Skocz do zawartości

ryjek

Members
 • Zawartość

  5
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

 1. ryjek

  Zbieranie gęstwy

  Zawsze mnie zastanawiało czy ClO2 nie zostaje potem w piwie. Chyba wolę się postarać ,żeby przenieść drożdże w super sterylnych warunkach niż dolewać do nich jakiejś chemii.
 2. W Szwecji bardzo ciężko będzie ci dostać surowce, nie mówiąc już o tym ,że warzenie piwa jest tam chyba procederem nielegalnym Także chciałbym polecić oplot, nigdy mnie nie zawiódł nawet przy zasypach 7-8 kg
 3. ryjek

  Przeciekający kranik

  Właśnie cieknie gdzieś spod kranika, ale uszczelka jest ok bo sprawdzałem na takiej improwizowanej zatyczce. Myślicie ,że zalanie tych "dziurawych" elementów woskiem może być niebezpieczne dla piwa ? Nie znam sie na tym ale chyba wosk nie wejdzie w żadną reakcję z piwkiem prawda ?
 4. ryjek

  Przeciekający kranik

  Witam Jak radzicie sobie z przeciekającym kranikiem w fermentorze od BA ? Wiem ,że ten problem dotyczy nie tylko mnie bo paru znajomych warzących piwo także narzeka na przeciekający kranik od BA. Myślę ,że przeciekający kranik jest źródłem moich ostatnich porażek piwowarskich. Warzę piwo już chyba od 2,5 lat i już na samym początku nauczyłem się na wielu kwasach które popełniłem ,że sterylność sprzętu -rzecz najważniejsza. Nie popełniam błędów związanych ze sterylizacją, wszystko mam czyste i wyszorowane a od kiedy kupiłem fermentory z karnikiem, 1/4 warek kwaśnieje. Ostatnio wpadłem na pomysł aby zewnętrzną część fermentora na około kranika zalać szczelnie woskiem a sam kranik zatkać wacikiem nasączonym spirytusem i przykryć folią spożywczą - wiem ,że to trochę paranoja ale tylu kwasów i z taką częstotliwością jeszcze nie miałem.
 5. ryjek

  Dezynfekcja butelek i nie tylko

  Witam Odnośnie dwutlenku chloru - czy podczas jego używania nie wydzielają się żadne szkodliwe substancje lotne ?
×