Jump to content

buk0

Members
 • Posts

  132
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

buk0 last won the day on January 24 2020

buk0 had the most liked content!

Piwowarstwo

 • Nazwa browaru
  Browar Domowy Pan Buk
 • Rok założenia
  2015
 • Miasto
  Dzierżoniów

Kontakt

 • Imię
  Marcin
 • Strona www
  https://www.facebook.com/Browar-Domowy-Pan-Buk-107319158086484/

Recent Profile Visitors

1743 profile views

buk0's Achievements

 1. Ja w weekend nastawiłem pierwszy cydr i też dają jajem. Puściłem w 18, teraz po kilku dniach mają 24°C. Jakieś do cydru z Mangrove Jack's. Jajo bardzo lotne jak pisze kolega wyżej, uleci z czasem.
 2. @Suchejroo Pachną już bardzo przyjemnie, nic z trawy nie wyczuwam. Sama żywica. Dolny Śląsk, te rosną w dosyć zaciemnionym miejscu przez większość dnia, a są o wiele większe niż takie, które widziałem u znajomych w słońcu. A może to nie ma znaczenia.
 3. A jakiej wielkości masz pędy? Ja znalazłem takie: Dosyć szybko rosną, tydzień temu były niemal połowę mniejsze.
 4. Mrożone podobno niestety nie dają takiego dobrego efektu. Najlepsze świeże.
 5. Sam mam taki pomysł. Sosnowe i żywiczne aromaty idealnie pasują do tego stylu, więc pędy też jak znalazł. Poszukaj na kanale Kopyra rozmowy z piwowarem, który warzy od dawna piwa na pędach świerkowych. Na cichą nie mam zamiaru dawać, do kotła na gorąco jakieś 100g na 20'-15' + 100/150 na hop stand. Na cichą ewentualnie niewielka ilość Simcoe/Chinook jakieś 50g.
 6. Moim zdaniem starter zdecydowanie za mały. Dla brettów starter powinno się liczyć jak dla lagerów. Czyli na oko, co najmniej o połowę za mały dla tej objętości i blg. Bywało, że bretowe startery trzymałem 3-4 dni na mieszadle a reszta do 7 dni bez kręcenia. Zdecydowanie za mało komórek i za niska temp fermentacji.
 7. Świetna ksiażka. Super, że wyjdzie po polsku, bo jednak dużo naukowego języka jest w niej. Powodzenia w tłumaczeniu.
 8. Tam jest IMO "niestylowe" a nie "metylowe". Moim zdaniem za szybko i zbyt wysoko podniesiona fermentacja
 9. Robiłem na nich rok temu neipe i juicy sour. Było to latem i dogrzewałem je dodatkowo pasem ze sterownikiem. W notatkach mam zapisane że zadawałem w 30°C i podniosłem stopniowo do 35°C i tak do końca fermentacji. W tej temperaturze dają bardzo przyjemne estry. Trochę ananas, ogólnie mega tropikowe klimaty. Idealnie pasuje właśnie do neipy. Spotkałem się z informacjami, że w niższych temperaturach 20-24°C dają w miarę neutralny profil. U mnie praktycznie nie flokulowały. Ale były to suchary od innego piwowara, nie komercyjny izolat.
 10. 1. Mam plastikową łygę, którą zakładam na wiertarkę. 2. Pobieram z kranika poprzez ten zestaw który podał leonnz. Piwo ściągane jest znad osadu.
 11. W Marxamie masz przecież 35L. Zamów to 43,86 zł | Kompletny zestaw BLOWTIE (membranowy zawór SPUNDING) https://a.aliexpress.com/_mOTW7Wh i wersję 0-15 PSI
 12. Żadnych informacji odnośnie konkursu, a miał już wczoraj wystartować... Straszna bieda z komunikacją. 😐
 13. Hej Twój Browar, skończ mi skrzynkę pocztową prześladować! 😝 Od kiedy zmieniła się strona, gdy tylko wejdę na stronę sklepu po kilku godzinach dostaję mail "Kilka kroków dzieli Cię od własnego browaru domowego" i produkty które ostatnio oglądałem. Trochę to już staje się irytujące, a nie chcę anulować subskrypcji bo mam ustawione przypomnienia o dostępności produktów.
 14. Zrobiłem na nich pseudo lambika. Co prawda jeszcze piwo leży z owocami, ale IMO nie umywają się do Roeselare Blend i lepszy Flanders wyjdzie na nich.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.