Jump to content

Nostradamus

Members
 • Content Count

  65
 • Joined

 • Last visited

Kontakt

 • Imię
  Kamil

Piwowarstwo

 • Miasto
  Wrocław

Recent Profile Visitors

326 profile views
 1. Hm faktycznie kuszący się wydaje ten sterownik, o tyle że można mu ustawić jakieś widełki i chyba się w niego tak czy siak wyposażę. A wracając do kwestii fermentacji dolniakami to akurat długie lagerowanie miałoby być smutną koniecznością. Z postów na forum wyczytałem, że bez tego nie ma szału (przynajmniej w przypadku pilsów).
 2. IPA na drożdżach od lagera ma to sens w domowych warunkach? Warto poświęcać czas na lagerowanie i dopieszczanie chmieleniem na zimno (bo pewnie sporo uleci z czasem). Czy ma to wymierne korzyści w postaci jakiejś lepszej rześkości, czystszego profilu? Plusem pozostania przy fabrycznej temperaturze chłodziarki będzie jej multifunkcjonalność (jak wyżej napisałem), wysterowanie jej pod ale trochę to ograniczy. btw chłodziarka to Beko WSA 29000
 3. Na dniach wyposażam się w chłodziarkę w związku z tym nasuwa się temat zakupu sterownika temperatury, ale rozważam jeszcze opcję fermentowania dolniakami. Chłodziarka działając w swoim zakresie temperatur (<10) mogłaby równocześnie pełnić rolę kegeratora, fermentora(?) i dałoby radę przeprowadzić cichą z chmieleniem na zimno. Przymierzam się w najbliższym czasie do produkcji przede wszystkim różnych wariacji IP (IPA). Z lagerami jeszcze do czynienia nie miałem, ale zdaje się, że potrzebują trochę czasu na ułożenie się. To dobry trop, czy lepiej pozostać przy ale?
 4. Również byłbym chętny na 2 gdyby cena była atrakcyjna.
 5. Ups faktycznie, masz rację nie wklepywałem tego w kalkulator, zakłamanie wynikało zapewne z konsystencji produktu nie wziąłem tego pod uwagę.
 6. Wczoraj robiłem zacier ze 100% słodu żytniego na żytniówkę nie wiem czy coś z tego będzie. Głównym problemem jest to, że to jest bardzo lepkie, oleiste i nie chce lecieć. Zacierając w dużej ilości wody można koło połowy odzyskać zlewając z nad młóta (tu jeszcze konsystencja wodnista). Na całą resztę szkoda wyciągać sracz wężyka. Ja filtrowałem przez gazę nawiniętą na garnek. Idzie powoli i bardzo brudno się robi ale daje rade. Z 5 kg udało mi się uzyskać 16 L ~17 Blg. Nie wiem jaka konsystencja zostanie po tym jak drożdże wyjedzą co się da, ale wątpię żeby było to pijalne (zatkać się można
 7. Kupię sprawny, szczelny keg pepsi / cornelius 19 L. Najlepiej od kogoś z Wrocławia, ewentualnie wysyłka kurierem.
 8. Kupował ktoś kegi od tej osoby ? - http://allegro.pl/keg-kegi-cornelius-pepsi-pojemnik-fermentacyjny-i6694441120.htmlŻadnych opinii ani nic. Dobra to cena za regenerowaną beczkę czy szukać kega od kogoś z forum?
 9. Taki reduktor trzeba jakoś dodatkowo zaślepiać jeśli w użyciu byłoby początkowo tylko jedno wyjście? Ma być frabrycznie nowy.
 10. A ewentualna temp pokojowa? Przy 15 musiałbym z kuflem do piwnicy biegać, dopóki lodówki nie kupię.
 11. Można prowadzić wyszynk piwa bez lodówki? Wszystko stałoby w temperaturze pokojowej, ew do 15 stopni? Nie będzie samej piany?
 12. Tak patrzę po olxie, że faktycznie ludzie za darmo oddają sprawny sprzęt to chyba faktycznie lepsza opcja. Co będzie z zamrażarką jeśli całość podepnę pod sterownik? (Chodzi mi o te duże lodówki) nie zaleje mnie?
 13. Witam, poszukuje małej lodówki, która pomieści wiadro 33 litrowe i wytrzyma pracę pod sterownikiem temperatury. Tak do 400 zł. Ma ktoś coś godnego polecenia? Na allegro masa lodówek, które by teoretycznie na styk pomieściły fermentor, ale ryzykować wtopą za bardzo nie chcę. Ktoś korzysta z takiego rozwiązania?
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.