Jump to content

jkx6

Members
 • Content Count

  368
 • Joined

 • Last visited

1 Follower

About jkx6

 • Birthday 05/11/1993

Piwowarstwo

 • Nazwa browaru
  Browar Brodatego Grubaska
 • Rok założenia
  2015
 • Liczba warek
  20
 • Miasto
  Mnichowice/Wrocław

Kontakt

 • Imię
  Jarek

Recent Profile Visitors

1112 profile views
 1. Z tego co piszesz to prawie 1/5 tego mniejszego fermentora to drożdże. Tak duża ilość drożdży zdecydowanie może być wyczuwalna w gotowym piwie. Po zakończeniu fermentacji zrób coldcrash, może pomoże.
 2. Dolna fermentacja jest zdecydowanie wolniejsza i mniej spektakularna niż górna. Piana będzie mniej obfita i pojawi się później. Obserwuj fermentator. Ruch w rurce, wydęcie pokrywy, wzrost temperatury, osad drożdżowy na dnie zbiornika (jak masz przejrzysty).
 3. Użyj 2 paczek uwodnionych drożdży zadanych do brzeczki w temperaturze fermentacji. Jeżeli masz możliwość kontrować telewizję temperaturę to najlepsza dla tych drożdży będzie temp. otoczenia pomiędzy 10 a 12 st. C. Czas fermentacji dolnej jest zdecydowanie dłuższy niż górnej i na Twoim miejscu dał bym sobie spokój na 4 tygodnie. Niech drożdże pracują. Na początek najłatwiej będzie Ci zamknąć szczelnie wieko wraz z rurką fermentacyjną do której wklej alkohol lub starsan. Nie przelewaj tego piwa jeżeli nie zbierasz gęstwy. Przelewanie nic nie daje.
 4. @Krzychu0304 jak wyszedł ten Twój eksperyment piwny? Ciekaw jestem rezultatów.
 5. Ja polecam filmy Pana Jerzego z cyklu "sok z jednorożca". Chłop robi różne fermentowane trunki w różnych wariantach, a tutaj film idealnie wpasowujący się w temat:
 6. Po ponad 2 latach przerwy wróciłem do garów i narobiłem w tym roku 90l, coś jeszcze do 2021 napradukuję, a na chwilę obecną mamy: Razem: 2883
 7. A jak chcesz gotować 44l brzeczki w 40l garze? 🤔
 8. No to masz odpowiedź dlaczego pokazało Ci 0%... Taki sprzęt nie nadaje się do mierzenia alkoholu w piwie. Alkohol zmniejsza gęstość wody więc spławik się zanurza, a w piwie masz cukry, białka i szereg innych związków oraz CO2 które wypychają spławik.
 9. A tak z ciekawości zapytam, jak marzyłeś zawartość alkoholu?
 10. Rozumiem, nie dyskutuje. Lecz ciekawi mnie jak to się ma do oryginalnego sposobu fermentacji piwa jopejskiego?
 11. Z tego co mówisz brzmi jak infekcja, czy poza przegazowaniem i kwaśnością masz jakieś inne objawy? Przykry zapach, film na powierzchni lub drobiny pływające w toni bądź inne cechy opisane w TYM wątku? Sprawdź też kilka innych butelek, być może to tylko felerna, źle domyta sztuka.
 12. Oczywiście, że tak się da. Zrób tak jak kolega wyżej podlinkował tylko pytanie po co chcesz odzyskać drożdże w34/70? Są łatwo dostępne i tanie.
 13. Właśnie dotarła do nie chłodnica. Paczka w stanie idealnym. Szybko, prosto, bez komplikacji ze wzorowym kontaktem ze sprzedającym.
 14. Ilość drożdży musisz obliczyć i zadać odpowiednią ilość. Masz TUTAJ kalkulator i oblicz sobie. A co do mocy piwa... To jest ona zależna od ilości ekstraktu, a nie od ilości drożdży.
 15. Ja używałem z powodzeniem spirytusu do dezynfekcji doraźnej. Środków typu płyn z Orlenu nie używałbym ponieważ mogą do nich dodawać substytucji zapachowych oraz glicerolu czego osobiście nie chciałbym mieć później w piwie. Co do neutralizacji NaOH do póki używałem OXI to po myciu ługiem zawsze neutralizowałem kwaskiem cytrynowym i później szkło OXI. Obecnie używam StarSan'u który jest kwasem więc po NaOH idzie od razu StarSan.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.