Jump to content

kretu

Members
 • Content Count

  126
 • Joined

 • Last visited

1 Follower

About kretu

 • Birthday 09/01/1988

Piwowarstwo

 • Nazwa browaru
  U Kreta
 • Rok założenia
  2007
 • Miasto
  Szczecin

Kontakt

 • Skype
  chafarpet

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. kretu

  kretu

 2. Od ponad roku nad tym myślę i już chyba 3 wersje mam takiego sterownika niestety żaden nie skończony. Aktualnie używam malinkę jako termometr bo stary się popsuł w trakcie warzenia i na szybko odpaliłem czyjś projekt odrobinę zmodyfikowany i temperatura wyświetla się na telefonie i loguje na malinie. Teoretycznie spokojnie może też już sterować procesem warzenia jedynie brakuje programowania całego procesu. Z ciekawych projektów na rPi są raspibrew oraz jego następca http://www.homebrewtalk.com/f235/raspberry-pi-brew-controller-451059/ oraz http://www.homebrewtalk.com/f170/strangebrew-elsinore
 3. Ad.1 nie 72 stopnie bo ci si to ustabilizuje na 70. Ja zawsze daję ok 2-3* więcej niż w to co celuję. Jak będzie za gorąco to wtedy jak nieznacznie (2-3*) nic nie robić tylko zacząć odliczać, a jak więcej to dodać zimnej wody. Jak chcesz być bardzo dokładny to programy piwowarskie to wyliczają. Ad.2 jak owiniesz kocem to spokojnie możesz poczekać 20 min i wtedy skontrolować temperaturę i trochę podgrzać. A jak cię będzie korciło to co 10min Ad.3 Grzej na maxa jak na kuchence. jak na palniku to raczej też no ew tak na oko wyczuj tempo wzrostu temperatury. Podczas podgrzewania mieszaj to się n
 4. 3 arkusze styropianu 5cm jeden pocięty na 60/40 dwa na 50/50 składasz tak że 40 to spód 60 góra 50 boki koszt ok 10zł. Mieści się fermentor i luzem 4 butelki. I masz kontrolę temperatury ilością butelek obstawiam że nawet jedna obniży do 20 ale lepiej jak zejdziesz do 18 bo w środku fermentora jest większa temperatura.
 5. Jaki fajny program . Prawie wszyscy chcą laptopa. Jak dla mnie kpina wasz projekt również. Cholera też bym chciał żeby mi za wszystko zapłacili. Rozumiem jakiś ciekawy temat magisterki i potrzebne pieniądze na jej realizację. Ale brać kasę na warzenie piwa i mówić że to wspomaganie nauki (ale wśród samych próśb o laptopa nie jest tak źle). Najgorsze że dla osoby nic nie wiedzącej o piwowarstwie pokazuje je jako coś drogiego. Potrzebujecie dofinansowanie żeby móc to robić i to nie małe bo 5tyś. Ja za jedną trzecią tej kwoty mam zestaw do warzenia z palnikiem i chłodnicą + prawie gotowy HER
 6. W CP trzeba kliknąć szybkie zamawianie mają wtedy najlepszą stronę szybka i wygodna. Jak się z tej funkcji nie skorzysta to faktycznie trochę niewygodnie.
 7. Chyba ktoś zapomniał wyłączyć jakiś skrypt od generowania kliknięć czy czegoś podobnego i ciągle wyskakuje monit o podanie danych logowania na homebrewing.pl.
 8. A mi padły dwa linksysy i jeden asus a w zamian strasznie zadowolony jestem z 2 tp-linków. Więc co osoba to inna opinia.
 9. kretu

  Porkert a Sfinks

  Z tego co wiem miałem jednego z gorszych sfinxów i przerabiać musiałem ale było to może 15min pracy i teraz świetnie pracuje.
 10. A ja czekam na http://www.raspberrypi.org/ zabawka za 25$-35$ ale bez problemu można będzie podłączyć czujniki i po ssh odczytywać na dowolnym komputerze w sieci albo jakiś monitorek myszka klawiatura i samodzielna zabawka. koszt jak za samo arduino wada że jeszcze nie ma dopiero za jakiś miesiąc ma być.
 11. 1. Podaje temperaturę na powierzchni fermentora ale drogie nie jest i zawsze orientacyjnie znasz temperaturę 2. Ja bym polecał elektroniczny z sondą na kablu 3. Jak jest dobrze spasowany to tarcze powinny długo wytrzymać 4. ja chmielę puki co bez tego ale głównie dlatego że używam granulatu przy szyszkach pewnie bym użył 5. Nie wiem nie używam 6. Do fermentacji bym radził bez kraników bo przynajmniej w moim wypadku kranik jakiś taki nie w pełni szczelny jest. 7. tak węży do przelewania konieczny ja dezynfekuje tą samą chemią co resztę sprzętu piro albo CLO2
 12. Nie wiem czy to fałszywy alarm czy co ale jak wchodzę na stronę główną piwo.org mam alert o wirusie Wirus: JS:Downloader-AWQ [Trj] (Engine-B) G-data antywirus.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.