Jump to content

Luk Tous

Members
 • Posts

  24
 • Joined

 • Last visited

Piwowarstwo

 • Rok założenia
  2015
 • Liczba warek
  17
 • Miasto
  okolice Krakowa

Kontakt

 • Imię
  Łukasz

Recent Profile Visitors

936 profile views

Luk Tous's Achievements

 1. Raz użyłem mokrej szyszki, dałem 5 razy więcej w stosunku do suchej szyszki w IPA i goryczka była ok. Mniej więcej taka jak zakładałem, rzędu 60-70 ibu.
 2. Jeden rabin powie tak, a inny rabin powie nie W tamtym roku po zbiorowym zakupie była informacja z Eickelmann: sadzić teraz na zimę, przysypać ziemia, rośliny bez problemu znoszą -C temp.
 3. Nie było żadnych białych plam na liściach ani szyszkach, więc raczej nie mączniak prawdziwy. Porażenie cieplne też nie, chyba że od samego słońca... Chmiel zawieszony na lince między dwoma słupami w dobrze nasłonecznionym miejscu. Co prawda z tydzień temu była dość wietrzna burza, ale obicia szyszek to chyba też nie są? W przyszłym sezonie skupie się już na zapobieganiu.
 4. Pryskałem dwa razy w tym sezonie w czerwcu jak tylko się pojawiły objawy mączniaka rzekomego (raz Curzate Cu i za jakiś czas Ridomilem Gold). Na szczęście niezbyt dużo jest porażonych szyszek.
 5. To przypadkiem nie jest porażenie przez mączniaka rzekomego? Jak z przydatnością takiego chmielu?
 6. Skusiłem się i nie żałuję !!! kupiony 26.07 dziś 08.08 już u mnie na szafie !!! jedyny minus- wczoraj warzyłem ... Też kupiłem u tego sprzedawcy 20.08, a dzisiaj już jest u mnie
 7. U mnie na początku tygodnia pojawiły się szyszki na pierwszorocznym Cascade.
 8. Trochę się spóźniłeś... Lista niestety już zamknięta. Zaglądnij tu pod koniec września/w październiku. Wtedy może będzie jakieś wspólne zamówienie.
 9. Ja się jeszcze pytałem na forum ogrodniczym i póki co walczę z mączniakiem rzekomym. Te słabo trzymające się liście to podobno też mógł być jego efekt. Znalazłem jeszcze taką publikacje http://ksow.pl/uploads/tx_library/files/Dobre_praktyki_-_chmiel.pdfskupiającą się na chorobach i szkodnikach chmielu. Z niej wynika, że zwalczanie werticiliozy opiera się przede wszystkim na zapobieganiu.
 10. Wygląda na to, że macie rację. Co prawda pędu nie sprawdzałem, ale kolejnym objawem wskazującym na werticiliozę jest łatwe odpadanie liści od pędu (od dołu pędu) Ale to już wygląda raczej na mączniaka rzekomego skrócone międzywęźla w pędzie bocznym, liście żółto zielone, blaszka liściowa wywija się do spodu i od spodu szary nalot (widoczny na wcześniejszych zdjęciach). To by się zgadzało. Jest w ogóle jakiś środek przeciw werticiliozie? Da się to jeszcze jakoś uratować? Ktoś już miał werticiliozę w chmielniku?
 11. Coś dopadło mi chmiel. Wiecie może co to za grzyb może być? Ktoś z Was miał z tym do czynienia? Jakim preparatem go potraktować? Te szare plamki z 5 zdjęcia nie występują na liściach z 3 i 4 zdjęcia. Czyżby jakaś kumulacja chorób?
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.