Jump to content

Ander Influens

Members
 • Content Count

  8
 • Joined

 • Last visited

 1. No ten różowy. Niezła impreza musiała być
 2. Tu się nie ma z czego śmiać. Podejdź do tego logicznie - gdyby to było obojętne to by producent puszki nie pisał o rurce. A jako inżynier mogę sobie wyobrazić różne powody, np. zbyt duże ciśnienie w zamkniętym fermentatorze może być szkodliwe dla drożdży, przez rurkę ulatniają się szkodliwe gazy itp. itd.
 3. bez rurki nie ruszy fermentacja, czy może się nie zatrze? Piwo już fermentuje, ale pewnie bez rurki wyjdzie gorsze. Ale to pierwsze piwo, więc niech w ogóle wyjdzie.
 4. Nie miał w opisie, ale w skład zestawu wchodziła puszka z ekstraktem, która w instrukcji miała zapis o rurce.
 5. Zrobiłem tak jak mówiliście i wieko odpadlo w nocy. Nie tak jak na filmie, bo trochę jeszcze się trzyma, ale mało brakowało. A swoją drogą wydaje mi się to nieprofesjonalne, że sklep sprzedaje zestaw bez rurki, a w zestawie piwo, które według instrukcji wymaga rurki.
 6. Problem w tym, że będziemy mieszkać z teściami zanim nie skończymy budować domu. Z warzenia piwa nie zamierzam rezygnować, więc najwyżej się pozabijamy. Teściowa dała połowę kasy na dom, działka jest moja, więc teraz za bardzo nie ma wyjścia i musi się dostosować. Dzięki za rady na priv, ale taki jak teść na pewno nie będę. Jutro specjalnie jej na złość robię kolejne piwo. Niech się oswaja z tą myślą.
 7. Dzisiaj niepotrzebnie przyznałem się na obiedzie u przyszłej teściowej, że robię piwo. Wpadła w szał, że jej córka za bimbrownika i alkoholika nie wyjdzie i kazała mi się wynosić. Aż mnie zatkało. Pewnie jej przejdzie, ale nie było to przyjemne. Gdyby wiedziała ile piw jej córka potrafi wypić, to chyba rąbnęłaby na zawał. Teść oczywiście nic się nie odezwał, a sam lubi piwo, chociaż na razie jest na etapie Kasztelana niepasteryzowanego. Zastanawiam się czy to jakiś wyjątek, czy każdego piwowara domowego czekają takie "przygody". Tacy ludzie chyba nie rozumieją, że pędzenie bimbru i robienie piwa to nie to samo i może stąd takie histerie.
 8. Aha, to będzie coś jak fermentacja w otwartych kadziach? A nie zepsuje się tak to piwo? Bo ja fermentuję w piwnicy gdzie generalnie za czysto nie jest.
 9. Dzisiaj uważyłem swoje pierwsze piwo z puszki, teraz patrzę a w zestawie piwowarskim, który zakupiłem nie ma tej rurki fermentacyjnej! Co teraz robić? Piwo już jest w fermentatorze, a w instrukcji wyraźnie jest napisane, żeby przykryć pokrywą z rurką. A w pokrywce nawet rurki nie ma! Zapomnieli czy co w tym sklepie? I ci teraz robić? Pierwszy raz i taki zonk.
×
×
 • Create New...