Jump to content

buk0

Members
 • Content Count

  94
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

buk0 last won the day on January 24

buk0 had the most liked content!

About buk0

 • Birthday July 4

Piwowarstwo

 • Rok założenia
  2015
 • Miasto
  Dzierżoniów

Kontakt

 • Imię
  Marcin

Recent Profile Visitors

962 profile views
 1. "Zlituj się" 😅😅 Co Twój post wnosi do dyskusji po otrzymaniu odpowiedzi na pytanie?
 2. Czy ostatnio ktoś zamawiał w Browamatorze? Na stronie widnieje informacja, że realizacja może potrwać 14 dni.
 3. I jak wystartowało? Jakie to piwo dokładnie? Oryginalne Grodzisksie z Grodziska? One są refermentowane w butelce, pytanie czy tymi samymi drożdżami czy dodają inne.
 4. @Nazwa użytkownika Tak to jedna z metod. Czasem też dodaje się zupełnie inny szczep saccharomyces. Kilkukrotnie próbowałem namnażać drożdże z butelek. Trzeba mieć przede wszystkim wiedzę, jakim szczepem była fermentowana brzeczka i czy tak jak powyżej nie dodano innego szczepu na refermentację. Tutaj masz link ze sprawdzonymi piwami. Zdecydowana większość to piwa dzikie, ale takie eksperymenty są najciekawsze. Większość tych piwa raczej trudno dostępna u nas, natomiast piwa z Brouwerij Boon czy 3 Fonteinen można kupić w lepszych sklepach z kraftami. Ja ostatnio nabyłem w miarę świezego Orvala i z nim będę się bawić.
 5. @paulox81 Ja używam kwasu askorbinowego. Wiele osób używa go przy zlewaniu do fermentora przed butelkowaniem, ja dodaję już na etapie przelewania na cichą. Płaska łyżeczka kuchenna na 20L. Najbardziej zauważalna jest stabilizacja koloru piwa, nie ciemnieje a Neipy wyglądają mega soczyście.
 6. A jednak nie jest tak dobrze. 100 $ za przesyłkę sobie liczą 🤑
 7. Tak, wspomniałem o gramach bo Kveiki bardzo dobrze znoszą suszenie i w domowych warunkach mogą w tej formie przetrwać latami. Na fb jest grupa, gdzie wielu norwegów oferuje oryginalne suszone Kveiki. Tak myślałem. Choć widzę, że już Bootleg wysyła paczki do PL. W na początku pandemii mieli zawieszone.
 8. NEEPAH to po prostu nazwa własna tego blendu. Jak piszą na stronie, jest właśnie dedykowany do NEIPA. Różne są szkoły zadawanka Kveików. Jedni mówią, że wskazany jest mocny underpitching. A mocny underpitching znaczy, że spotkałem się z praktykami zadającymi łyżeczkę suchych Kveików na 20L. Myślę, że spokojnie możesz zadać saszetke bez robienia starteru. Na stronie producenta podają, że najlepiej pracują w przedziale 24-37°C. Ja w tym tyg zrobiłem 0,5L starteru na 3g Hornindali i zadałem je w 35°C i wystartowały po 2h. Po nieco ponad 48h już jest po robocie. Zakupiłeś je za granicą czy zamawiałeś do Polski?
 9. @ATP Komentarze z wydarzenia na facebooku: Czy wyniki będą na bieżąco publikowane? :
 10. Też mam dobre doświadczenia z Hazy Daze II. Używałem wielu szczepów do Neipa i ten jest świetny. Piwa wychodzą mega soczyste i dają fajny owocowy profil.
 11. To coś takiego? https://m.pl.aliexpress.com/item/32424537156.html?pid=808_0016_0101&spm=a2g0n.search-amp.list.32424537156&aff_trace_key=1169399999fc4c64838e6dd4a1b4658b-1586327222288-08810-UneMJZVf&aff_platform=msite&m_page_id=9972amp-8knwpXaWDWOpqvJfWGLpNQ1588594746096&browser_id=e59b728afb3041d0aa0ebad3b46fe8e6&is_c=N
 12. IPA zawsze gazuję na 2.0 Po ilu piwo butelkowałeś? 2 tygodnie minimum zawsze na burzliwej. Nigdy nie miałem problemów z przegazowaniem przy innych drożdżach (już po 2-3 tygodniach się pojawia).
 13. Używałeś już tych drożdży albo innych Conanów? Pisałem już w temacie o nich, ale ja sobie nie umiem z nimi poradzić mimo kontroli fermentacji i pasa grzewczego. Każdą warkę mi przegazowały.
 14. Drugi raz z rzędu zakażenie w tym samym wiadrze... Chyba czas na wymiane sprzętu. Zalęgły się jakieś lacto albo pediococcusy sądząc po biofilmie i smaku. W smaku jest całkiem fajnie kwaśne więc pomyślałem czy nie dodać gęstwy po bretach i zostawic tak na kilka miesięcy (mial być hefeweizen na weihenstephanach) czy jest sens wrzucać brety na nieodzielone od gęstwy drożdżowej piwo? Nie będzie autolizy / brety sobie z tym poradzą?
 15. Bardzo lubię profil "Conanów" w NEIPA niestety mam z nimi ciągle problem. Uwarzyłem pare warek na Vermontach z TYB i za każdym razem przegazowały piwo w butelkach. Teraz przy OYL-052 to samo. Gdy warzyłem na drożdżach z TYB jeszcze nie miałem takiej kontroli fermentacji jak teraz, a w międzyczasie doczytałem, że trzeba w odpowiednim momencie podbić im temperature gdy fermentacja zwalnia. Pomimo że starałem się tego pilnować używałem sterownika temp. z pasem grzewczym, zauważyłem że już minimalne piwo jest przegazowane (Session IPA 12blg, zeszły do nieco ponad 3blg). Specjalnie przeciągnąłem fermentację i pod koniec podbiłem temp do 22°C. Nie masz @ATP tego problemu? I dodam, że to nie hop creep, bo używałem wielu szczepów do mocno chmielonych IPA/NEIPA i nigdy nie miałem przegazowania, tylko przy Conanach się to zdarza.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.