Jump to content

buk0

Members
 • Content Count

  68
 • Joined

 • Last visited

About buk0

 • Birthday July 4

Piwowarstwo

 • Rok założenia
  2015
 • Miasto
  Dzierżoniów

Kontakt

 • Imię
  Marcin

Recent Profile Visitors

647 profile views
 1. Nie jest wtedy potrzebny, a wręcz przeszkadza bo zapycha filtr.
 2. To zrobiłeś te same błędy co ja za pierwszym razem, gdy filtrowałem tym hopspiderem. Whirfloc powoduje, że osady się zbijają i zaklejają filtrator. I podobnie mieszałem przy chłodzeniu, a brzeczka nie powinna cyrkulować wtedy przez filtr.
 3. @ksiegarz5 Ja od jakiegoś czasu stosuję rękawiczki nitrylowe, gdy zadaję\zbieram drożdże, lub grzebię w fermentorze żeby sprawdzić blg. Psikam wcześniej desprejem. Na dłoniach jest najwięcej syfu. Nawet gdy je przemyjesz starsanem\desprejem. Spryskanie opakowania drożdży tez jest konieczne, ewentualnie wrzucenie paczki+nożyczki do miski ze starsanem. Teraz pozostaje Ci czekać kto szybciej opanuje środowisko brzeczki
 4. To jak z otwieraniem butelki gazowanego napoju. Najpierw trzeba spuścić delikatnie gaz.
 5. buk0

  Chiński Grainfather

  Mam zamiar zrobić podobnie, bo chcę uzyskać 10-12 litrów gotowej brzeczki i też celuję w 5l/1kg
 6. Na Brülosophy zrobili ostatnio test, gdzie do jednego kega zlali piwo i 3 litry Starsanu. Badani nie byli wstanie wskazać różnicy między piwem ze Starsanem a zwykłą próbką. http://brulosophy.com/2019/10/21/the-impact-star-san-foam-has-on-beer-character-exbeeriment-results/
 7. "Ukryta pułapka" jest taka, że przelewając dwa razy napowietrzasz dodatkowo piwo. Kup sobie drugi fermentor bez kranika na cichą, bo to proszenie się o utlenienie.
 8. Jaki czas po rozlewie ma piwo ze zdjęcia? Nie wiem jaki miałeś dokładnie zasyp, chmielenie i czym fermentowałeś, ale strzelam na utlenienie. Tutaj masz trochę na ten temat i tutaj.
 9. Używałem raz. Kupiłem już w cząstkach, rozłupane. Lekko je podprażyłem na patelni, aromat niesamowity w całym domu. Później zalałem whisky i macerowało się przez tydzień przed dodaniem na cichą.
 10. @Martinez200 tu masz o cryo hops pogadankę krótką.
 11. Wygląda zacnie. Jak przypomnę sobie moje pierwsze pudło styropianowe chłodzone na zamrożone pet-y to czuję się jak jaskiniowiec. Na szczęście już mam lodówkę. Robiłeś jakieś testy, jak nisko jesteś w stanie zejść z temperaturą? Możesz zdradzić szacowany koszt?
 12. Jeśli chodzi o klasyczne style często sięgam do receptur z wiki: https://www.wiki.piwo.org/Kategoria:Receptury_ze_słodów Sporo o stylach i przepisach jest na blogu Dori - Homebrewing. No i jest wielu piwowarów na forum którzy uwarzyli ponad 100 warek i warto obserwować ich tematy.
 13. Dlatego zapytałem jakie drożdże Edit. Sprawdziłem na stronie Browamatora, i do zestawu dodają S-04... także ten Vermont to z nazwy tylko.
×
×
 • Create New...