Jump to content

coelian

Members
 • Posts

  596
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by coelian

 1. Ze względu na spowodowane warunkami pogodowymi liczne przerwy w dostawach energii elektrycznej browar od kilku dni nieczynny. Trwa jedynie próbny rozruch nowej warzelni.
 2. W Cieszynie jeden lokal w rynku mial to piwo po 12zl/but. O szklo musialem sie ladnie do kelnerki usmiechnac. Porazka.
 3. [media]http://www.youtube.com/watch?v=-aKbFFul5wE[/media] Z dziećmi ostatnio łapę się (tylko) na takie przeboje
 4. Ale jaja !! Jak nie dam rady to szwagra wyślę na spacer !
 5. „Nie rusz mego piwa” – tak, według przekazu, powiedział pogrążony w rozmyślaniach Archimedes do rzymskiego legionisty

  1. zasada

   zasada

   noli me tangere et noli turbare cerveros meos (?)

    

 6. Witam, Niestety jeszcze przez kilka miesięcy będę mial problemy z uczestnictwem w branżowych imprezach. Pozdrawiam !!!! Niech żyje Piwo !!
 7. Kolega miał "przed" imprezę na kilkanaście osób i ... kulinarnie było bardzo słabo. U mnie słabo z czasem ale mam zamiar się wybrać. Nowego szefa kuchni znam (jako tako) i teraz wiem, że można tam iść zjeść bez obaw.
 8. Można dochmielić na zimno np Saaz'em. Piłem tak robionego Pilsenera Coopersa - rewelacja !
 9. Polecam European Lager, Pilsenera lub Australian Bitter Coopersa - Wszystkie maja w zestawie drożdże dolnej fermetacji (Coopers Traditional Draught i Heritage Lager też). Drożdże lagerowe w brew kitach. To powinno być to. Polecam chmielenie na zimno. Znacząco poprawia smak piwa.
 10. Syn Antoni - 12.02.2013 :) Kolejny piwowar w rodzinie.

  1. Show previous comments  1 more
  2. pershi

   pershi

   Gratuluję! Co tak same Antki u piwowarów?

    

  3. coelian

   coelian

   Po pradziadku.

  4. olo333

   olo333

   Gratuluję! Rozpędzasz się ;)

 11. Młode było to piwo? Aldehyd octowy to wada przemijająca (no chyba, że się piwo spasteryzuje ) DATA WARZENIA: 04.02.2012 DATA BUTELKOWANIA: 24.02.2012 i właśnie z cichą... człowiek się cały czas uczy
 12. Witam, chmiele to: 60min Challenger 30g na 15min Fuggles 15g na 5 min mech na 1 min Fuggles 15g Z całą pewnością warka będzie powtarzana ze środkami zaradczymi w celu zapobiegania powstaniu aldehydu. Uważam to piwo za moje do tej pory najlepsze. Jest może bardziej ekstraktywne niż receptura przewidywała - kilka litrów wyparowało w czasie chmielenia - gotowałem bez przykrywki Była to moja pierwsza warka ze słodów. Dziękuję za wszystkie oceny!
 13. Dziękuję za ocenę i za wskazanie problemu (aldehyd octowy ; zielone jabłko). Znalazłem już na forum coś o tym i wiem co było przyczyną tej wady. Każda wskazówka pomoże mi warzyć w przyszłości lepsze piwa.
 14. Bitter zasmakował wielu i butelki szklane szybko się rozeszły. Do testu posłałem jedyną ocalałą - i jedyną plastikową z zakręcanym korkiem. Możliwe, że gaz uciekał - ale ogólnie cała partia była słabo nagazowana i trzeba było gwałtownie piwo nalewać by uzyskać 1,5cm piany. Dziękuję za ocenę.
 15. Ja często zmieniam, ale np takie mam:
 16. Przekonała mnie różnica w cenie - założyłam konto na PayPall-u - kupię z ebaya A refraktometr trzeba mieć - widziałem w akcji: błyskawiczny pomiar gęstości w czasie warzenia
 17. http://allegro.pl/refraktometr-reczny-brix-piwo-0-32-rsg-100atc-i2903506851.html Błyskawiczna wysyłka. ZERO czekania.
 18. Witamy na forum !!! Udanych warek !
 19. coelian

  lol :)

  Znam taką jedną co gadała, że z Warszawy... jak koledzy dopytali to się okzazało, że jest jak piszesz. Jeden z kolegów skomentował:"To my w Cieszynie możemy mówić, że z Katowic jesteśmy"
 20. Cieszy fakt powstawania nowych browarów rzemieślniczych. Czekać tylko aż z ogródków na rynkach miast zaczną znikać koncernowe piwa i ich miejsce zajmą regionalne wyroby.
 21. widziałem ten odcinek - uraczeni cichcem udali się do łazienki opróżnić kufle Hmmm... Ja do łazienki pobiegłem po pierwszym łyku z kupionym Tyskim Klasycznym (zwabiła mnie gadka o słodach i takie tam... chciałem dać im szansę... ). Cały kufel poszedł do klozetu...
 22. Jeśli chodzi o pieczątki to znalazłem coś takiego: Tusze permanentne (permanent ink) – tusze trwałe, które nie zmazują się pod wpływem wody, pocierania a nawet prania (jeśli stemplujemy na tkaninie). Te tusze nie szkodzą stemplom wykonanym z gumy, ale mogą uszkodzić stemple przezroczyste. Trwale barwią pieczątki, jednak można kupić specjalne zmywacze, które te zabrudzenia usuwają (także zmywacze mogą zawierać substancje rozpuszczające stemple przeroczyste, dlatego zalecam czytanie instrukcji na opakowaniach i na stronach producentów żeby uniknąć zniszczenia swoich pieczątek). Jeśli nie mamy takiego preparatu to najlepiej zaraz po użyciu zmyć tusz ze stempli wodą z mydłem lub chusteczką dla niemowląt. Tusze permanentne o nazwie „StazOn” mogą być używane do stemplowania na wielu niechłonnych materiałach, takich jak szkło, ceramika, metal, plastik – po wyschnięciu są niezmywalne i trwałe.
 23. LOVE IS A THING CALLED BEER

×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.