Jump to content

maryna_bw

Members
 • Content Count

  10
 • Joined

 • Last visited

 1. 11 blg , fermentowane s-33 10 dni temp 18 stopni potem przelane do balona i dodane Belgian Blend . Po 8 miesiącach dodane 5 kg wiśni . Butelkowane 2,5 miesiąca po zadaniu wiśni.
 2. Witam, Dwa miesiące temu rozlewałem krieka . Otworzyłem ostatnio jedną butelkę i w smaku wyraźnie czuć drożdże . Czy z biegiem czasu ten smak drożdżowy będzie malał czy nasilał się ?
 3. Więc, na tych samych co ja. Wygląda zacnie Poczekaj na owoce i będzie ok. Jeśli nie dodałeś płatków dębowych, to możesz to zrobić. Pestki z wiśni również wniosą pożądany aromat i smak. Przy rozlewie dodawałeś świeżych drożdży ??
 4. Witam, Jak długo można trzymać AIPA w butelach żeby nie straciło chmielowego aromatu i zapachu ?
 5. Znajomy twierdzi , że to jest Tichauer z browaru obywatelskiego. Kojarzycie może takie piwo ? Dzięki za wszystkie odpowiedzi. Jak już będę miał to piwo to użyje tych drożdży do refermentacji i rozleje do butelek.
 6. A jak dodam gęstwy i rozleje to się nagazuje czy nie ?
 7. Nie mam sprzętu do sztucznego nagazowania. Jedyna opcja to rozlew do butelek.
 8. Witam, znajomy dostał kega 30l z piwem z lokalnego browaru. piwo jest nienagazowane. Chce przelać je do butelek . Czy jeśli doda drożdże i cukier przy rozlewie to piwo się nagazuje ? jeśli tak to ile drożdży i cukru na 30 l dodać?
 9. Dzięki za szybką odpowiedź, Ja burzliwą robiłem na s-33 a na cichą dałem Wyeast Lambic Blend. Teraz po 6 miesiącach tak to wygląda.
 10. Witam, Mam kilka pytań do tych, którzy robili krieka. Czy wiśnie dodaje się do fermentora, w którym jest osad drożdżowy i na górze błona ,czy przelać klarowne piwo do drugiego fermentora i dopiero wtedy wrzucic owoce ?
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.