Skocz do zawartości

Luk Tous

Members
 • Zawartość

  24
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Piwowarstwo

 • Rok założenia
  2015
 • Liczba warek
  17
 • Miasto
  okolice Krakowa

Kontakt

 • Imię
  Łukasz

Ostatnie wizyty

395 wyświetleń profilu
 1. Luk Tous

  Kategorie konkursów piw domowych 2019

  Jeszcze Biela vrana 2019
 2. Luk Tous

  Chmielnik sezon 2018

  Raz użyłem mokrej szyszki, dałem 5 razy więcej w stosunku do suchej szyszki w IPA i goryczka była ok. Mniej więcej taka jak zakładałem, rzędu 60-70 ibu.
 3. Luk Tous

  24.02.2018 Biela Vrana 2018

  Około 60 zł
 4. Luk Tous

  19.05.2018 II Krakowski Konkurs Piw Domowych

  Beerweek 2018 ma być 1-3 czerwca
 5. Luk Tous

  Wspólne zamówienie sadzonek chmielu

  No to już wszystko jasne
 6. Luk Tous

  Wspólne zamówienie sadzonek chmielu

  Jeden rabin powie tak, a inny rabin powie nie W tamtym roku po zbiorowym zakupie była informacja z Eickelmann: sadzić teraz na zimę, przysypać ziemia, rośliny bez problemu znoszą -C temp.
 7. Luk Tous

  Chmielnik sezon 2016

  Nie było żadnych białych plam na liściach ani szyszkach, więc raczej nie mączniak prawdziwy. Porażenie cieplne też nie, chyba że od samego słońca... Chmiel zawieszony na lince między dwoma słupami w dobrze nasłonecznionym miejscu. Co prawda z tydzień temu była dość wietrzna burza, ale obicia szyszek to chyba też nie są? W przyszłym sezonie skupie się już na zapobieganiu.
 8. Luk Tous

  Chmielnik sezon 2016

  Pryskałem dwa razy w tym sezonie w czerwcu jak tylko się pojawiły objawy mączniaka rzekomego (raz Curzate Cu i za jakiś czas Ridomilem Gold). Na szczęście niezbyt dużo jest porażonych szyszek.
 9. Luk Tous

  Chmielnik sezon 2016

  To przypadkiem nie jest porażenie przez mączniaka rzekomego? Jak z przydatnością takiego chmielu?
 10. Luk Tous

  Refraktometr za trochę mniej niż 100pln

  Skusiłem się i nie żałuję !!! kupiony 26.07 dziś 08.08 już u mnie na szafie !!! jedyny minus- wczoraj warzyłem ... Też kupiłem u tego sprzedawcy 20.08, a dzisiaj już jest u mnie
 11. Luk Tous

  Chmielnik sezon 2016

  U mnie na początku tygodnia pojawiły się szyszki na pierwszorocznym Cascade.
 12. Luk Tous

  Wspólne zamówienie sadzonek chmielu

  Trochę się spóźniłeś... Lista niestety już zamknięta. Zaglądnij tu pod koniec września/w październiku. Wtedy może będzie jakieś wspólne zamówienie.
 13. Luk Tous

  Chmielnik sezon 2016

  Ja się jeszcze pytałem na forum ogrodniczym i póki co walczę z mączniakiem rzekomym. Te słabo trzymające się liście to podobno też mógł być jego efekt. Znalazłem jeszcze taką publikacje http://ksow.pl/uploads/tx_library/files/Dobre_praktyki_-_chmiel.pdfskupiającą się na chorobach i szkodnikach chmielu. Z niej wynika, że zwalczanie werticiliozy opiera się przede wszystkim na zapobieganiu.
 14. Luk Tous

  Chmielnik sezon 2016

  Wygląda na to, że macie rację. Co prawda pędu nie sprawdzałem, ale kolejnym objawem wskazującym na werticiliozę jest łatwe odpadanie liści od pędu (od dołu pędu) Ale to już wygląda raczej na mączniaka rzekomego skrócone międzywęźla w pędzie bocznym, liście żółto zielone, blaszka liściowa wywija się do spodu i od spodu szary nalot (widoczny na wcześniejszych zdjęciach). To by się zgadzało. Jest w ogóle jakiś środek przeciw werticiliozie? Da się to jeszcze jakoś uratować? Ktoś już miał werticiliozę w chmielniku?
×