Jump to content

marek_80

Members
 • Content Count

  47
 • Joined

 • Last visited

About marek_80

 • Birthday 06/28/1980

Piwowarstwo

 • Nazwa browaru
  Browar Markowy
 • Rok założenia
  2009
 • Liczba warek
  34 / 15,0 hl
 • Miasto
  Opole

Kontakt

 • Imię
  Marek
 • Komunikator
  1867324

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. marek_80

  marek_80

 2. Marek, masz RIMS czy HERMS? Jestem w trakcie podejmowania decyzji którą drogą pójść i właśnie się zastanawiam który system lepszy do warzenia wysokich blg. Mam system HERMS. W galerii browaru mam zdjęcia z budowy mojego browaru. Nastąpiło już trochę zmian konstrukcyjnych ( drugi palnik, dodatkowa pompa i ocieplenie HLT )
 3. Czujniki temperetury z przewodem http://allegro.pl/czujnik-temperatury-ds18s20-z-przewodem-i5030269957.html
 4. Ja wykonałem obudowę z starych polskich bojlerów. Wykorzystałem pokrywę dolną i górną a środek dociąłem do odpowiedniej wysokości. Do ocieplenia poszła wełna mineralna a na wierzch farba Termal 500. Zdjęcia są w mojej galerii.
 5. U mnie bez problemu osiągnołem 24 blg. Ostatecznie rozcieńczyłem do 22 blg 26L.
 6. Ja też mam tani i droższy ale oba bez zapalarki i termopary. Palnik tani jest kiepsko wykonany, zawór gazu jest dużo mniejszy a dysza ma mniejszą średnicę. Oczywiście jego waga jest też ok. 2 razy mniejsza niż tego droższego i bardzo często wybuchał. Teraz po reklamacji i rozwierceniu dyszy jest dużo lepiej. Żałuję tylko że nie dołożyłem i kupiłem tego lepszego.
 7. U mnie najpierw dobrze mieszam słód z wodą a potem włączam pompę. Kilka początkowych warek też mi się zapychało ale była to wina zbyt dużego przepływu przez pompę. U mnie jest tak samo. Zaobserwowałem że skuteczne podgrzewanie jest jak temperatury różnią się co najmniej o 9 st. dlatego kadź z wężownicą podgrzewam nawet podczas przerw. Do wysładzania jak potrzebuję wodę o temp. 78 st. to ewentualnie dolewam zimnej wody.
 8. Ja mam 6m nierdzewnej rurki 15mm i daje radę. Stal kupuję w hurtowni w Opolu ale mają też sklep internetowy http://sklep.hart-metale.pl/ .
 9. Dokładnie, najtańszy model made in Italy Muszę przetestować to liczenie do trzech, mam nadzieje, że pomoże U mnie strzelało podczas gaszenia i była mała wydajność palnika. Swojego reklamowałem i nie było problemu z wymianą.
 10. Witam. Nareszcie ktoś z Opola. Jakby coś to służę pomocą.
 11. Robiłem u siebie ostatnio Portera bałtyckiego. Wyszło 25L 25blg ale oczywiście rozcieńczyłem do 22blg. Zacier był bardzo gęsty cały czas mieszany przez mieszadło ale mimo to nic się nie zatykało. Można było jeszcze zwiększyć objętość zacieru. Nie pamiętam tylko ile dałem wody. Słodu było ok 11kg.
 12. Dokładnie. Ja dostałem na maila w pracy mimo że nigdzie go nie używałem.
 13. Kupiłem dokładnie ten model i niestety jakość pozostawia wiele do życzenia. Płomień w porównaniu z moim starym palnikiem jakiś taki malutki a przy zamykaniu zaworu za każdym razem wybuch gazu. Pomogło rozwiercenie dyszy wiertłem 1,3 mm (jest dużo lepiej) ale i tak muszę zakręcać zawór powoli żeby nic nie strzeliło. W odlewie palnika z aukcji otwory są większe a stojak miękki i niestabilny. Polecam dołożyć i być spokojnym.
 14. marek_80

  mieszadło

  Mój silnik też miał połączenie masy do obudowy. Jak go kupiłem by mieszadło pracowało zgodnie z gwintem musiałem na obudowę podać +12V. Okazało się podczas rozbiórki silnika że ktoś obudowę z magnesami przykręcił odwrotnie. Po prawidłowym zmontowaniu silnika na obudowie miałem masę. Mimo tego roznitowałem płytkę z szczotkami i podłączyłem osobno przewód tak ty nie było żadnej polaryzacji na obudowie. Po tej operacji nie muszę izolować mieszadła od silnika i uchwytów silnika od podstawy.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.