Jump to content

canissapiens

Members
 • Content Count

  15
 • Joined

 • Last visited

 1. Jak drobna jest ta siatka, czy zatrzymuje również ten najdrobniejszy pył z granulatu? Czy nadaje się do filtracji po chmieleniu na zimno?
 2. Nie, i większa część chmielin zostaje na dnie - kran jest ok. 1.5cm nad dnem. Dopiero na koniec, gdy przechylam garnek, schodzi ich dużo do filtra - nadal kran się nie zatyka.
 3. 1. Grawitacyjnie. 2. Trochę poniżej 1l/min. Robię ograniczenie na przepływie (zatyczka na wężyku z otworkiem wywierconym wiertłem fi 2.4mm), bo jednocześnie chłodzę brzeczkę.
 4. Wiem, że temat sprzed dwóch lat, ale co nowy pomysł, to nowy pomysł. Mój filtrator wygląda tak: Filtr mocowany jest do kociołka na śrubunek więc dokręcam go dopiero po gotowaniu - nie przeszkadza. Odbiór przefiltrowanej brzeczki jest przedłużony aż do dołu obudowy więc na końcu schodzi wszystko. Do filtracji na oryginalny filtr siatkowy naciągam - po zdjęciu zaślepek - jeszcze pończochę, która robi za pierwszą instancję. Pończochę trzymają założone zaślepki. Filtrowana jest gorąca brzeczka, później jest wymiennik płytowy. Brzeczka jest klarowna, zatrzymywane są również syfy białkowe.
 5. 1. złączki na wężyk można kupić w sklepach z pneumatyką siłową. 2. złączki można pozyskać rozbierając sraczwężyka 1/2". 3. do wody polecam użyć złączek ogrodowych. 4. na wylocie brzeczki dobrze zainstalować trójnik z termometrem (http://allegro.pl/rozgaleznik-trojnik-pneumatyczny-1-2-w-z-wlochy-i5597079388.html - polecam taki, bo ma gwinty we właściwej konfiguracji) P.S. Jak tu wlepić zdjęcie, bo z tą galerią to jakiś kiepski patent.
 6. Wiecie co, dla mnie te dwa ostatnie, czyli Beer Brew 60 i Klarstein to są takie kociołki z Liedla, tylko za większe pieniądze. No może ten pierwszy jest trochę większy. I możliwość regulacji temperatury z dokładnością +/- 2C. No bez jaj. Oraz 2500W grzałki bez mieszadła? Przypalenie murowane przy trochę gęściejszym zacierze. Bez, praktycznie żadnego osprzętu. No bo chłodnicę można sobie w Polsce dokupić osobno. Za stówę. Dziękuję.
 7. Butelkowałem dunkelweizena na tych drożdżach tydzień temu. Wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują, że piana będzie kiepska. Za tydzień napiszę, jak jest.
 8. Mam na imię Mirek. Ongiś warzyłem. Popełniłem 19 warek i lekarz zabronił konsumpcji. Teraz, po 10 latach wracam do procederu. By nie ulegać obecnym modom (wszyscy warzą AIPA-y) zacznę mój come back od stouta. Kiedyś moje stouty zdobywały dobre opinie. Później jakiś Belg. Ale póki gorąc zrobię jeszcze miodek - trójniaczek z pomarańczami. Taki mam pomysł. Pozdrawiam, Mirek
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.