Skocz do zawartości

Luk Tous

Members
 • Zawartość

  22
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Piwowarstwo

 • Rok założenia
  2015
 • Liczba warek
  17
 • Miasto
  okolice Krakowa

Kontakt

 • Imię
  Łukasz

Ostatnie wizyty

343 wyświetleń profilu
 1. 24.02.2018 Biela Vrana 2018

  Około 60 zł
 2. 19.05.2018 II Krakowski Konkurs Piw Domowych

  Beerweek 2018 ma być 1-3 czerwca
 3. Wspólne zamówienie sadzonek chmielu

  Jeden rabin powie tak, a inny rabin powie nie W tamtym roku po zbiorowym zakupie była informacja z Eickelmann: sadzić teraz na zimę, przysypać ziemia, rośliny bez problemu znoszą -C temp.
 4. Chmielnik sezon 2016

  Nie było żadnych białych plam na liściach ani szyszkach, więc raczej nie mączniak prawdziwy. Porażenie cieplne też nie, chyba że od samego słońca... Chmiel zawieszony na lince między dwoma słupami w dobrze nasłonecznionym miejscu. Co prawda z tydzień temu była dość wietrzna burza, ale obicia szyszek to chyba też nie są? W przyszłym sezonie skupie się już na zapobieganiu.
 5. Chmielnik sezon 2016

  Pryskałem dwa razy w tym sezonie w czerwcu jak tylko się pojawiły objawy mączniaka rzekomego (raz Curzate Cu i za jakiś czas Ridomilem Gold). Na szczęście niezbyt dużo jest porażonych szyszek.
 6. Chmielnik sezon 2016

  To przypadkiem nie jest porażenie przez mączniaka rzekomego? Jak z przydatnością takiego chmielu?
 7. Refraktometr za trochę mniej niż 100pln

  Skusiłem się i nie żałuję !!! kupiony 26.07 dziś 08.08 już u mnie na szafie !!! jedyny minus- wczoraj warzyłem ... Też kupiłem u tego sprzedawcy 20.08, a dzisiaj już jest u mnie
 8. Chmielnik sezon 2016

  U mnie na początku tygodnia pojawiły się szyszki na pierwszorocznym Cascade.
 9. Wspólne zamówienie sadzonek chmielu

  Trochę się spóźniłeś... Lista niestety już zamknięta. Zaglądnij tu pod koniec września/w październiku. Wtedy może będzie jakieś wspólne zamówienie.
 10. Chmielnik sezon 2016

  Ja się jeszcze pytałem na forum ogrodniczym i póki co walczę z mączniakiem rzekomym. Te słabo trzymające się liście to podobno też mógł być jego efekt. Znalazłem jeszcze taką publikacje http://ksow.pl/uploads/tx_library/files/Dobre_praktyki_-_chmiel.pdfskupiającą się na chorobach i szkodnikach chmielu. Z niej wynika, że zwalczanie werticiliozy opiera się przede wszystkim na zapobieganiu.
 11. Chmielnik sezon 2016

  Wygląda na to, że macie rację. Co prawda pędu nie sprawdzałem, ale kolejnym objawem wskazującym na werticiliozę jest łatwe odpadanie liści od pędu (od dołu pędu) Ale to już wygląda raczej na mączniaka rzekomego skrócone międzywęźla w pędzie bocznym, liście żółto zielone, blaszka liściowa wywija się do spodu i od spodu szary nalot (widoczny na wcześniejszych zdjęciach). To by się zgadzało. Jest w ogóle jakiś środek przeciw werticiliozie? Da się to jeszcze jakoś uratować? Ktoś już miał werticiliozę w chmielniku?
 12. Chmielnik sezon 2016

  Coś dopadło mi chmiel. Wiecie może co to za grzyb może być? Ktoś z Was miał z tym do czynienia? Jakim preparatem go potraktować? Te szare plamki z 5 zdjęcia nie występują na liściach z 3 i 4 zdjęcia. Czyżby jakaś kumulacja chorób?
 13. Chmielnik sezon 2016

  Tak. Drut, sznurek, linka... coś po czym mają się piąć pędy. A co do ilości pędów: http://www.iung.pulawy.pl/images/wyd/IUNG_Metodyka_Integrowanej_ochrony_chmielu.pdf
×