Jump to content

MOAB

Members
 • Content Count

  8
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by MOAB

 1. podpowiedzcie proszę po 10 dniach fermentacji burzliwej areometr wskazał 3blg. można to butelkować? czy wskazana cicha?
 2. Jestem początkujący, uczę się. Ale byłem pewny że w starterze ujrzę burzę piany od harcujących drożdży. Mój plan to belgijski tripel 19Blg. Ale z takim starterem mam wątpliwości.....
 3. Starter zrobił się mleczny, pojawiają się pęcherzyki
 4. Podpowiedzcie Koledzy Wyeast 1762 Belgian Abbey po zgnieceniu aktywatora i odczekaniu 24h nic nie ruszyły. Opakowanie nie spęczniało ani milimetra. Mimo to otworzyłem i wlałem do startera. Po 24h na mieszadle, nie było żadnych oznak pracy drożdży. Miałem to już wychrzanić, ale zostawiłem na następne 24h. Po 48h coś zaczęło się dziać. Lekko ruszyły. Jak myślicie? Do kibla z tym?
 5. Dzięki wielkie dla Was. Teraz już wiem.
 6. przepraszam, ale jestem zielony tak jak to moje piwo nie bardzo wiem o jakim arkuszu mówisz w instrukcji urządzenia nie mam mowy przeliczaniu, po prostu odczyt i tyle
 7. proszę o pomoc dokonałem pomiaru młodego piwa dokładnym areometrem - odczyt 4,2 jednocześnie pomiar refraktometrem tego samego "zielonego" pokazał 7,2 dlaczego aż taka różnica? czegoś pewnie nie wiem... pomóżcie proszę od razu dodam, że piwo miało temperaturę 21C,, dla testu mierzyłem czystą wodę i zarówno areometr jak i refraktometr pokazał dokładnie "0"
×
×
 • Create New...