Jump to content

coelian

Members
 • Content Count

  596
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by coelian

 1. Kupię szklanki : Cieszyński Fruit Wheat (Grand Champion 2016) Nowa Anglia z Cieszyna (Grand Champion 2017)
 2. Chętny na zakup wycofał się w ostatniej chwili. Czekam na propozycje cenowe na priv.
 3. Przepraszam za późną odpowiedź, nie zaglądałem ostatnio - obowiązki w domu. Szczerze mówiąc nigdy nie liczyłem wydajności. Warzyłem piwa (ilości słodu/zasyp/chmielenie) wg receptur ze strony producenta ew wariacje na ich temat lub z zestawów surowców. Robiłem to mniej więcej tak: https://www.youtube.com/watch?v=aRazNwUqnhg Wysładzałem i wychodziło zawsze te dwadzieścia kilka litrów piwa. Baling wychodził mniej więcej jak miał ale nie robiłem żadnych szczegółowych obliczeń czy zapisków. Co do wydajności może pomoże ten link: http://blog.kopyra.com/index.php/2014/12/04/speidel-braumeister-test-wydajnosci/
 4. W załącznikach zdjęcia. Kocioł, chłodnica, wkład 20 l, wnętrze kotła, sito. Sita, wkład, uszczelki w idealnym stanie. Zakupiony 24.03.2015. Dowód zakupu z BA, wszystkie instrukcje obsługi.
 5. Sprzedam komplet: Kocioł zacierno-warzelny Speidel Braumeister - 20 litrów Chłodnica zanurzeniowa Browamator INOX Czekam na propozycje cenowe na priv. Stan idealny. Po pracy był pieczołowicie czyszczony, pompa/kran zawsze płukane. Sprzęt świetny - sprzedaję ze względu na sytuację rodzinną. Odbiór osobisty - okolice Cieszyna / Bielska-Białej (kurier - do uzgodnienia). Przy odbiorze osobistym dodam cztery pudła butelek (płukane/czyste). .
 6. Ze względu na spowodowane warunkami pogodowymi liczne przerwy w dostawach energii elektrycznej browar od kilku dni nieczynny. Trwa jedynie próbny rozruch nowej warzelni.
 7. W Cieszynie jeden lokal w rynku mial to piwo po 12zl/but. O szklo musialem sie ladnie do kelnerki usmiechnac. Porazka.
 8. [media]http://www.youtube.com/watch?v=-aKbFFul5wE[/media] Z dziećmi ostatnio łapę się (tylko) na takie przeboje
 9. Ale jaja !! Jak nie dam rady to szwagra wyślę na spacer !
 10. „Nie rusz mego piwa” – tak, według przekazu, powiedział pogrążony w rozmyślaniach Archimedes do rzymskiego legionisty

  1. zasada

   zasada

   noli me tangere et noli turbare cerveros meos (?)

    

 11. Witam, Niestety jeszcze przez kilka miesięcy będę mial problemy z uczestnictwem w branżowych imprezach. Pozdrawiam !!!! Niech żyje Piwo !!
 12. Kolega miał "przed" imprezę na kilkanaście osób i ... kulinarnie było bardzo słabo. U mnie słabo z czasem ale mam zamiar się wybrać. Nowego szefa kuchni znam (jako tako) i teraz wiem, że można tam iść zjeść bez obaw.
 13. Można dochmielić na zimno np Saaz'em. Piłem tak robionego Pilsenera Coopersa - rewelacja !
 14. Polecam European Lager, Pilsenera lub Australian Bitter Coopersa - Wszystkie maja w zestawie drożdże dolnej fermetacji (Coopers Traditional Draught i Heritage Lager też). Drożdże lagerowe w brew kitach. To powinno być to. Polecam chmielenie na zimno. Znacząco poprawia smak piwa.
 15. Syn Antoni - 12.02.2013 :) Kolejny piwowar w rodzinie.

  1. Show previous comments  1 more
  2. pershi

   pershi

   Gratuluję! Co tak same Antki u piwowarów?

    

  3. coelian

   coelian

   Po pradziadku.

  4. olo333

   olo333

   Gratuluję! Rozpędzasz się ;)

 16. Młode było to piwo? Aldehyd octowy to wada przemijająca (no chyba, że się piwo spasteryzuje ) DATA WARZENIA: 04.02.2012 DATA BUTELKOWANIA: 24.02.2012 i właśnie z cichą... człowiek się cały czas uczy
 17. Witam, chmiele to: 60min Challenger 30g na 15min Fuggles 15g na 5 min mech na 1 min Fuggles 15g Z całą pewnością warka będzie powtarzana ze środkami zaradczymi w celu zapobiegania powstaniu aldehydu. Uważam to piwo za moje do tej pory najlepsze. Jest może bardziej ekstraktywne niż receptura przewidywała - kilka litrów wyparowało w czasie chmielenia - gotowałem bez przykrywki Była to moja pierwsza warka ze słodów. Dziękuję za wszystkie oceny!
 18. Dziękuję za ocenę i za wskazanie problemu (aldehyd octowy ; zielone jabłko). Znalazłem już na forum coś o tym i wiem co było przyczyną tej wady. Każda wskazówka pomoże mi warzyć w przyszłości lepsze piwa.
 19. Bitter zasmakował wielu i butelki szklane szybko się rozeszły. Do testu posłałem jedyną ocalałą - i jedyną plastikową z zakręcanym korkiem. Możliwe, że gaz uciekał - ale ogólnie cała partia była słabo nagazowana i trzeba było gwałtownie piwo nalewać by uzyskać 1,5cm piany. Dziękuję za ocenę.
 20. Ja często zmieniam, ale np takie mam:
 21. Przekonała mnie różnica w cenie - założyłam konto na PayPall-u - kupię z ebaya A refraktometr trzeba mieć - widziałem w akcji: błyskawiczny pomiar gęstości w czasie warzenia
 22. http://allegro.pl/refraktometr-reczny-brix-piwo-0-32-rsg-100atc-i2903506851.html Błyskawiczna wysyłka. ZERO czekania.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.