Jump to content

konrados78

Members
 • Content Count

  79
 • Joined

 • Last visited

About konrados78

 • Birthday 06/21/1978

Kontakt

 • Imię
  Konrad

Piwowarstwo

 • Liczba warek
  64
 • Miasto
  Gdynia

Recent Profile Visitors

456 profile views
 1. Czy po fermentacji burzliwej, można jeszcze podkręcić goryczkę w piwie? Czy można zagotować jakąś ilość chmielu i dolać do piwa? Jeśli tak to proszę o podpowiedź: 1. Jak długo gotować chmiel na goryczkę? 2. Gotować w wodzie czy w piwie? 3. Ile wody/piwa użyć do zagotowania chmielu?
 2. No własnie ja tez nie i nie wiem kiedy zamawiać
 3. Kiedy można spodziewać się formularza konkursowego i i szczegółowych informacji odnośnie wysyłki piwa?
 4. Witbier - 22 l RIS - 21 l Witbier - 24 l Hefe-Weizen - 24 l Dunkel-Weizen - 22 l AIPA - 20 l Munich dunkel - 22 l Lager wiedeński - 20 l Witbier - 24 l Hefe-Weizen - 23 l APA - 24 l Hefe-Weizen - 23 l Cherry Fruit Wheat - 20 l American Wheat - 24 l Witbier - 23 l Hefe-Weizen - 24 l Hefe-Weizen - 23 l White IPA - 24 l Friut Wheat Ale - 25 l Friut Wheat Ale - 25 l RAZEM: 14.302 l
 5. W piątek (17.11) będę zbierał gęstwę FM 41 Gwoździe i Banany - drugie pokolenie. Na razie nie będę jej potrzebował - chętnie oddam komuś. Za ok. tydzień będę miał do oddania również gęstwę FM 20 Białe Walonki.
 6. Będę w Jarocinie w okolicach Bożego Narodzenia. Mogę przywieźć kilka butelek na wymianę
 7. Witam, warto chmielić White IPA na zimno? Nie chce żeby chmiel przykrył aromaty witbierowe (kolendra, pomarańcza). Może wystarczy amerykański chmiel na hop-stand?
 8. Ja wrzuciłem 50 gr. (na 20 l piwa) płatków z beczki po burbonie, macerowanych 3 tygodnie w whisky. Płatki leżały z piwem na cichej 3 tygodnie. Do refermentacji nie dodawałem żadnej gęstwy, dlatego RIS długo i powoli się nagazowywał. Teraz po 7 miesiącach pojawia się wysycenie i piana. Nie wiem dokładnie kiedy piwo się nagazowało, bo nie testuję go co tydzień czy dwa. Dwa miesiące od zabutelkowania, nagazowanie było znikome. Myślę, że ten RIS potrzebuje jeszcze kilka miesięcy, żeby osiągnąć odpowiedni poziom.
 9. Witam, spojrzałem na Twojego RIS-a, porównałem z własnym uwarzonym w lutym 2017 i jest prawie identyczny z dwoma wyjątkami: 1. Ja użyłem 10 rożnych słodów (kantor: w prostocie siła... 100 % racji) 2. Na cichą fermentacje dodałem płatki dębowe macerowane w whisky. Musze powiedzieć, że po 7 miesiącach od butelkowania RIS dopiero się układa (goryczka powoli ustępuje miejsca słodowości, nagazowanie powoli daje znać o sobie, piana się pojawia). Myślę, ze w przyszłym roku może wyśle na jakiś konkurs... zobaczymy. Gratuluje zwycięstwa w konkursie.
 10. Rozumiem, ze są chmiele, które dają aromaty grejpfrutowe. Mi chodziło bardziej o dodanie miąższu owoców i zrobienia piwa w stylu fruit ale.
 11. Polecam za: 1. Kontakt z klientem 2. Szybka wysyłka 3. Dostosowanie się do klienta Pan Piotr specjalnie ściągnął drożdże z Fermentum Mobile i ponieważ termin zbliżał się do końca, zamiast jednej wysłał mi dwie fiolki. Paczka następnego dnia po zamówieniu była u mnie. Spakowana idealnie. Ten sklep chyba nie ma słabych stron.
 12. Witam, czy ktoś ma doświadczenie z piwem owocowym z dodatkiem miąższu z grejfruta? Czy aromat i smak cytrusów dodawany na cicha fermentacje będzie wyczuwalny?
 13. Zapytaj w Nomarcie. https://sklep.nomart.pl/ Ja kilka razy śrutowałem u nich słód. Udało się to zrobić od ręki.
 14. konrados78

  Witbier

  Pierwsze testy za mną. Muszę powiedzieć, że nie zauważam znacznej różnicy miedzy dodawaniem przypraw do brzeczki a robienia wywaru i wlewania go do fermentora. Moim zdaniem obie metody są jak najbardziej dobre i trudne do odróżnienia. Jedyne co mnie martwi w moich witach to w 70 % przypadków mam bardzo słabą piane (strzela i szybko się redukuje do zera). Mój zasyp do witbierów to słód pilzneński + niesłodowana pszenica. Robiłem też czasami z dodatkiem słodu pszenicznego oraz zakwaszającego. Sam nie wiem skąd się to bierze. Podejrzewam skórki pomarańczy. Pomarańcze wyparzam wrzątkiem i szoruję gąbką przed obraniem zestu, ale myślę, że zostaje na skórkach ten wosk i to on niszczy piane. Ma ktoś jakieś spostrzeżenia na ten temat ?
 15. W tym roku planuje zrobić pierwszego Fruit Ale z wiśniami. Przeczytałem wiele na ten temat, ale w końcu nie jestem pewien jak dodać owoce, aby nie zakazić piwa a jednocześnie uzyskać fajny owocowy smak i aromat. Planuje postąpić następująco: 1. Wiśnie myje w wodzie 2. Robię roztwór pirosiarczynu potasu (jak do dezynfekcji sprzętu) i na chwile płuczę w nim owoce 3. Wiśnie dryluje z pestek - i myślałem o zamrożeniu ich przez 2-3 dni (czy to ma sens?). 4. Owoce dodaje na cichą fermentacje. Mam w związku z tym kilka pytań: 1. Czy warto mrozić owoce czy nie? 2. Planuje dodać ok 2 Kg wiśni na 20 litrów piwa - czy taka ilość jest ok ? 3. Jak długo fermentować owoce? Niektórzy piszą o tygodniu, inni o miesiącu. Myślę, że ok 10 - 14 dni wystarczy na przefermentowanie cukru z 2 kg owoców??? Nie chce gotować wiśni, chce uzyskać naturalny aromat a nie posmak "kompotowy"
×
×
 • Create New...