Jump to content

konrados78

Members
 • Content Count

  81
 • Joined

 • Last visited

About konrados78

 • Birthday 06/21/1978

Kontakt

 • Imię
  Konrad

Piwowarstwo

 • Liczba warek
  70
 • Miasto
  Gdynia

Recent Profile Visitors

563 profile views
 1. Jak w temacie.... Kupię keg max. 10 L (idelanie 5 L) z kranem do wyszynku.
 2. Jeśli piwo ma być witbierem, musi być przefermentowane drożdżami do witbiera. W sklepach piwowarskich jest dostępnych kilka szczepów. W kolejności od najlepszych (subiektywnie): FM20, FM23, Gozdawa Classic Belgian Witbier, S-33. Innych nie używałem.
 3. Czy po fermentacji burzliwej, można jeszcze podkręcić goryczkę w piwie? Czy można zagotować jakąś ilość chmielu i dolać do piwa? Jeśli tak to proszę o podpowiedź: 1. Jak długo gotować chmiel na goryczkę? 2. Gotować w wodzie czy w piwie? 3. Ile wody/piwa użyć do zagotowania chmielu?
 4. No własnie ja tez nie i nie wiem kiedy zamawiać
 5. Kiedy można spodziewać się formularza konkursowego i i szczegółowych informacji odnośnie wysyłki piwa?
 6. Witbier - 22 l RIS - 21 l Witbier - 24 l Hefe-Weizen - 24 l Dunkel-Weizen - 22 l AIPA - 20 l Munich dunkel - 22 l Lager wiedeński - 20 l Witbier - 24 l Hefe-Weizen - 23 l APA - 24 l Hefe-Weizen - 23 l Cherry Fruit Wheat - 20 l American Wheat - 24 l Witbier - 23 l Hefe-Weizen - 24 l Hefe-Weizen - 23 l White IPA - 24 l Friut Wheat Ale - 25 l Friut Wheat Ale - 25 l RAZEM: 14.302 l
 7. W piątek (17.11) będę zbierał gęstwę FM 41 Gwoździe i Banany - drugie pokolenie. Na razie nie będę jej potrzebował - chętnie oddam komuś. Za ok. tydzień będę miał do oddania również gęstwę FM 20 Białe Walonki.
 8. Będę w Jarocinie w okolicach Bożego Narodzenia. Mogę przywieźć kilka butelek na wymianę
 9. Witam, warto chmielić White IPA na zimno? Nie chce żeby chmiel przykrył aromaty witbierowe (kolendra, pomarańcza). Może wystarczy amerykański chmiel na hop-stand?
 10. Ja wrzuciłem 50 gr. (na 20 l piwa) płatków z beczki po burbonie, macerowanych 3 tygodnie w whisky. Płatki leżały z piwem na cichej 3 tygodnie. Do refermentacji nie dodawałem żadnej gęstwy, dlatego RIS długo i powoli się nagazowywał. Teraz po 7 miesiącach pojawia się wysycenie i piana. Nie wiem dokładnie kiedy piwo się nagazowało, bo nie testuję go co tydzień czy dwa. Dwa miesiące od zabutelkowania, nagazowanie było znikome. Myślę, że ten RIS potrzebuje jeszcze kilka miesięcy, żeby osiągnąć odpowiedni poziom.
 11. Witam, spojrzałem na Twojego RIS-a, porównałem z własnym uwarzonym w lutym 2017 i jest prawie identyczny z dwoma wyjątkami: 1. Ja użyłem 10 rożnych słodów (kantor: w prostocie siła... 100 % racji) 2. Na cichą fermentacje dodałem płatki dębowe macerowane w whisky. Musze powiedzieć, że po 7 miesiącach od butelkowania RIS dopiero się układa (goryczka powoli ustępuje miejsca słodowości, nagazowanie powoli daje znać o sobie, piana się pojawia). Myślę, ze w przyszłym roku może wyśle na jakiś konkurs... zobaczymy. Gratuluje zwycięstwa w konkursie.
 12. Rozumiem, ze są chmiele, które dają aromaty grejpfrutowe. Mi chodziło bardziej o dodanie miąższu owoców i zrobienia piwa w stylu fruit ale.
 13. Polecam za: 1. Kontakt z klientem 2. Szybka wysyłka 3. Dostosowanie się do klienta Pan Piotr specjalnie ściągnął drożdże z Fermentum Mobile i ponieważ termin zbliżał się do końca, zamiast jednej wysłał mi dwie fiolki. Paczka następnego dnia po zamówieniu była u mnie. Spakowana idealnie. Ten sklep chyba nie ma słabych stron.
 14. Witam, czy ktoś ma doświadczenie z piwem owocowym z dodatkiem miąższu z grejfruta? Czy aromat i smak cytrusów dodawany na cicha fermentacje będzie wyczuwalny?
 15. Zapytaj w Nomarcie. https://sklep.nomart.pl/ Ja kilka razy śrutowałem u nich słód. Udało się to zrobić od ręki.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.