Jump to content

buk0

Members
 • Content Count

  31
 • Joined

 • Last visited

About buk0

 • Birthday 07/04/1988

Kontakt

 • Imię
  Marcin

Piwowarstwo

 • Miasto
  DDZ

Recent Profile Visitors

539 profile views
 1. To się dopiero okaże. Ale nie raz i nie dwa, zdarzyło się zassać co nieco z rurki bez większych konsekwencji. Osobiście wlewam do bulbulatora roztwór starsanu a czasem spirytus.
 2. Ale to jest bardzo dobra rada, sam bym ją dał z głębi serca Dodatkowo na youtube jest kilka kanałów, gdzie znajdziesz informacje i przebieg samego zacierania od A do Z: Browar Gdynia, Bartek Filipiuk, Piwna Planeta, Jakub Gryz, Tomasz Kopyra z blogu Blog Kopyra Kom . Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę "warzenie piwa dla początkujących". Materiałów jest cała masa, a trzeba sobie przyswoić proces przed podjęciem decyzji wydania tych kilkuset zł na podstawowy zestaw, żeby później mieć jakieś pojęcie co robić podczas zacierania tej pierwszej warki. A uwierz mi te 400-500 zł które zdecydujesz się wydać na początek będzie tylko wierzchołkiem góry lodowej
 3. buk0

  Drożdże Conan

  A jaki szczep dokładnie? Ostatnio zrobiłem 3 warki na A04 Barbarian z Imperial Yeast. IMO są dosyć trudne w obyciu i nie wyczułem ich pomimo tych trzech warek. Pierwsza warka wyszła najlepiej, startowałem w 16* i stopniowo do 20*. W drugiej fermentowałem podobnie, zatrzymały się na ok 5blg a po 3-4 tygodniach piwa po zabutelkowaniu były już przegazowane delikatnie. W ostatniej warce po tygodniu w ok 18°C puściłem je swobodnie do 22-23°C i wraz zatrzymały się na 5blg. Nie miałem zamiaru robic cichej ale przelałem z nadzieją że może jeszcze coś dojedzą. Po 4 tygodniach piwo już jest przegazowane bardzo. Wydaje mi się, że trzeba wyczuć moment kiedy zwalniają na burzliwej i wtedy podnieść im temperaturę.
 4. Ok, to zaklepuje termostat. Wezmę jeszcze pas grzewczy i ekstrakt
 5. Cześć jestem zainteresowany termostatem. Jakiej długości jest sonda? Musi być cała zanurzona w brzeczce czy bez problemu może wystawać? Czasem fermentuję w 15 litrowych wiadrach i jestem ciekaw czy wtedy nie będzie wystawać dużo poza pokrywę.
 6. To jest sklep piwowarz.pl na stronie jest 2 zł taniej Dokładnie tak. W większości sklepów piwowarskich już został wyprzedany.
 7. Każdy niech pije to co lubi Przecież je można spokojnie do 28* dociągnąć.
 8. Voss Kveik od FM Wyeast 3726 Wyeast 1388 Odkrycie sezonu z FM plus pewnie wszelakie saison blendy z TYB i szczepy Saison z White Labs Bretty
 9. Pewnie gdzieś jest, ale za cholerę nie mogę znaleźć. Jest gdzieś profil sprzętu do BS2 na Klarsteina 30L ?
 10. No właśnie, żadnej odpowiedzi nie dostałem na maila. Dzięki za info.
 11. Długo czekaliście na wysyłkę Klarsteina z electronic-star.pl? Przelew zaksięgowany w poniedziałek a status dostawy jest taki, że nawet jeszcze nie wysłano.
 12. Mam pytanie, może głupie, może mądre, nie wiem. Czy jeśli będę fermentował w piwnicy, poza zasięgiem mojego wifi, będzie możliwość aby utworzyć przenośny pkt wifi z telefonu i wtedy odczytywać pomiar?
 13. Sprzedam książki Radical Brewing R. Mosher'a (80 zł) i Brew like a Monk S. Hieronymusa (70 zł). Książki są nowiutkie, stan niczym z księgarni. Jeśli ktoś chciałby zakupić obie cena wynosi 130 zł. Wysyłka paczkomatem, ewentualnie odbiór we Wrocławiu. Mogę również rozważyć wymianę na inne ciekawe książki o piwowarstwie.
×
×
 • Create New...