wine. Mam prośbę o weryfikację receptury: American Barleywine Zasyp: 8,5kg - Słodownia Strzegom - pale ale 0,5kg - Castle Malting - Crystal 150 EBC 0,5kg - Słodownia Strzegom - karmelowy 30 0,5kg - Słodownia Strzegom - wiedeński Chmielenie: 20g - Chinook - 60' 15g - Amarillo - 60' 15g - Cascade - 40' 15g - Chinook - 20' 20g - Amarillo - 15' 15g - Cascade - 15' 15g - Chinook - 10' 15g - Amarillo - 0' 20g - Cascade - 0' Drożdże: FM52 - Amerykański Sen - Gęstwa (drugie pokolenie po Mosaic IPA 14,2brx) Zacieranie: 63C - 3
 6. Czym mierzyłeś poziom cukru?
 7. Tak się czasami dzieje właśnie po mchu. Gęstwa jest wtedy jak najbardziej ok i można ją użyć ponownie.
 8. Dodawałeś może mchu? Miałem identyczną dwa razy i dodawałem do kolejnych piw - brak żadnych problemów.
 9. 1. Butelki możesz umyć wcześniej, piekarnik odpuść za dużo roboty. Zrób sobie roztwór z piro i wodą do jakiegoś spryskiwacza. W dzień butelkowania psiknij do każdej butelki parę razy i tuż przed butelkowaniem możesz lekko opłukać jeszcze każdą butelke. 2. Zlej na weekendzie za tydzień. 3. Tydzień w pokojowej powinno wystarczyć, później do piwnicy. 4. Najlepiej jakbyś miał drugi fermentor, rozpuścił cukier z wodą, zagotował i przelał wszystko do drugiego a dopiero później do butelek. Tu http://hbd.org/cgi-bin/recipator/recipator/carbonation.htmlpoliczysz ile cukru potrzebujesz. 5g to za dużo
 10. No i przefiltrowało "jako tako" W naszych przypadkach i zastosowaniach w większości nie pończocha/firanka/sracz wężyk filtrują tylko złoża odkładające się na nich. Masz na myśli filtracje przed gotowaniem?
 11. Też firana I tu podejrzewam nasz problem. Jedno zacierałem na wytrawnie, drugie bardziej na słodko. Jeden dolniak, drugi górniak. Następną warkę planuje już z normalną filtracją i wysładzaniem. Mam nadzieje, że to coś pomoże.
 12. W takim razie to nie drożdże A jak zacierałeś? W moich dwóch przypadkach zacierałem w worku. Przy czym chłodziłem w garze, później dekantowałem do przez wężyk do fermentora, drożdże i do piwnicy. Po paru godzinach utworzyła się podobna warstwa (trochę mniejsza). Podejrzewam, że to jest to samo co u Ciebie.
 13. A czy to nie są przypadkiem drożdże? Też mialem coś takiego ostatnio 2 razy. Jak tylko fermentacja ruszyła, całość poszła do góry.
 14. rbk

  Cześć!

  Witam wszystkich, Co prawda zarejestrowałem się na forum ponad 3 miesiące temu, lecz jeszcze nie miałem okazji nic napisać. Jestem właśnie po czwartej warce, pierwsza z zacieraniem. Dobra okazja, aby w końcu się ujawnić
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.