Jump to content

konrados78

Members
 • Content Count

  90
 • Joined

 • Last visited

About konrados78

 • Birthday 06/21/1978

Kontakt

 • Imię
  Konrad

Piwowarstwo

 • Liczba warek
  77
 • Miasto
  Gdynia

Recent Profile Visitors

693 profile views
 1. W Gdyni w pubie Morze Piwa jest możliwość zapuszkowania własnego piwa domowego.
 2. Nie chcę używać tej samej 2 - miesięcznej gęstwy. Do refermentacji dodałbym jakiejś innej, świeższej. Pytanie tylko czy to ma sens ?
 3. Piwo fermentowało 3 tygodnie. Po tym czasie przelałem na cichą i chcę potrzymać ok. 2 miesiące w lodówce 6-8 stopni. Czy do butelkowania powinienem dodać gęstwy czy powinno bez problemu się nagazować ? Fermentowałem FM 42 stare nadreńskie.
 4. Moje wątpliwość to: Czy po chmieleniu brzeczki przedniej należy oddzielić chmiel od brzeczki przed gotowaniem ? Czy po chmieleniu brzeczki przedniej zostawiamy wszystko do końca gotowania ?
 5. Czytałem ten artykuł, ale nie odpowiada on wprost na moje pytania z pierwszego posta.
 6. Natknąłem się w niemieckich recepturach z procedurą "chmielenia brzeczki przedniej". Czy ktoś stosował ten zabieg? Na czym od dokładnie polega? Czy chodzi o to, żeby nachmielić brzeczkę przednią po filtracji, po czasie oddzielić chmiel, a potem ponownie dodać nową partię chmielu na początek gotowania? Czy brzeczkę przednią należy chmielić w hopspiderze lub w woreczku i chmiel oddzielić, czy można po prostu wrzucić chmiel do brzeczki i zostawić go w niej podczas gotowania? Nigdzie nie udało mi się znaleźć odpowiedzi jak technicznie powinien wyglądać ten proces. Czy ktoś m
 7. Po raz kolejny jestem miło zaskoczony otrzymaną przesyłką. Na szczególną pochwałę zasługuje sposób zapakowania drożdży płynnych. Sklep dołożył specjalną saszetkę chłodzącą i zapakował w 3 warstwy folii termoizolacyjnej. Drożdże spędziły tylko 24 h w rękach kurierów. Dzięki takim zabiegom z pewnością nic złego im się nie przydarzyło. Dzięki i wielki plus!!!!
 8. Ja robiłem Fruit Ale z wiśniami (bez dodatkowego zakwaszania bakteriami) i wyszło dość mocno kwaśne, dlatego teraz planuję dodatek laktozy. Nie wiem tylko ile.
 9. Planuję uwarzyć piwo ok. 20 litrów 12 BLG z laktozą i na cichą dorzucić ok 2 kg wiśni. Nie mam doświadczenia z laktozą w piwach owocowych. Jaka jest wg was ilość laktozy, aby nie przesadzić ze słodyczą? Planuję dać 500 - 750 gr laktozy na ostatnie 10 - 15 minut gotowania.
 10. Jeśli piwo ma być witbierem, musi być przefermentowane drożdżami do witbiera. W sklepach piwowarskich jest dostępnych kilka szczepów. W kolejności od najlepszych (subiektywnie): FM20, FM23, Gozdawa Classic Belgian Witbier, S-33. Innych nie używałem.
 11. Czy po fermentacji burzliwej, można jeszcze podkręcić goryczkę w piwie? Czy można zagotować jakąś ilość chmielu i dolać do piwa? Jeśli tak to proszę o podpowiedź: 1. Jak długo gotować chmiel na goryczkę? 2. Gotować w wodzie czy w piwie? 3. Ile wody/piwa użyć do zagotowania chmielu?
 12. No własnie ja tez nie i nie wiem kiedy zamawiać
 13. Kiedy można spodziewać się formularza konkursowego i i szczegółowych informacji odnośnie wysyłki piwa?
 14. Witbier - 22 l RIS - 21 l Witbier - 24 l Hefe-Weizen - 24 l Dunkel-Weizen - 22 l AIPA - 20 l Munich dunkel - 22 l Lager wiedeński - 20 l Witbier - 24 l Hefe-Weizen - 23 l APA - 24 l Hefe-Weizen - 23 l Cherry Fruit Wheat - 20 l American Wheat - 24 l Witbier - 23 l Hefe-Weizen - 24 l Hefe-Weizen - 23 l White IPA - 24 l Friut Wheat Ale - 25 l Friut Wheat Ale - 25 l RAZEM: 14.302 l
 15. W piątek (17.11) będę zbierał gęstwę FM 41 Gwoździe i Banany - drugie pokolenie. Na razie nie będę jej potrzebował - chętnie oddam komuś. Za ok. tydzień będę miał do oddania również gęstwę FM 20 Białe Walonki.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.