Jump to content

pmczarny

Members
 • Content Count

  217
 • Joined

 • Last visited

1 Follower

About pmczarny

 • Birthday 11/09/1977

Piwowarstwo

 • Nazwa browaru
  Browar Czarnego
 • Rok założenia
  2009
 • Liczba warek
  60 i dalej rośnie
 • Miasto
  Olsztyn

Kontakt

 • Imię
  Paweł
 • Komunikator
  3113294
 • Strona www
  https://czarny.beer

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. pmczarny

  pmczarny

 2. No nie Po pierwsze, startujesz w jednej tylko kategorii. Po drugie, w kategorii w której startujesz wystawiasz tylko jedno piwo. Kropka Masz tylko jedną szansę. Ci co wygrają w swoich kategoriach, przechodzą do półfinału, ci co wygrają półfinały, do finału. Tyle jeśli chodzi o ogólny (baaaardzo ogólny) plan zabawy
 3. Uh, tak trochę "za pięć dwunasta", ale informuję o cyklicznym spotkaniu piwowarów, oczywiście Stara Warszawska, oczywiście od 18-tej, oczywiście sobota... czyli 22.08.2015 Instalujemy się pewnie w ogródku, ale to się jeszcze zobaczy.
 4. Też stosuję ten patent, ale nie wiem czy z niego jednak nie zrezygnuję na rzecz zwykłego papieru foto klejonego klejem biurowym w sztyfcie albo czymś podobnym. Powód? Ściąganie tych samoprzylepnych etykiet to jakaś masakra No chyba że jest na to jakiś sposób którego nie znam.
 5. Skoro nadciąga trzecia sobota miesiąca, to trzeba wrzucić jakieś info o spotkaniu Tak więc, w najbliższą sobotę, 18.07.2015 spotykamy się o godzinie 18:00 w Browarni Stara Warszawska. Klimaty wakacyjne, więc wykładu żadnego nie będzie Jak będzie ładna pogoda, to pewnie będziemy siedzieć w ogródku. Jeżeli mniej ładna, to pewnie w piwnicy Do zobaczenia!
 6. Taaa, rozpędziłem się Oczywiście że ogólnie portery, tak jak w ubiegłym miesiącu były ogólnie stouty
 7. W tej formie to mi trochę spamem zajeżdża...
 8. Według kalendarza (i ustaleń na ostatnim spotkaniu) wychodzi, że najbliższe spotkanie naszego oddziału terenowego (i wszystkich chętnych) odbędzie się właśnie 18 kwietnia, o godzinie 18-tej w Starej Warszawskiej. Temat przewodni - brown porter - tym razem bez omówienia, bo zostało to zrobione przy okazji poprzedniego spotkania. Przy okazji - zarezerwuje ktoś "Hades"?
 9. Ujmijmy to tak: pod kątem "wykładowym" nie ma sensu rozdzielać stoutów i porterów bo... to w sumie to samo Natomiast patrząc z punktu widzenia BJCP (i konsumpcji) można jak najbardziej rozdzielić: teraz zgodnie z kalendarium mamy stouty, a w kwietniu portery.
 10. Trochę późno informacja ale... UWAGA! Nasze comiesięczne spotkanie piwowarów w marcu wyjątkowo w czwartą sobotę, czyli 28 marca. Godzina i miejsce standardowo, czyli 18:00, Browarnia Stara Warszawska.
 11. Marchewkowe to masz przynieść na lutowe spotkanie Ja już swoje uwarzyłem, właśnie fermentuje
 12. Najłatwiej chyba będzie znaleźć w "Ćwiartce" na Wojska Polskiego.
 13. 08.12.2014 - warka #46 - Brown Porter #3 W weekend się nie udało, ale czy poniedziałek jest gorszym dniem do warzenia piwa od weekendu? NIE! Obiad zjedzony w pracy, szybki powrót do domu, wstawić wodę do podgrzania, słody kupiłem ześrutowane... Start był więc szybki. W programie warzenie brown portera. Po pierwsze - lubię. Po drugie - trzeba rozruszać drożdże przed starciem ze stoutem imperialnym Skład: słody: pale Strzegom - 3,2kg czekoladowy 400 Strzegom - 300g bursztynowy Strzegom - 200g karmelowy 150 Strzegom - 150g czekoladowy 1200 Strzegom - 120g chmiele: EK
 14. 03.12.2014 - warka #45 - zabutelkowana Ouch, znowu duuuuży poślizg, no ale cóż, tak czasem bywa. Piwo stoi, nie ma komu je w butelki zapakować No ale w końcu "ktoś" się znalazł, znalazł się też obywatel Czas, więc w końcu zawartość fermentatora trafiła do butelek. Stout wyszedł zdecydowanie "dry", drożdże odfermentowały do FG=1.009, tak więc całkiem nisko. Piwo będzie miało zatem około 5,3% alkoholu. Do refermentacji użyłem syropu ze 100g cukru, całość trafiła do 26 butelek 0,66l i 8 butelek 0,5l.
 15. Tak informacyjnie dla tych, którzy nie śledzą/nie używają facebooka - tematem przewodnim spotkania 13.12.2014 będzie Russian Imperial Stout. Czyli trochę o historii stylu, receptury, degustacje A jak ktoś korzysta z FB, a nie trafił z jakiegoś powodu do naszej grupy, to niech wejdzie na https://www.facebook.com/groups/browarmiacy/ i kliknie "dołącz do grupy". Do zobaczenia!
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.